کووید۱۹: بیماران برای تشخیص بدتر شدن از پالس اکسی متری در خانه استفاده می کنند-دکترجدید

اشتراک گذاری

کووید۱۹: بیماران برای تشخیص بدتر شدن از پالس اکسی متری در خانه استفاده می کنند

بیماران مبتلا به کووید -۱۹ که نیازی به توجه فوری در بیمارستان ندارند اما در معرض خطر بالایی از بروز علائم جدی قرار دارند ، باید از پالس اکسی متر استفاده کنند تا در خانه از آنها استفاده کنند تا خطر وخامت جدی را کاهش دهند.اعتقاد بر این است که NHS انگلیس حدود ۲۰۰۰۰۰ پالس اکسی متر را برای این طرح خریداری کرده است که گروه های راه اندازی کلینیکی در سراسر انگلیس قادر به دسترسی به آن خواهند بود.ابتکار عمل قرار است طی شش هفته آینده در سراسر کشور اجرا شود و توسط متیو اینادا-کیم ، رهبری کلینیکی ملی برای وخامت در NHS انگلیس و مشاور در پزشکی حاد و عمومی در بنیاد اعتماد NHS بنیاد اعتماد انجام شود.

NHS انگلیس از ابتدای شیوع بیماری همه گیر توصیه کرده است که در صورت کاهش میزان اشباع اکسیژن ، مداخله پزشکی ضروری است. ۱ اما در طول موج اول مشخص شد که برخی از بیماران “هیپوکسی خاموش” دارند ، در آنجا که کاهش اشباع اکسیژن اتفاق می افتد ، اما علائم واضحی نشان نمی دهند ، مانند تنگی نفس یا احساس خیلی ناخوشایند. این بیماران تمایل به پشتیبانی تهاجمی تنفسی داشتند و نتایج ضعیفی داشتند.نایجل واتسون ، مدیر اجرایی کمیته های پزشکی محلی Wessex ، که انتظار می رود یکی از اولین زمینه های اجرای طرح نظارت در خانه باشد ، به BMJ گفت که اکنون شواهد نسبتاً قوی است که اگر میزان اشباع اکسیژن به ۹۴ یا ۹۳ درصد کاهش یابد خطر مرگ و میر به حدود ۱۳٪ افزایش می یابد و اگر از این سطح پایین بیاید خطر به ۲۸٪ افزایش می یابد.
واتسون گفت که این ایده ایجاد “بخش های مجرای مجازی” از بیماران در معرض خطر ، مانند افراد بالای ۶۵ سال یا افراد زیر ۶۵ سال با یک بیماری مزمن و نظارت بر اشباع اکسیژن از طریق بیمارانی است که قرائت می کنند و این موارد را به تیم های بهداشتی خود اطلاع میدهند. . “اگر شروع به افت کند و به طور خاص به ۹۴٪ برسد ، شما به طور بالقوه اقدامی انجام می دهید ، که ممکن است شامل بستری شدن [بیمار] در بیمارستان باشد.

“مناطق پایلوت(اجرای طرح) از ترتیبات مختلفی برای نظارت بر بیماران استفاده کرده اند. در شمال همپشایر ، گروهی از اقدامات عمومی ، دو پرستار را برای اجرای خدمت به کار گرفتند ، در حالی که در ساوتهمپتون ، فدراسیون محلی پزشکان عمومی خدمات را هدایت می کرد. در جزیره وایت این سرویس توسط بیمارستان محلی انجام می شد.
واتسون گفت: “شما مدل های مختلف تحویل دارید ، اما در اصل مسیر یکسان است.”راب بارنت ، رئیس کمیته پزشکی محلی لیورپول ، تأیید کرد که مقامات بهداشتی در منطقه وی در حال کار بر روی چگونگی اجرای “بخش های مجاری مجازی” برای اطمینان از پذیرش بیماران در بیمارستان هستند “قبل از اینکه سطح آنها خیلی پایین بیاید تا بهبود تقریبا غیرممکن شود ” اما وی خاطرنشان کرد که این امر فشار بیشتری را بر سیستم بیمارستان وارد می کند.وی گفت: “همانطور که بیماران بیشتری را در جامعه رصد می کنیم ، خواهیم فهمید که نقطه اوج ورود آنها به بیمارستان چیست که اگر کلی آنها را تحت نظر نگیریم احتمالاً زودتر از آن است.” “بنابراین ، بهبود بهتر خواهد بود ، اما در واقع من فکر می کنم که ناخواسته به این معنی است که ما حتی تعداد بیشتری بیمار در بیمارستان خواهیم داشت.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدیدhttp://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4151

دکترجدید

532 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟