کمبود اکسیژن یا هیپوکسی خاموش در کووید۱۹یا کرونا چیست و چگونه می تواند بروز کند؟-دکترجدید

اشتراک گذاری

کمبود اکسیژن یا هیپوکسی خاموش در کووید۱۹یا کرونا چیست و چگونه می تواند بروز کند؟

کمبود اکسیژن خاموش هنگامی است که با بررسی پالس اکسی متری در بیمار که به نظر نمی رسد تنگی نفس داشته باشد ، نتیجه آن یافتن اکسی متری کمتر از انتظار پزشک است.این در تعدادی از شرایط اتفاق می افتد ، اما اخیراً به دلیل تعداد زیادی از موارد بروز شده در افراد مبتلا به COVID-19 ، این امر خبرساز شده است.
منظور از اصطلاح “سکوت” در هیپوکسی خاموش چیست؟اصطلاح خاموش از این واقعیت ناشی می شود که به نظر می رسد بیمار تنگی نفس ندارد. آنها نفس نفس نمی زنند ، میزان کار تنفسی آنها افزایش نمی یابد ، و از احساس نیاز به هوا و احساس ناراحتی شکایت ندارند.اکثر افراد ، هنگامی که سطح اکسیژن آنها شروع می شود به دهه هشتاد یا پایین تر ، احساس نیازبه هوا می کنند و سریعتر نفس می کشند و احساس ناراحتی می کنند.
تنفس انجام یک کار بسیار طبیعی و آسان برای ما است. اما هنگامی که سطح اکسیژن به آن سطح کاهش می یابد ، اکثر افراد حس آنچه را که تنگی نفس یا تنگی سخت نامیده می شود ، خواهند داشت.دلایلی که دچار تنگی نفس می شویم می تواند شامل سطح پایین اکسیژن و همچنین سطح بالای دی اکسید کربن باشد.برخی از پزشکان گفته اند که دلیل تنگی نفس در افراد این نیست که سطح دی اکسیدکربن هنوز هم در این افراد طبیعی است. بنابراین ، در آن زمان نشانه هیچ پریشانی نیست.لطفاً توصیه های انجمن ریه آمریکا در مورد هایپوکسی و COVID-19 را بیان کنید.
چه چیزی منجر به بیان توصیه های شما شده است؟
توصیه اصلی مطمئناً در مورد COVID-19 و در واقع هر شرایطی که علائم ایجاد کند این است که ما همیشه بیماران را تشویق می کنیم که تشخیص دهند چیز دیگری متفاوت است و این موضوع را با ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی خود در میان بگذارند. این می تواند از طریق پزشکی از راه دور باشد ، به عنوان مثال ، یک تماس تلفنی ، نه اینکه وارد دفتر شوید.به ویژه در ایالات متحده ، چندین مقاله در مورد استفاده از پالس اکسی متر برای استفاده در غربالگری COVID-19 به عنوان وسیله ای در خانه برای بیماران استفاده شده است.
مشکل در این مورد این است که از پالس اکسیمتر به خودی خود نباید به عنوان اولین قدم در تماس بیمار با ارائه دهنده خدمات بهداشتی استفاده شود زیرا علائم COVID-19 به طور معمول از سطح پایین اکسیژن پیش است.شناختن علائمی مانند تب ، سرفه ، کسالت ، مواردی که غیر معمول به نظر می رسند مهم است و تنها اتکای به تعدادی مانند پالس اکسیمتری اولین هشدار در مورد اشتباه بودن مسئله است. COVID-19 در حالت ایده آل باید قبل از نقطه هیپوکسی شناخته شود. سیگنال های قبلی باید باعث شود که شما با پزشک خود تماس بگیرید.
پیام این است که متوجه علائم خود شوید ، این موارد را با دستورالعمل های CDC مقایسه کنید (در وب سایت آنها وجود دارد) و این موارد را با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود در میان بگذارید. سپس این امر ارزیابی را شامل می شود که شامل پالس اکسی متری است.به دلایل زیادی توصیه نمی کنیم از پالس اکسیمترها به عنوان صفحه اولیه برای تشخیص خود COVID-19 استفاده کنید. اول از همه ، به غیر از COVID-19 مانند لخته شدن خون ، انواع دیگر عفونت یا مشکلات قلبی که ممکن است ایجاد شود ، سطح اکسیژن می تواند کاهش یابد. داشتن یک پالس اکسی متر به این معنی است که شما باید درک کنید که نقش آن چیست و چه محدودیت هایی دارد ، بسته به اینکه در درجه اول وضعیت سلامتی شما چیست.ما می فهمیم که برخی از مردم آنها را خریداری می کنند و آنها می توانند از آنها به عنوان ابزار دیگری در کابینت دارو همراه با دماسنج و لیوان فشار خون استفاده کنند. با این حال ، ما واقعاً می خواهیم افراد به علائم دیگری اعتماد کنند که به نظر می رسد زودتر بروز می کنند.

هرچه این علائم ویروس کرونا(کووید-19) زودتر شناسایی و مداخله توسط بیمار و پزشک آنها آغاز شود ، بهتر است.

سپس ، اگر این سبک از هایپوکسمی را داشته باشید ، شناخته می شود و اقدامات بعدی برای درمان شما برداشته می شود. بسیاری از بیماران مبتلا به COVID-19 ، احتمالاً تا ۸۰٪ ، بیماری بسیار خفیفی دارند و هیپوکسمی را نشان نمی دهند. ۲۰٪ دیگر ، به محض شناسایی شدن COVID-19 و سطح اکسیژن پایین تر از حد مجاز ، شدیدتر در نظر گرفته می شود. در بسیاری از موارد ، جایی است که تصمیم به بستری شدن در بیمارستان و ادامه درمان گرفته می شود.

مشاوره انجمن ریه آمریکا چگونه می تواند به بهبود پاسخ به بیماری همه گیر کمک کند؟
توصیه های ما می تواند به بهبود پاسخ ها به صورت فردی کمک کند. تشخیص علائم ، شناسایی زود هنگام بیمار و ارتباط با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی به جای تکیه بر سطح اکسیژن پایین به عنوان اولین نشانه ، مهم است.

من فکر می کنم ارائه اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت واقعی و تعداد علائمی که رخ می دهد بهترین راه برای اطمینان از ارتباط سریع با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و شناسایی هیپوکسمی است. این امکان را برای تصمیم گیری در مورد خفیف یا متوسط ​​بودن بیمار فراهم می کند و آیا آنها نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند یا می توانند در خانه مدیریت کنند.

هدف ما این است که اطلاعات بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم تا بتوانند تصمیم آگاهانه ای بگیرند که برای آنها بهتر باشد. این مفیدتر از این است که همه چیز را بر روی عنوانی تنظیم کنید که می گوید: “هیپوکسمی در COVID-19 اتفاق می افتد”. ممکن است باشد ، اما در همه اتفاق نمی افتد ، و در صورت بروز ، می تواند نشانه بعدی بیماری باشد تا نشانه اولیه بیماری.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید t.me/jadidpdf

منبع:https://www.news-medical.net/news/20200603/Silent-hypoxia-and-its-role-in-COVID-19-detection.aspx

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ