محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

پیشگیری از نازایی در زنان

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

پیشگیری از نازایی در زنان
برای خانم هایی که به فکر باردار شدن زود و یا در آینده هستند ، این نکات ممکن است به بهینه سازی باروری کمک کنند:

وزن طبیعی خود را حفظ کنید. زنان دارای اضافه وزن و کم وزن در معرض خطر بیشتری از اختلالات تخمک گذاری قرار دارند. در صورت نیاز به کاهش وزن ، ورزش متوسطی انجام دهید. ورزش شدید وسخت بیش از پنج ساعت در هفته با کاهش تخمک گذاری همراه است.

سیگار کشیدن را ترک کن. تنباکو تأثیرات منفی متعددی بر باروری دارد ، نیازی به گفتن نیست روی سلامتی عمومی شما و جنین. اگر سیگار می کشید و قصد بارداری دارید ، اکنون آن را ترک کنید.
از مصرف الکل خودداری کنید. مصرف زیاد الکل ممکن است منجر به کاهش قدرت باروری شود. و هرگونه استفاده از الکل می تواند بر سلامت جنین در حال رشد تأثیر بگذارد. اگر قصد بارداری دارید ، از مصرف الکل خودداری کنید و در حین بارداری الکل مصرف نکنید.

استرس را کاهش دهید. برخی مطالعات نشان داده است که زوجینی که استرس روانی دارند با درمان ناباروری نتایج ضعیف تری دارند. اگر می توانید ، قبل از اقدام به بارداری راهی برای کاهش استرس در زندگی خود پیدا کنید.
کافئین را محدود کنید. تحقیقات نشان می دهد که محدود کردن مصرف کافئین به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز نباید بر توانایی شما برای باردار شدن تأثیر بگذارد. این چیزی در حدود یک تا دو فنجان ۶ تا ۸ اونس قهوه در روز است.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/female-infertility/symptoms-causes/syc-20354308

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 06 / 10 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3459