محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

گردو و بیماری قلبی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

گردو و سیستم قلبی عروقی

تحقیقات نشان داده است که مصرف گردو در کنار رژیم غذایی کم چربیهای اشباع (جامد در دمای اتاق)ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی (CVD) را کاهش دهد. یک مطالعه خاص تأثیر جایگزینی بخشی از چربی اشباع روزانه شرکت کنندگان را با گردو بررسی کرده است.

هنگامی که علاوه بر مقدار کلی چربی اشباع کمتر ، مصرف می شود ، فشار خون مرکزی شرکت کنندگان کاهش می یابد. فشار مرکزی فشار کلی است که بر روی اندامها از جمله قلب اعمال می شود. اندازه گیری چنین فشارهایی به پزشکان امکان می دهد احتمال ابتلای فرد به CVD را تشخیص دهند.

تحقیقات مشابه نشان داده است که مصرف گردو ممکن است فشار خون را در پاسخ به قرار گرفتن در معرض استرس و در حالت استراحت کاهش دهد. محققان تأثیر مصرف گردو را در ۲۲ بزرگسال با لیپوپروتئین با چگالی کم یا LDL ، که  به عنوان کلسترول بد شناخته می شود ، مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان بیش از شش هفته رژیم های غذایی از پیش تعیین شده را مصرف کردند.

مطالعات مرتبط

طبق این مطالعه ، رژیم غذایی کتوژنیک از آنفولانزا جلوگیری می کند
مطالعه نشان می دهد که خوردن پروتئین بیشتر از میزان رژیم غذایی توصیه شده ممکن است تنها به چند مورد منتهی شود
رژیم غذایی حاوی کتون ممکن است به مبارزه با بیماری آلزایمر کمک کند
افرادی که در رژیمهای غذایی خود روغن گردو و گردو مصرف کرده اند ، فشار خون را در زمان استراحت و هنگام استرس کاهش داداه اند. براین اساس استدلال می شود که رژیم های غذایی حاوی گردو ممکن است بدن ما را در کنار آمدن بهتر با استرس کمک کند.

تهیه و ترجمه: دکتر حسین جدید

کانال تلگرام   t.me/jadidpdf

دسته بندی : بیماریهای داخلی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 15 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=988