نوع جدید ویروس کرونا-دکترجدید

اشتراک گذاری

انواع Covid-19 ، از جمله سویه UK ، ممکن است با آزمایشات مولکولی منجر به نتایج منفی کاذب شود: FDA ایالات متحده

واشنگتن (رویترز) – سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) روز جمعه اعلام کرد: انواع ژنتیکی ویروس کرونا ویروس جدید ، از جمله نمونه ای که در انگلیس یافت شده است ، می تواند بر عملکرد برخی از آزمایشات Covid-19 مولکولی تأثیر بگذارد و منجر به نتایج منفی کاذب شود ( ۸ ژانویه)

آژانس کارکنان آزمایشگاه بالینی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را از نتایج منفی کاذب احتمالی هر آزمایش مولکولی آگاه کرده و از آنها خواسته است که چنین نتایج را در ترکیب با مشاهدات بالینی در نظر بگیرند و در صورت مشکوک بودن به Covid-19 ، آزمایش را با آزمایش دیگری تکرار کنند .

FDA ، با این حال ، گفت که خطر این که جهش ها بر روی دقت آزمایش کلی تأثیر می گذارد کم است.

فرانسیس کالینز ، مدیر موسسه ملی بهداشت ، این هفته گفت که نوع مسری تر Covid-19 که انگلستان را فرا گرفته است حداقل در پنج ایالت آمریکا گزارش شده است.

دانشمندان گفته اند واکسن های تازه تولید شده باید به همان اندازه در برابر نوع جدید موثر باشند.

FDA روز جمعه اعلام کرد که تجزیه و تحلیل خود نشان داد که عملکرد سه آزمایش که مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرده اند ، تحت تأثیر انواع ژنتیکی ویروس کرونا قرار می گیرد ، اما خاطرنشان کرد که به نظر نمی رسد تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

به گفته آژانس ، کیت ترکیبی TaqPath Covid-19 Thermo Fisher Scientific و کیت سنجش Linea Covid-19 حساسیت ناشی از جهش ها را کاهش داده اند ، از جمله نوع B117 یا نوع به اصطلاح UK.

با این حال ، از آنجا که هر دو آزمایش برای شناسایی اهداف ژنتیکی متعدد طراحی شده اند ، نباید حساسیت کلی آزمایش را تحت تأثیر قرار داد.

طبق گفته تنظیم کننده سلامت ، عملکرد آزمایش Mesa Biotech Accula Sars-Cov-2 نیز می تواند تحت تأثیر انواع ژنتیکی قرار گیرد.

این نوع جدید چگونه بر نمونه کارهای تشخیص COVID-19 Thermo Fisher Scientific تأثیر می گذارد؟

ما که می دانیم جهش ویروس ها چقدر متداول است ، آزمایش های تشخیصی مولکولی COVID-19 را به روش مالتی پلکس طراحی کردیم. سنجش های ما مناطق مختلفی از ژنوم SARS-CoV-2 را هدف قرار می دهد. این افزونگی داخلی به ما اطمینان می دهد که آزمایش های ما می تواند بیماران مثبت COVID-19 را حتی در صورت جهش در ژنوم شناسایی کند.

از ۱۷ جهش موجود در این نوع ، ۸ مورد در ژن S رخ می دهد که پروتئین سنبله (S) را رمزگذاری می کند ، در حالی که سایر موارد در مناطق دیگر ژنوم مانند orf1-ab ، orf8 و nucleocapsid (N) رخ می دهد. ژن ها فقط ۱ جهش از هر ۱۷ مورد مهم است که باید در رابطه با روش Applied Biosystems ™ TaqPath ™ COVID-19 – 69-70del ژن S مهم باشد.

با توجه به طراحی روش سنجش هدف ۳ ژنی ترمو فیشر و روشی که نرم افزار ما نتایج را تفسیر می کند ، اگر بیمار آلوده به گونه ای که دارای جهش ۶۹-۷۰del است با استفاده از روش TaqPath COVID-19 ما آزمایش شود ، در نتیجه نتیجه می گیرد ژن S “رها می شود”. این ترک به معنای منفی بودن نتیجه نیست ، فقط این است که ژن S قابل تشخیص نیست. به دلیل طراحی چند هدفه سنجش های ما ، جهش ۶۹-۷۰del تاثیری در نتایج آزمون به دست آمده با استفاده از محصولات ما پیدا نکرده است و احتمال جهش در ژن S که بر دقت نتایج آزمایش ما تأثیر می گذارد ، کم است. تیم دانشمندان Thermo Fisher وضعیت متغیر را از نزدیک تحت نظارت قرار داده اند تا اطمینان حاصل کنند که روش ما نتایج قابل اتکایی را ارائه می دهد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.straitstimes.com/world/united-states/covid-19-variants-including-uk-strain-may-lead-to-false-negative-results-with

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ