محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

یک راهنمای دقیق در مورد چگونگی پخش انرژی مورد نیاز شما در طول روز برای کاهش وزن

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

اصطلاح کالری خلاصه ای است که معمولاً برای “کیلو کالری” استفاده می شود. در بسته های غذایی ، این مطلب را به صورت kcal نوشته اید.

کیلوژول (کیلوژول) اندازه گیری متریک کالری است و هر دو کیلوژول و کیلو کالری را روی برچسب های تغذیه مشاهده خواهید کرد: ۴٫۲ کیلوژول تقریباً معادل ۱ کیلو کالری است.

انرژی در طول روز

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل ، زنان به طور متوسط به ۸،۴۰۰ کیلوژول در روز (۲۰۰۰ کیلوکالری) نیاز دارند ، در حالی که مردان به طور متوسط به ۱۰،۵۰۰ کیلوژول در روز (۲۵۰۰ کیلو کالری) نیاز دارند.

یک راهنمای دقیق در مورد چگونگی پخش انرژی مورد نیاز شما در طول روز به شرح زیر است:

  • صبحانه: ۲۰٪ (یک پنجم انرژی دریافتی)
  • ناهار: ۳۰٪ (حدود یک سوم انرژی دریافتی شما)
  • وعده عصرانه: ۳۰٪ (حدود یک سوم انرژی دریافتی)
  • نوشیدنی و تنقلات: ۲۰٪ (یک پنجم انرژی دریافتی)
  • همانطور که می بینید ، هر نوع نوشیدنی یا میان وعده ای که دارید ، در کل انرژی روزانه شما حساب می شود.

اگر در وعده صبحانه ، ناهار یا عصرانه بیشتر غذا می خورید ، ممکن است لازم باشد در ادامه روز میان وعده ای را حذف کنید تا در وزن خود باقی بمانید.

مقایسه مقادیر انرژی: یک راهنمای تصویری

این راهنما مقادیر انرژی را برای ۱۰ ماده غذایی مختلف نشان می دهد. این به شما کمک می کند ۱۰۰ کیلو کالری (۴۲۰ کیلوژول) به نظر برسد و میزان کالری مصرفی خود را مدیریت کنید.

این مقدار ، ۱۰۰ کیلوکالری ، فقط ۵٪ از مقدار مرجع مصرفی روزانه یک خانم را نشان می دهد (۴٪ برای آقایان) ، اما این مقدار به سرعت هنگام افزودن مواد در هنگام پخت و پز یا زمانی که ما به دنبال یک میان وعده می مانیم ، اضافه می شود.

غذاهای پرچرب انرژی بیشتری دارند زیرا چربی حاوی بیش از دو برابر کالری در هر گرم در مقایسه با پروتئین و کربوهیدرات است.

برای ادامه مطلب در لینک زیر کلیک کنید

https://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/09/یک-راهنمای-دقیق-در-مورد-چگونگی-پخش-انرژی-مورد-نیاز-شما-در-طول-روز.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 14 / 09 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=2837