محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

واکسن کووید 19

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

واکسن کووید 19

COVID-19 یک بیماری تنفسی است که توسط ویروس SARS-CoV-2 ایجاد می شود.
محققان در سراسر جهان در حال تولید واکسن هستند.
در حال حاضر ، 106 واکسن نامزد وجود دارد.
امروزه ، 30 واکسن نامزد در آزمایشات بالینی مرحله 3 وجود دارد.
تاکنون 14 واکسن در چندین کشور مجاز شده است.
برای به روزرسانی های کلی COVID-19 از وبلاگ زنده ما دیدن کنید.
04/16/2021 09:04 GMT – افراد ممکن است در طی 12 ماه به دوز سوم واکسن  نیاز داشته باشند
به گفته مدیر عامل Pfizer آلبرت بورلا ، افراد احتمالاً طی 12 ماه از دوز دوم خود به دوز سوم واکسن COVID-19 نیاز دارند. اگرچه برای تأیید این موضوع باید اطلاعات بیشتری در دسترس باشد ، او معتقد است که واکسیناسیون COVID-19 سالانه ممکن است لازم باشد.
دیروز ، دیوید کسلر ، مسئول ارشد علوم ایالات متحده در پاسخ به COVID-19 همچنین به قانونگذاران گفت که ممکن است  تزریق واکسن ضروری باشد.
مشخص نیست که چه زمانی واکسن های واکسن Johnson & Johnson COVID-19 در ایالات متحده از سر گرفته می شود. کارشناسان کمیته مستقل مستشاری در مورد روشهای ایمن سازی (ACIP) منبع معتبر با رای گیری در مورد توصیه های خود ، خواستار زمان بیشتری برای جمع آوری و ارزیابی داده ها در مورد لخته های خون نادر بودند.
روز سه شنبه ، سازمان غذا و دارو (FDA) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) منبع معتبر را متوقف کردند و هر واکسیناسیون با واکسن جانسون و جانسون را پس از گزارش شش مورد لخته شدن خون نادر متوقف کرد.
براساس یک گزارش خبری STAT ، ACIP ، که توصیه های غیر الزام آور به CDC را صادر می کند ، در جلسه روز گذشته در مورد از سرگیری واکسیناسیون یا محدود کردن استفاده از واکسن به گروه های سنی خاص ، نتوانست به حکمی برسد. کمیته 7 تا 10 روز دیگر برای بررسی اطلاعات درخواست کرد.
یک آزمایش در انگلستان در حال بررسی این است که آیا واکسن COVID-19 می تواند “مخلوط و مطابقت داشته باشد”. به اصطلاح مطالعه Com-Cov ، استخدام افرادی در انگلیس است که قبلاً اولین دوز واکسن Pfizer یا AstraZeneca را مصرف کرده اند.
به عنوان بخشی از آزمایش ، دوز دوم شرکت کنندگان می تواند همان اولین تزریق یا دوز واکسن Moderna یا Novavax باشد.
دانشمندان می خواهند بفهمند آیا مخلوط کردن واکسن ها هم بی خطر است و هم موثر. نتایج اولیه باید در تابستان موجود باشد.
این مطالعه توسط گروه واکسن آکسفورد تنظیم شده است. در وب سایت خود ، آنها اهداف خود را توضیح می دهند:
هدف از این آزمایش این است که ببینیم سیستم ایمنی بدن افراد وقتی دوز “تقویت کننده” نوع دیگری از واکسن با دوز “اصلی” آنها متفاوت است ، سیستم ایمنی بدن چگونه پاسخ می دهد. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که واکنشهای واکسن مانند تب پس از چنین برنامه های “مختلط” چگونه است. “

04/14/2021 08:23 GMT – عرضه جانسون و جانسون در آفریقای جنوبی و اروپا متوقف شد

دیروز ، ایالات متحده تصمیم گرفت مکمل واکسن جانسون و جانسون را به دنبال گزارش هایی از وقایع فوق العاده نادر لخته خون متوقف کند. آفریقای جنوبی نیز از آن پیروی کرده است. این شرکت توزیع در اروپا را نیز به تأخیر انداخته است.
طبق گفته دکتر زولی مخیزه وزیر بهداشت آفریقای جنوبی ، آنها در حال حاضر بیش از 289000 دوز واکسن جانسون و جانسون را بدون گزارش لخته شدن خون تحویل داده اند.
به گفته دکتر مخیزه ، این کشور “به دلیل احتیاط فراوان” مکث کرده است. علاوه بر این ، او انتظار دارد که سوالات مربوط به ایمنی “ظرف چند روز شفاف شود”.
“در حالی که تاکنون رابطه معینی بین برخی واکسیناسیون COVID-19 ، ناهنجاری های پلاکت و لخته های خون تأیید نشده است ، اما شاخص ظن در حال افزایش است که این موارد نادر ممکن است توسط مولفه آدنو ویروس AstraZeneca و واکسن های جانسون و جانسون] ، “پروفسور النور رایلی ، استاد ایمونولوژی و بیماری های عفونی در دانشگاه ادینبورگ در انگلستان توضیح می دهد.
وی ادامه می دهد: “در حالی که اطلاعات بیشتری باید جمع آوری شود و مفاهیم آن به دقت مورد بررسی قرار گیرد ، همچنان این مسئله وجود دارد که ، برای اکثریت قریب به اتفاق بزرگسالان در اروپا و ایالات متحده ، خطرات مرتبط با در معرض قرار گرفتن با COVID-19 بسیار بیشتر از هر گونه خطر است. واکسینه شدن علاوه بر این ، افزایش آگاهی از احتمال بروز چنین عوارضی به این معنی است که باید سریعتر تشخیص داده شوند و با موفقیت بیشتری درمان شوند. “

04/13/2021 15:15 GMT – CDC و FDA دولت واکسن Johnson & Johnson COVID-19 را در ایالات متحده متوقف می کنند

در بیانیه منبع معتبری که امروز – 13 آوریل 2021 – برای مطبوعات منتشر شد – دکتر آن شوچات ، معاون اصلی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) و دکتر پیتر مارکس ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیک در سازمان غذا و دارو (FDA) ، اعلام كرد كه آژانس های آنها در حال حاضر توصیه می كنند كه واكسن COVID-19 جانسون و جانسون (جانسن) را متوقف كنند.
سخنگویان گفت كه به علت گزارش شش مورد از لخته شدن خون كه پس از تجویز واكسن صورت گرفته ، CDC و FDA نمی توانند ادامه استفاده از آن را تا زمان بررسی دقیق تر انجام دهند.
طبق اعلامیه مطبوعاتی ، تمام وقایع لخته شدن خون در زنان 18 تا 48 ساله ، 6-13 روز پس از دریافت واکسن رخ داده است. آنها لخته های خونی بودند که در سینوس های وریدی مغز ایجاد می شوند و به طور معمول درمان آنها دشوار است.
“معمولاً از داروی ضد انعقادی به نام هپارین برای درمان لخته های خون استفاده می شود. در این شرایط ، تجویز هپارین ممکن است خطرناک باشد و لازم است درمان های جایگزین انجام شود. “
CDC جلسه چهارم کمیته مشورتی در زمینه ایمن سازی را جهت بررسی بیشتر این موارد و ارزیابی اهمیت بالقوه آنها برگزار می کند. [FDA] آنالیز را بررسی خواهد کرد زیرا این موارد را نیز بررسی می کند. تا زمانی که این فرآیند کامل نشود ، ما توصیه می کنیم در استفاده از این واکسن ، به دلیل احتیاط فراوان ، مکث کنید. ” شوچات و مارکس.

04/07/2021 17:00 GMT – EMA: “ارتباط احتمالی” بین AstraZeneca و “بسیار نادر” لخته شدن خون ، اما مزایای آن هنوز هم بیشتر از خطرات کلی است

امروز ، آژانس دارویی اروپا (EMA) جلسه مطبوعاتی درباره واکسن AstraZeneca COVID-19 برگزار کرد.
EMA نتیجه گرفت که “لخته های خون غیرمعمول با پلاکت خون پایین باید به عنوان عوارض جانبی بسیار نادر ذکر شوند” واکسن AstraZeneca.
تنظیم کننده مقررات اروپایی به طور یکسان به افراد و متخصصان مراقبت های بهداشتی یادآوری می کند که احتمال بروز موارد بسیار نادر لخته شدن خون در ترکیب با سطح پایین پلاکت خون در طی 2 هفته واکسیناسیون وجود دارد.
با این حال ، عوامل خطر این احتمال در حال حاضر ناشناخته مانده است و EMA نتیجه گرفته است که “مزایای کلی واکسن در جلوگیری از COVID-19 بیشتر از خطرات عوارض جانبی است.

04/07/2021 12:20 GMT – مطالعه می گوید واکسن Moderna حداقل برای 6 ماه محافظت می کند

یک مطالعه جدید که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است ، نشان می دهد که آنتی بادی ها به مدت 6 ماه در افرادی که دوز دوم واکسن Moderna را دریافت کرده اند ، باقی می ماند.
دکتر نیکول دوریا-رز از انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی و تیم وی فعالیت آنتی بادی را در 33 نفر که در آزمایشات واکسن Moderna ثبت نام کرده بودند ردیابی کردند.
شرکت کنندگان در این آزمایش بین 18 تا بیش از 71 سال داشتند. نویسندگان می نویسند: “فعالیت آنتی بادی در تمام گروه های سنی در روز 209 بالا بود.” آنها نتیجه گیری می کنند: “داده های ما ماندگاری آنتی بادی را نشان می دهد و بنابراین از استفاده این واکسن در رسیدگی به بیماری همه گیر COVID-19 پشتیبانی می کند.”
نویسندگان اضافه می کنند که مطالعات در حال انجام این است که آیا پاسخ های ایمنی بدن بیش از 6 ماه ادامه دارد و آیا افزودن یک دوز تقویت کننده واکسن می تواند “مدت و دامنه فعالیت” را در برابر انواع جدید گسترش دهد.
تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید
منبع:medical newstoday

 

 

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 19 / 04 / 2021
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=4299