پشتیبانی برای بهبودی از covid-19-دکترجدید

اشتراک گذاری

پشتیبانی از بیمار کرونایی برای بهبودی از covid-19

پس از کنار گذاشتن عوارض جدی یا بیماریهای مداوم ، و تا زمانی که نتایج مطالعات پیگیری طولانی مدت در دسترس نباشد ، بیماران باید از نظر عملی و علامتی با تأکید بر پشتیبانی جامع ، ضمن جلوگیری از بررسی بیش از حد ، مدیریت شوند. ۲
به عنوان مثال تب می تواند درمان شود به طور عادی با استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مثل ناپروکسن یا ایبوپروفن(همراه با غذا خورده شود). نظارت بر وضعیت عملکردی در بیماران مبتلا به coivd-19 پس ازعفونت حاد هنوز یک علم دقیق نیست. مقیاس وضعیت عملکرد post-covid-19 به صورت عملی تهیه شده است اما به طور رسمی تأیید نشده است ۲۷ – نسخه ساده ای از این در مواد تکمیلی بازتولید می شود.
به نظر نمی رسد مراجعه به یک سرویس توانبخشی تخصصی برای اکثر بیماران که می توانند بهبود تدریجی در سطح انرژی و نفس نفس را داشته باشند ، با کمک تنظیم دقیق گام ، اولویت بندی و تعیین هدف متوسط نیاز باشد. طبق تجربه ما ، نه همه اما بیشتر بیمارانی که در بیمارستان بستری نشده اند ، با چهار تا شش هفته ورزش هوازی سبک (مانند پیاده روی یا پیلاتس) به خوبی بهبود می یابند و به تدریج شدت آن بر حسب تحمل افزایش می یابد. افرادی که به کار خود بازمی گردند ممکن است برای مذاکره در مورد بازگشت مرحله ای به پشتیبانی نیاز داشته باشند. جعبه ۵ به منابع بیمار ، از جمله راهنمای جامع بیمار از بیمارستان دانشگاه هومرتون ، پیوند دارد. ۲۸

علائم تنفسی در کرونا ویروس و پشتیبانی

سرفه
انجمن قفسه سینه انگلستان سرفه مزمن را به عنوان سرفه ای تعریف می کند که بیش از هشت هفته ادامه یابد تا آن زمان ، و مگر اینکه نشانه هایی از عفونت فوق العاده یا عوارض دیگری مانند التهاب دردناک پلور وجود داشته باشد ، به نظر می رسد که سرفه با تمرینات ساده کنترل تنفس قابل کنترل است (به کادر ۲ مراجعه کنید) و دارو در مواردی که نشان داده شده است (مانند مهار کننده های پمپ پروتون در صورت وجود ریفلاکس).

تکنیک های تنفس برای بیمار کرونا ویروس یا کووید-19

حدود ۸۰٪ کار تنفس توسط دیافراگم انجام می شود. پس از بیماری یا تعدیل عمومی ، با کاهش حرکت دیافراگم و استفاده بیشتر از عضلات جانبی گردن و شانه ، ممکن است الگوی تنفس تغییر کند. این منجر به تنفس کم عمق ، افزایش خستگی و نفس نفس زدن و مصرف انرژی بیشتر می شود. روش “کنترل تنفس” در جهت عادی سازی الگوهای تنفسی و افزایش کارایی عضلات تنفسی (از جمله دیافراگم) و در نتیجه مصرف انرژی کمتر ، تحریک مجاری هوایی کمتر ، کاهش خستگی و بهبود نفس نفس است.
بیمار باید در وضعیت ساکن بنشیند و به آرامی نفس بکشد از طریق بینی بکشد و از طریق دهان ، بیرون بدهد ، در حالی که قفسه سینه و شانه ها را شل کرده و اجازه می دهد شکم بالا بیاید. آنها باید نسبت دم(یک ثانیه) به بازدم (۲ ثانیه) ۱: ۲ را هدف قرار دهند. این تکنیک را می توان به طور مکرر در طول روز ، در عرض ۵-۱۰ دقیقه (در صورت کمک بیشتر) استفاده کرد.
سایر روشهای تنفس – مانند تنفس دیافراگم ، تنفس عمیق آهسته ، تنفس با لب خفه ، روشهای یوگا ، Buteyko – در استراتژیهایی برای کنترل الگوهای تنفسی و نفس کشیدن بیماران استفاده می شود اما نیاز به مشاوره تخصصی دارد تا مشخص کند کدام روش مناسب هر بیمار است.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدیدhttp://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.bmj.com/content/370/bmj.m3026#boxed-text-3

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ