۷ اثر شگفت انگیز زردچوبه بر روی بدن شما

اشتراک گذاری

اثر شگفت انگیز زردچوبه

لینک دانلود فرم PDF تصویری

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/03/7-اثر-شگفت-انگیز-زردچوبه-بر-روی-بدن-شما.pdf

                                   بسم الله الرحمن الرحیم

۷ اثر شگفت انگیز زردچوبه بر روی بدن شما

ممکن است زردچوبه یک مکمل عجایب واقعی باشد. این ادویه خوش طعم همان چیزی است که رنگ نارنجی خود را به رنگ کاری نشان می دهد اما خیلی بیشتر از این کار را انجام می دهد. مطالعات زیادی وجود دارد که به توانایی زردچوبه در بهبود سلامت بدن و مغز شما اشاره دارد. اما حتی قبل از آنکه به طور رسمی مورد مطالعه قرار گیرد ، زردچوبه هزاران سال در هند به عنوان دارویی مورد استفاده قرار گرفته بود.

بنابراین در مورد زردچوبه که بسیار مفید است چیست؟ دانشمندان آن را به سمت کورکومینوئیدها باریک کرده اند که قابل توجه ترین آن کورکومین است. کورکومین دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است ، اما غلظت آن در زردچوبه به ویژه زیاد نیست – حدود ۳٪ وزن.

خوردن زردچوبه همیشه انتخاب مناسبی است ، اما می توانید با جستجوی مکمل کورکومین خوب ، مزایای آن را بیشتر بدانید.

اما چه شما زردچوبه می خورید و یا یک مکمل کورکومین مصرف می کنید ، برای تقویت جذب نیاز به یک ماده قدرتمند دیگر دارید. بدون آن ، بیشتر کورکومین احتمالاً بدون استفاده از بدن از بدن شما خارج می شود. در ادامه بخوانید تا همه مزایای شگفت انگیز زردچوبه را پیدا کنید – شماره ۶ واقعاً باورنکردنی است – و سپس ما یک ماده جادویی را که همه چیز را بیشتر می کند به اشتراک خواهیم گذاشت.

  1. اثرات ضد التهابی طبیعی

التهاب یک مکانیسم دفاعی است که هنگام آسیب یا عفونت بسیار مهم است. این ماده به بدن کمک می کند تا مناطق آسیب دیده را جدا کرده و با مهاجمان خارجی مبارزه کند. بدون التهاب ، عوامل بیماری زا خطرناک می توانند مسیری روشن برای به دست گرفتن بدن شما بطور کامل داشته باشند. با این وجود ، التهاب ابزاری تا حدودی صاف است و گاهی بدون هیچ دلیل خوبی می تواند مزمن شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، شما در معرض خطر انواع بیماری ها ، از جمله سرطان ، دیابت ، بیماری های قلبی و آلزایمر قرار می گیرید.کورکومین آنقدر خاصیت ضد التهابی دارد که برخی از داروهای طراحی شده برای رفع التهاب را رقیب می کند ، اما بدون عوارض جانبی خطرناک. کورکومین شناخته شده است که مولکول NF-kB را که به هسته سلول ها می رود مسدود می کند و التهاب را فعال می کند. بنابراین هنگامی که زردچوبه می خورید و یا مکمل کورکومین مصرف می کنید ، میزان التهاب را در سطح سلولی کاهش می دهید.

  1. افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان ها می توانند آسیب اکسیداتیو را که یکی از مکانیسم های پیری و بیماری است ، مسدود کنند. رادیکال های آزاد مولکول های بسیار واکنش پذیر با الکترون های غیر جفت هستند – اینها می توانند در بدن شما گزاف گویی کرده و با اسیدهای چرب ، پروتئین یا DNA واکنش نشان دهند. اثرات این فرآیند به صورت پیری زودرس یا از نظر داخلی به شکل بیماری به ویژه سرطان بر روی پوست شما نمایان می شود.آنتی اکسیدان ها مانند کورکومین با رادیکال های آزاد متصل می شوند و قبل از آسیب دیدن آنها را خنثی می کنند. اما این تنها کاری نیست که کورکومین انجام دهد. همچنین به نظر می رسد آنزیم های آنتی اکسیدانی بدن را تحریک می کند تا سخت تر کار کنند. به این ترتیب با خوردن زردچوبه محافظت مضاعف می کنید.

  1. عملکرد مغز بهتر

سلولهای عصبی موجود در مغز ما هرگز به اندازه کودکی فعال نیستند ، اما این بدان معنی نیست که آنها همچنان در تکثیر و پیوندهای جدید در طول زندگی ما ادامه ندارند. این فرآیند توسط هورمون رشدی به نام فاکتور نوروتروفیک مشتق شده از مغز یا BDNF هدایت می شود. کاهش سطح این هورمون ظاهراً در شرایطی مانند افسردگی و آلزایمر قرار دارد.آیا می توانید تعجب کنید که کورکومین باعث افزایش سطح BDNF در مغز می شود؟ این توانایی به خوبی می تواند اختلالات مغزی مربوط به سن را به تأخیر اندازد و یا معکوس کند ، حافظه را بهبود بخشد و حتی ممکن است شما را باهوش تر کند. مطمئناً می تواند روزانه روحیه شما را بهبود بخشد. بنابراین مطمئن شوید که در روزها و هفته های منتهی به امتحان یا ارائه بزرگ ، کورکومین خود را دریافت می کنید!

۴- خطر ابتلا به بیماری های قلبی پایین تر

بیماری های قلبی بیش از هر چیز دیگری افراد جهان را می کشد. این یک بیماری پیچیده با بسیاری از عوامل موثر در آن است ، اما کورکومین ممکن است قادر به محافظت در برابر آن باشد. همانطور که قبلاً بحث کرده ایم ، کورکومین یک ترکیب قدرتمند ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. هر دو این عملکردها می توانند سلامت قلب را بهبود بخشند.بیشتر از این ، به نظر می رسد کورکومین به نفع اندوتلیوم یا پوشش رگ های خونی است. مشکلات مربوط به اندوتلیوم منجر به مشکلاتی در تنظیم فشار خون ، لخته شدن خون و سایر فاکتورهای تنظیم قلب می شود. در یک مطالعه مشخص شد که کورکومین به همان اندازه ورزش در بهبود سلامت قلب موثر است ، در حالی که دیگری ادعا می کند که آن را به خوبی و همچنین داروی قلب Atorvastatin استفاده می کند.

۵- پیشگیری از سرطان

سرطان یکی از کشنده ترین بیماری هایی است که انسان و حیوان با آن روبرو هستند. هنگامی اتفاق می افتد که رشد سلولهای خاص سریع و کنترل نشده می شود. سلولهای سرطانی نشده بررسی نشده ، تومورها را رشد داده و به قسمتهای دیگر بدن گسترش می یابند. اشکال مختلف سرطان وجود دارد ، اما برخی از آنها ممکن است در مقابل کورکومین آسیب پذیر باشند. مطالعات نشان داده اند که می تواند رشد و گسترش سلولهای سرطانی را کند کند و حتی در برخی شرایط باعث مرگ آنها شود.مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود که نقش کورکومین در درمان سرطان چه نقشی دارد ، اما در حال حاضر شواهد قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد در وهله اول می تواند به جلوگیری از پیشرفت سرطان کمک کند. این امر به ویژه در مورد سرطانهای گوارشی مانند سرطان معده یا روده بزرگ مفید است.

  1. تسکین درد

بسیاری از به اصطلاح “تسکین دهنده درد” که می توانید از طریق بدون نسخه خریداری کنید در واقع هدف قرار دادن درد نیست بلکه التهاب است. ایبوپروفن نمونه بارز است. همانطور که پیداست کورکومین حداقل به اندازه این داروهای ضد التهاب شیمیایی مؤثر است.مطالعات نشان داده است که این امر به ویژه در کاهش دردهایی که مبتلایان به آرتریت تجربه می کنند مؤثر است. در حقیقت ، کورکومین حتی برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید حتی مؤثرتر از یک داروی ضد التهابی است. کورکومین همچنین می تواند برای افراد آسیب دیده یا درد بعد از ورزش مفید باشد.

نتیجه

کورکومین یک ترکیب بسیار قدرتمند است که عملکرد بدن شما را بهبود می بخشد ، پیری را کند می کند و باعث تقویت قدرت و خلق و خوی مغز می شود. زردچوبه بهترین راه برای افزودن کورکومین به وعده های غذایی شماست ، اما مقدار کورکومین موجود در زردچوبه نسبتاً کم است. مکمل کورکومین ممکن است برای افرادی که امیدوار به درمان یک اختلال موجود هستند مفید باشد.با این حال ، مصرف مکمل کورکومین به تنهایی هنوز به معنای این نیست که بخش اعظمی از آن وارد جریان خون شما خواهد شد. برای این کار ، اطمینان حاصل کنید که مکمل مورد نظر خود نیز حاوی ماده ای به نام پیپرین است. پیپرین یک ترکیب فعال در فلفل سیاه است که علاوه بر افزایش ظرفیت بدن در جذب کورکومین به میزان ۲،۰۰۰٪ ، به خودی خود انواع فواید سلامتی نیز دارد!

                                تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

       منبع: http://hhdresearch.org/7-amazing-effects-of-turmeric-on-your-body/

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ