۳۰ نکته مراقبت از نوزاد و کودک برای والدین در ۳۰ روز اول تولد

اشتراک گذاری

توصيه والد به والد در مورد تغذيه، تسکين و موارد ديگر در اولين روزهاي حضور کودک در خانه.

شش هفته از تولد دخترمان کلمنتاین می گذرد. او بالاخره بهتر می‌خوابد و بین شیر خوردن بیشتر می‌خوابد. او همچنین وقتی بیدار است هوشیارتر می شود. از طرف دیگر من و شوهرم احساس می کنیم که با کامیون برخورد کرده ایم. من متعجبم که ما در هم ریخته ایم. در اینجا نکاتی از والدین باتجربه و متخصصان نوزاد برای سهولت در ماه اول شما آورده شده است.

 

نکاتی برای پرستاری

نوزادان می خورند و می خورند و می خورند. اگرچه طبیعت کار بسیار خوبی برای تهیه تجهیزات مناسب برای شما و کودکتان انجام داده است، اما در آغاز تقریباً مطمئناً سخت‌تر از آن چیزی است که انتظار داشتید. از نوک سینه‌های دردناک گرفته تا گیره‌های سخت، پرستاری می‌تواند طاقت‌فرسا به نظر برسد.

 

1. زنانی که به دنبال کمک هستند، درصد موفقیت بیشتری دارند. استیسی برازنان، مشاور شیردهی در شهر نیویورک، پیشنهاد می کند: «به راه هایی برای اطمینان از موفقیت قبل از زایمان فکر کنید. با دوستانی که تجربه پرستاری خوبی داشتند صحبت کنید، از متخصص اطفال Baby شماره مشاور شیردهی بخواهید، یا در جلسه La Leche League (گروه پشتیبانی پرستاری) شرکت کنید .برای درخواست کمک از مرکز بهداشت کمک بگیرید.

 

2. از منابع بیمارستانی استفاده کنید. کیرا سکستون، مادری از بروکلین، نیویورک، می‌گوید: “من قبل از ترک بیمارستان هر آنچه را که می‌توانستم درباره شیردهی یاد گرفتم.” بپرسید که آیا یک کلاس پرستاری یا یک مشاور شیردهی در کارکنان وجود دارد. هر بار که برای شیر دادن به نوزاد آماده شدید، دکمه تماس پرستار را فشار دهید و از یک پرستار بخواهید که شما را ببیند و راهنمایی کند.

 

3. آماده کنید. در خانه، در لحظه ای که کودک برای شما گریه می کند، می خواهید همه چیز را برای غذا دادن به او کنار بگذارید. اما هدر اودانل، مادری در شهر نیویورک، پیشنهاد می کند که اول از همه مراقب خود باشید. یک لیوان آب و یک کتاب یا مجله برای خواندن بیاورید. و چون شیر دادن ممکن است کمی طول بکشد، او می گوید: “اول ادرار کن!”

 

4. اگر سینه‌هایتان پر شده یا مجرای شما مسدود شده است، از کمپرس گرم استفاده کنید. یک حوله گرم کننده یا یک پارچه گرم و مرطوب کار می کند، اما یک بالش کتان (اغلب با محصولات زیبایی طبیعی فروخته می شود) حتی بهتر است. لورا کریسکا، مادری در بروکلین، نیویورک، می‌گوید: «آن را در مایکروویو گرم کنید، و آن را با سینه‌تان تماس دهید».

 

5. گرما به جریان یافتن شیر کمک می کند، اما اگر سینه های شما بعد از شیردهی درد می کند، از کیسه سرد استفاده کنید. امی هوکر، مادری از سن دیگو، می‌گوید: “یک کیسه نخود فرنگی منجمد واقعاً برای من خوب کار کرد.”

 

6. اگر می خواهید کودک در نهایت شیشه شیر را مصرف کند، آن را پس از برقراری شیردهی اما قبل از 3 ماهگی شروع کنید. بسیاری از کارشناسان می گویند 6 تا 8 هفته خوب است، اما جیل سایزمور، مادری در پندلتون، ایندیانا، می گوید: “ما هر یک از بچه هایمان را با یک بطری در روز در 3 هفته شروع کردیم.”

 

خوابیدن

اگر نوزاد شما غذا نمی خورد، احتمالاً خواب است. نوزادان تازه متولد شده 16 ساعت در روز می خوابند اما فقط در فواصل کوتاه. نتیجه: شما در حالت آماده باش دائمی و بیش از آن چیزی که فکرش را می کردید خسته خواهید شد. حتی بهترین ما هم می‌توانیم از کمبود شدید خواب ناراحت باشیم.

 

7. از وسواس در مورد خستگی دست بردارید. در حال حاضر تنها یک هدف وجود دارد: از کودک خود مراقبت کنید. ویکی لانسکی، نویسنده کتاب‌های «به خواب بردن فرزندتان…و بازگشت به خواب» می‌گوید: «شما نمی‌توانید یک شب کامل بخوابید، بنابراین می‌توانید خسته و عصبانی یا فقط خسته باشید». “فقط خسته راحت تر است.”

 

8. شیفت بگیرید. یک شب نوبت مامان است که بچه بداخلاق را تکان دهد، شب دیگر نوبت بابا است. امی ریچارد و همسرش ریچارد، والدینش در دنور، سیستمی را برای آخر هفته‌ها، زمانی که ریچارد از کار خارج می‌شد، طراحی کردند. “من شب با بچه بیدار بودم اما باید بخوابم. ریچارد تمام مراقبت های صبحگاهی را انجام داد، سپس مجبور شد بعداً چرت بزند.”

 

9. ضرب المثل قدیمی “وقتی کودکت می خوابد بخواب” واقعاً بهترین توصیه است. سارا کلارک، مادری در واشنگتن دی سی می گوید: با هم چرت بزنید و زود بخوابید.

 

10. اگر نوزاد شما مشکل خواب داشته باشد چه؟ هر کاری که لازم است انجام دهید: پرستار یا اسباب کودک برای خواب. اجازه دهید نوزاد شما روی سینه یا روی صندلی ماشین بخوابد. “هنوز نگران عادات بد نباشید. این در مورد بقا است – مال شما!” جین فارنهام، مادر لس آنجلسی می گوید.

 

آرامش بخش

رمزگشایی دقیقاً آنچه نوزاد در اولین هفته های تاریک می خواهد، اغلب دشوار است. البته با آزمون و خطا یاد خواهید گرفت.

 

11. هاروی کارپ، دکتر، خالق، می‌گوید: “کلید آرام کردن نوزادان بداخلاق تقلید از رحم است. قنداق کردن، شکلک در آوردن و تاب خوردن، و همچنین اجازه دادن به نوزادان برای مکیدن و نگه داشتن آنها در پهلوها، ممکن است باعث ایجاد رفلکس آرامش شود.” از کتاب‌ها، فیلم‌ها و دی‌وی‌دی‌های The Happiest Baby on the Block.

 

12. آهنگ پخش کنید. این نظریه مشکوک را فراموش کنید که موسیقی کودک را باهوش‌تر می‌کند و روی این واقعیت تمرکز کنید که احتمالاً او را آرام می‌کند. کیم ریچ، مادری در آنکوریج، آلاسکا، می‌گوید: نوارهای اینشتین ما را نجات دادند.صدای سفید مثل صدای سشوار صدای جاروبرقی یا هود آشپزخانه

 

13. چیزها را گرم کنید. الکساندرا کومیساروک، مادری در لس آنجلس، متوجه شد که تعویض پوشک باعث ذوب می شود. او می گوید: «من با استفاده از دستمال کاغذی و قمقمه قابل پمپاژ آب گرم دستمال مرطوب درست کردم. همچنین می توانید برای نوزاد حساس یک دستمال مرطوب برقی بخرید.

 

14. به ترفندهای دیگری نیز نیاز خواهید داشت. امیلی ارل، مادری در بروکلین، نیویورک، می‌گوید: «انجام خم‌ها و لانژهای عمیق زانو در حالی که دخترم را در آغوش گرفته بودم، او را آرام کرد. و نکته مثبت این بود که پاهایم را به حالت اولیه برگرداندم!

 

15. برای تسکین خیس کنید. اگر همه چیز جواب نداد – و بند ناف کودک افتاد – یک حمام آب گرم را با هم امتحان کنید. امیلی فرانکلین، مادری از بوستون، می گوید: “شما هم آرام خواهید بود و یک مادر آرام می تواند کودک را آرام کند.”

 

مشارکت دادن شرکا

اگر فرزندتان را در یک خانواده دو والد بزرگ می کنید، مهم است که بار ذهنی را به اشتراک بگذارید و به هر دو شریک زندگی فرصت دهید تا یاد بگیرند که برای کمک به رشد کودک شما چه کاری باید انجام شود.

 

16. بگذارخودشان باشند. بسیاری از پدرانی که برای اولین بار صاحب فرزند میشوند، از ترس انجام کار اشتباه و متحمل شدن خشم مامان، از درگیر شدن مردد هستند. آرمین برات، نویسنده کتاب «پدر جدید: راهنمای پدر برای سال اول» (انتشارات آبویل) می گوید: «مادرها باید به شوهرانشان اجازه دهند که اشتباه کنند بدون اینکه از آنها انتقاد کنند.

 

17. از کار مرخصی بگیرید—بعد از اینکه همه اقوام رفتند. اگر شرکا از طریق کار از مرخصی والدین برخوردار نیستند، ببینید آیا می توانند از تعطیلات یا روزهای بیماری استفاده کنند. این کاری است که تاد کالابرس، از بروکلین، نیویورک، انجام داد. کارهای بیشتری برای انجام دادن داشتم و با پسرم مدتی تنها بودم.»

 

18. وظایف را تقسیم کنید. مارک دی استفانو، پدری در لس آنجلس، نظافت و خرید مواد غذایی را بر عهده گرفت. “من همچنین هر روز بعدازظهر کمی بن(کودک) را می بردم تا همسرم بتواند کمی برای خودش وقت بگذارد.”

 

19. شرکا زندگی نیز می خواهند کارهای سرگرم کننده انجام دهند. باب وونگات، پدری در اسلامورادا، فلوریدا، می‌گوید: «وقتی چرت می‌زدیم، پیراهنم را در می‌آورم و بچه را روی سینه‌ام می‌گذاشتم». “من عاشق ریتم ضربان قلبمان با هم بودم.”

 

عاقل ماندن

مهم نیست که چقدر برای والدین بودن هیجان زده هستید، مراقبت دائمی که یک نوزاد می خواهد می تواند شما را خسته کند. با کاهش توقعات و دزدیدن استراحت های کوتاه، راه هایی برای مراقبت از خود بیابید.

 

20. ابتدا توصیه های ناخواسته یا گیج کننده را نادیده بگیرید. جولی بالیس، مادری در فرانکفورت، ایلینویز، می‌گوید: «در نهایت، شما والدین هستید، بنابراین تصمیم می‌گیرید که چه چیزی بهتر است».

 

21. آلیسون مکونچی، نویسنده کتاب 100 نکته برای یک نوزاد شاد، می گوید: «در یکی دو ماه اول کارهای خانه را فراموش کنید. “روی شناخت کودک خود تمرکز کنید. اگر کسی در مورد گرد و غبار جمع شده یا ظروف شسته نشده حرفی برای گفتن دارد، لبخند بزنید و گردگیر یا مایع ظرفشویی را به او بدهید!”

 

22. از هر کسی که به اندازه کافی خوب یا ساده لوح است کمک بپذیرید. “اگر یکی از همسایه ها می خواهد نوزاد را در حین دوش گرفتن شم در آغوش بگیرد، بگو بله!” جین آنزالون، مادری در کروتون-آن هادسون، نیویورک، می گوید.

 

23. افراد زیادی دارید که می خواهند کمک کنند اما نمی دانند چگونه؟ ابی موسکوویتز، یک مادر اهل بروکلین می گوید: «از اینکه دقیقاً به مردم بگویید چه چیزی نیاز دارید نترسید. این یکی از معدود مواقعی در زندگی شماست که می توانید به همه افراد اطراف سفارش دهید!

 

24. اما کارهای کوچک را به دیگران ندهید. کاترین پارک، یکی از مادران کلیولند، می‌گوید: «تعویض پوشک دو دقیقه طول می‌کشد. برای انجام کارهای وقت‌گیر مانند آشپزی، جارو کردن زمین و خرید پوشک به دیگران نیاز دارید.

 

25. دوباره وصل شوید. ژاکلین کلی، مادری در لویسبورگ، پنسیلوانیا، برای اینکه احساس جدایی از دنیا نکند، پیشنهاد می‌کند: «خودتان بیرون بروید، حتی برای پنج دقیقه».

 

بیرون و درباره با کودک

26. ثبت نام پشتیبان. اولین سفر خود را به یک مکان بزرگ و عمومی با والدینی کهنه کار انجام دهید. سوزان زوک، مادری در دنور، می‌گوید: «داشتن خواهرم برای حمایت، باعث شد اولین باری که با نوزادم به خرید رفتم، گیج نشم.

 

27. کریستین گاوس، مادری در فیشر، ایندیانا، پیشنهاد می‌کند: «اگر تنها هستید، «به مکان‌هایی بچسبید که به احتمال زیاد به استقبال یک نوزاد می‌روید، مانند ساعت داستان در کتابخانه یا کتاب‌فروشی».

 

28. فرن بوون، مادری در بروکلین می گوید: «کیسه پوشک خود را بسته نگه دارید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در نهایت کودک را آماده کنید، فقط متوجه می شوید که شما آماده نیستید.

 

29. یک یدک ذخیره کنید. هالند براون، مادری در لانگ بیچ، کالیفرنیا، همیشه یک تعویض لباس بزرگسالان را در کیف پوشک خود نگه می دارد. “شما نمی خواهید در راه رفتن با یک نوزاد شایان ستایش گیر کنید، اما مدفوع خردلی رنگ در سراسر شما وجود دارد.”

 

30. در نهایت، هرج و مرج را در آغوش بگیرید. مارگی ویکس، مادری در تاری تاون، نیویورک می‌گوید: «برنامه‌های خود را ساده نگه دارید و آماده باشید که در هر زمان آنها را رها کنید.

 

اگر هیچ چیز دیگری، به یاد داشته باشید که همه از آن عبور می کنند، و شما هم همینطور. به زودی با اولین لبخند کودکتان پاداش خواهید گرفت و این به جبران همه دیوانگی های اولیه کمک می کند.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

پیج اینستاگرامی drjadid

کانال تلکرامی t.me/jadidpdf

منبع: https://www.parents.com/baby/care/newborn/your-newborn-30-tips-for-the-first-30-days/

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ