محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator
پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از آنفلوانزا

اشتراک گذاری

راه‌های پیشگیری از آنفلوانرا                         

تنها و بهترین راه برای پیشگیری از آنفولانزای فصلی هر سال واکسینه شدن است ، اما عادت های خوب بهداشتی مانند پوشاندن سرفه و شستن دست ها اغلب می تواند به جلوگیری از گسترش میکروب ها و جلوگیری از بیماری های تنفسی مانند آنفولانزا کمک کند. همچنین داروهای ضد ویروسی آنفولانزا نیز وجود دارند که می توانند برای درمان و جلوگیری از آنفولانزا استفاده شوند. نکات و منابع زیر به شما کمک می کند تا در مورد مراحلی که می توانید برای محافظت از خود و دیگران در برابر آنفولانزا یاد بگیرید و در جلوگیری از انتشار میکروب ها کمک کنید.

 

  • از تماس نزدیک خودداری کنید.

از تماس نزدیک با افرادی که مریض هستند خودداری کنید. هنگامی که بیمار هستید ، فاصله خود را از دیگران حفظ کنید تا آنها نیزاز ابتلا به بیماری در امان بمانند.

  • وقتی بیمار هستید در خانه بمانید.

در صورت امکان ، در هنگام بیماری از محل کار ، مدرسه مرخشی بگیرید و در خانه  بمانید و از معاشرت خودداری کنید. این به جلوگیری از گسترش بیماری شما به دیگران کمک می کند.

  • دهان و بینی خود را بپوشانید.

هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید. این ممکن است مانع بیمار شدن اطرافیان شود. آنفولانزا و سایر بیماریهای جدی تنفسی ، مانند ویروس همگام سازی تنفسی (RSV) ،  سیاه سرفه  و سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) ، با سرفه ، عطسه و یا دست های آلوده منتشر می شود.

  • دستان خود را تمیز کنید.

شستن دست ها اغلب به شما در محافظت از میکروب ها کمک می کند. اگر صابون و آب در دسترس نیست از یک دستمال حاوی الکل استفاده کنید.

شستشوی دست: دست های تمیز زندگی را نجات می دهد نکاتی در مورد شستشوی دست و استفاده از ضد عفونی کننده های دستی مبتنی بر الکل در سایت ها در دسترس است.

  • از تماس با چشمان، دماغ یا دهان خویش خود داری نمائید.

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/influenza-4.pdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 01 / 12 / 2019
بازدید : 348 بار
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=783