محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

وسواس فکری

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

اختلال وسواس فکری اجباری  OCD)Obsessive compulsive disorder)

وسواس فکری (OCD) یک بیماری روانی شایع است که در آن فرد دارای افکار وسواسی و رفتارهای اجباری است.

OCD می تواند بر مردان ، زنان و کودکان تأثیر بگذارد. برخی از افراد در اوایل شروع بلوغ علائم خود را نشان می دهند ، اما معمولاً در اوایل بزرگسالی شروع می شود.OCD می تواند ناراحت کننده باشد و به طور قابل توجهی در زندگی شما اختلال ایجاد کند ، اما درمان می تواند به شما در کنترل آن کمک کند.

علائم اختلال وسواس فکری (OCD)

اگر علائم وسواس فکری (OCD) دارید ، معمولاً افکار وسواسی و رفتارهای اجباری را تجربه خواهید کرد.

وسواس یک فکر ، تصویر یا اصرار ناخواسته و ناخوشایند است که به طور مکرر وارد ذهن شما می شود و باعث احساس اضطراب ، انزجار یا اضطراب می شود.اجبار یک رفتار تکراری یا یک عمل ذهنی است که احساس می کنید برای تسکین موقتی احساسات ناخوشایند ناشی از فکر وسواسی ، باید انجام دهید.

به عنوان مثال ، فردی با ترس وسواسی از سرقت ممکن است احساس کند که لازم است تمام پنجره ها را بررسی کند و درها را چندین بار قفل کرده مکند قبل از اینکه بتواند خانه خود را ترک کنند.یعنی قفل میکند ولی دوباره شک میکند که باز است.یا دستها و لباسها را چندین بار شستشو میکند چون فکر میکند هنوز آلوده هستند در حالی که این طور نیست.

بعضی اوقات زنان ممکن است در دوران بارداری یا بعد از به دنیا آمدن نوزاد مبتلا به OCD باشند. وسواس ممکن است شامل نگرانی در مورد صدمه زدن به کودک یا شک به عدم تمیز بودن بطری های شیر باشد. اجبار می تواند مواردی باشد مانند اینکه بارها و بارها چک کردن کودک که آیا در حال تنفس است یا نه.

رفتارهای اجباری رایج در OCD شامل موارد زیر است:…برای ادامه مطلب دانلود کنید

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/01/وسواس-فکری.pdf

دسته بندی : روان پزشکی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 01 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1190