محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

چگونه محیط خود را از ویروس کرونا ایمن تر کنیم

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

چگونه محیط خود را از ویروس کرونا ایمن تر کنیم

از ۳C اجتناب کنید: فضاهایی که بسته ، شلوغ یا تماس نزدیک دارند.

شیوع آن در رستوران ها ، فعالیت های گروه کر ، کلاس های تناسب اندام ، کلوپ های شبانه ، دفاتر و عبادتگاه هایی که مردم در آن جمع شده اند ، گزارش شده است ، اغلب در محیط های شلوغ داخلی که با صدای بلند صحبت می کنند ، فریاد می کشند ، تنفس شدید دارند یا آواز می خوانند.

خطرات ناشی از ابتلا به COVID-19 در فضاهای شلوغ و تهویه ناکافی که افراد آلوده مدت طولانی را با هم در مجاورت می گذرانند بیشتر است. این محیط ها جایی است که به نظر می رسد ویروس توسط قطرات تنفسی یا آئروسل با کارآیی بیشتری گسترش می یابد ، بنابراین اقدامات احتیاطی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

با افراد بیرون ملاقات کنید. اجتماعات در فضای باز نسبت به فضای داخلی ایمن تر هستند ، به خصوص اگر فضاهای داخلی کوچک و بدون ورود هوای بیرون باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری رویدادهایی مانند اجتماعات خانوادگی ، بازی های فوتبال کودکان و مناسبت های خانوادگی ، پرسش و پاسخ ما را در مجامع عمومی کوچک بخوانید.

از شلوغی یا تجمع در محیط داخلی خودداری کنید اما اگر نمی توانید ، اقدامات احتیاطی را انجام دهید:پنجره ای را باز کنید مقدار “تهویه طبیعی” را در داخل خانه افزایش دهید.
WHO پرسش و پاسخ درباره تهویه و تهویه مطبوع را برای عموم مردم و افرادی که فضاها و ساختمانهای عمومی را مدیریت می کنند منتشر کرده است.
از ماسک استفاده کنید (برای اطلاعات بیشتر به بالا مراجعه کنید).

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 06 / 01 / 2021
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=4044