محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

نوزادان و کودکان به چه مقدار نمک احتیاج دارند؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

نوزادان و کودکان فقط در رژیم غذایی خود به مقدار بسیار کمی نمک نیاز دارند. با این حال ، از آنجا که نمک به مقدار زیادی از مواد غذایی که خریداری می کنید ، مانند نان ، لوبیای پخته شده و حتی بیسکویت اضافه می شود ، خوردن خیلی زیاد نمک آسان است.

بیشترین مقدار نمک توصیه شده برای نوزادان و کودکان:
تا ۱۲ ماه – کمتر از ۱ گرم نمک در روز (کمتر از ۰٫۴ گرم سدیم)
۱ تا ۳ سال – ۲ گرم نمک در روز (۰٫۸ گرم سدیم)
۴ تا ۶ سال – ۳ بار نمک در روز (۱٫۲ گرم سدیم)
۷ تا ۱۰ سال – ۵ گرم نمک در روز (۲ گرم سدیم)
۱۱ سال و بیشتر – ۶ گرم نمک در روز (۲٫۴ گرم سدیم)

نمک لازم برای غذای کودک

نوزادانی که شیر داده می شوند مقدار مناسب نمک را از طریق شیر مادر دریافت می کنند.شیرخشکها شیرخوار حاوی مقداری مشابه نمک به شیر مادر است.

وقتی شروع به معرفی غذاهای جامد می کنید ، به یاد داشته باشید که نمکی را به غذاهایی که به کودک خود می دهید اضافه نکنید ، زیرا کلیه های آنها نمی توانند با آن کنار بیایند. همچنین باید از دادن غذاهای آماده کودک که به طور خاص برای نوزادان ساخته نشده است ، مانند غلات صبحانه ، خودداری کنید زیرا این مواد همچنین حاوی نمک زیاد هستند.
در مورد شروع کودک خود به غذاهای جامد (شیر گرفتن) مشاوره بیشتری کسب کنید.
بسیاری از غذاهای تولید شده برای کودکان می توانند به مقدار کافی حاوی نمک باشند ، بنابراین مهم است که قبل از خرید اطلاعات تغذیه ای را بررسی کنید. مقدار نمک معمولاً به عنوان شکل سدیم داده می شود. به عنوان یک راهنمای سفت و سخت ، مواد غذایی حاوی بیش از ۰٫۶ گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم از نظر نمکی زیاد است. با ضرب کردن مقدار سدیم در ۲٫۵ می توانید مقدار نمک موجود در مواد غذایی را بیابید. به عنوان مثال ، ۱ گرم سدیم در ۱۰۰ گرم همان ۲٫۵ گرم نمک در ۱۰۰ گرم است.

می توانید با جلوگیری از میان وعده های شور مانند ترد و بیسکویت ، مقدار نمکی را که کودک شما دارد ، کاهش دهید و به جای آن ، آنها را برای میان وعده های کم نمک تغییر دهید. گزینه های سالم مانند میوه های خشک ، میوه‌های سبزیجات خام و میوه خرد شده را امتحان کنید تا همه چیز متنوع باشد.
اطمینان از اینکه فرزند شما نمک زیادی نخورد به این معنی است که شما همچنین اطمینان حاصل می کنید که آنها به طعم غذای شور ایجاد عادت نمی کنند.درباره نمک و سایر غذاهایی که باید از دادن کودک خودداری کنید ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.nhs.uk

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 06 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1882