گر گرفتگی در خانم ها تغییر سبک زندگی

اشتراک گذاری

یائسگی موقتی در خانم ها

خوشبختانه بسیاری از علائم و نشانه های مربوط به یائسگی موقتی هستند. این اقدامات را انجام دهید تا به کاهش یا جلوگیری از اثرات آنها کمک کنید:

گرگرفتگی. به صورت لایه لایه بپوشید ، یک لیوان آب سرد داشته باشید یا به جایی خنک تر بروید. سعی کنید آنچه را که گرگرفتگی شما ایجاد می کند ، مشخص کنید. برای بسیاری از خانمها محرک ممکن است شامل نوشیدنی های گرم، کافئین، غذاهای پرادویه، الکل، استرس، هوای گرم و حتی یک اتاق گرم باشد.

ناراحتی واژن را کاهش دهید؛ از روان کننده های واژن بدون نسخه و مبتنی بر آب (آستروگلاید ، ژله K-Y ، و غیره) روان کننده های مبتنی بر سیلیکون یا مرطوب کننده ها استفاده کنید (Replens ، و غیره). محصولاتی را انتخاب کنید که حاوی گلیسیرین نیستند، که می تواند باعث سوزش یا سوزش در خانمهایی شود که نسبت به آن ماده شیمیایی حساس هستند. فعال بودن از نظر جنسی همچنین به افزایش جریان خون به واژن کمک می کند.

به اندازه کافی خوابیدن. از کافئین ، که می تواند خوابیدن را سخت کند ، و از نوشیدن زیاد الکل ، که می تواند خواب را مختل کند ، خودداری کنید.

 در طول روز ورزش کنید ، اگرچه درست قبل از خواب نیست. اگر گرگرفتگی خواب شما را مختل می کند ، شاید قبل از استراحت کافی راهی برای مدیریت آنها بیابید.

تکنیک های آرامش بخش

تکنیک هایی از قبیل تنفس عمیق ، تنفس مرتب ، تصاویر هدایت شده ، ماساژ و شل شدن عضلات پیشرونده در عضلات ممکن است در علائم یائسگی کمک کند. می توانید تعدادی از کتاب ها ، سی دی ها و پیشنهادات آنلاین را در مورد تمرینات مختلف آرامش پیدا کنید.

کف لگن خود را تقویت کنید. تمرینات عضلات کف لگن ، موسوم به تمرینات کگل kegel، می تواند برخی از اشکال بی اختیاری ادرار را بهبود بخشد.

یک رژیم متعادل بخورید. انواع میوه ، سبزیجات و غلات کامل را در آن قرار دهید. چربی ها ، روغن ها و قندهای اشباع را محدود کنید.

در صورت نیاز به مکمل های کلسیم یا ویتامین D از تامین کننده خود بپرسید تا به شما در رفع نیاز روزانه کمک کند.

سیگار نکش سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی ، پوکی استخوان ، سرطان و طیف دیگری از مشکلات سلامتی را افزایش می دهد. همچنین ممکن است گرگرفتگی را افزایش داده و یائسگی زودرس را به همراه داشته باشد.

به طور منظم ورزش کن. برای کمک به محافظت در برابر بیماری های قلبی ، دیابت ، پوکی استخوان و سایر شرایط مرتبط با پیری ، در بیشتر روزها به طور منظم فعالیت بدنی یا ورزش کنید.

تهیه و ترجمه: دکتر حسین جدید

کانال تلگرامی   t.me/jadidpdf

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

مزایای ازدواج

مزایای ازدواج

3
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ