محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

میگرن و رسانه اجتماعی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

بیماری های شبکه اجتماعی

شرایط “پنهان یا مخفی” مانند میگرن ممکن است افراد را برای دریافت خدمت و اطلاعات دچار مشکل کند. ما با هدف توصیف چگونگی استفاده و بهره مندی از افراد مبتلا به میگرن از رسانه های اجتماعی و شناسایی مضرات استفاده از رسانه های اجتماعی این مطالعه را انجام داده ایم.

روش کار

شرکت کنندگان از طریق خیریه میگرن دعوت شدند. مصاحبه های نیمه ساختار یافته با سؤالات مبتنی بر یک راهنمای موضوع انجام شد. مصاحبه ها با استفاده از تحلیل موضوعی رونوشت و تحلیل شد.

یافته ها

دریافتیم افراد مبتلا به میگرن از رسانه های اجتماعی برای شناخت بهتر وضعیت و روش های درمانی خود استفاده می کنند. این امکان دسترسی فوری به اطلاعات مستمر و پشتیبانی اجتماعی از طرفداران همدلی را فراهم می آورد. شرکت کنندگان در رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای تخلیه ناامیدی ها و تأیید تجربه میگرن خوداعلام نظر کردند. آنها به ماهیت نامرئی و اپیزودیکی میگرن اشاره کردند که به درک نادرست از تأثیر و یا شدت بیماری کمک می کند. برخی از رفتارهای مرتبط با میگرن آنلاین خود ، با استفاده از سایتهای مختلف یا گروههای بسته آنلاین ، که بعضی اوقات رفتارهای آنلاین خود را در مناطق دیگر تغییر می دهند ، نقاب زدند. مضرات رسانه های اجتماعی شامل عدم صحت اطلاعات ، منفی گرایی گاه به گاه و موارد مربوط به حریم خصوصی است.

نتیجه گیری

رسانه های اجتماعی می توانند به افرادی که میگرن را تجربه می کنند ، دسترسی همیشگی ، مداوم به پشتیبانی اجتماعی و اطلاعات بهداشتی ، از دیگران همدلی ارائه دهند. این می تواند تجربه بیماری آنها را تأیید کند ، اطمینان خاطر دهد و به کاهش احساس انزوا کمک کند.

تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

کانال تلگرامی  t.me/jadidpdf

دسته بندی : سبک زندگی سالم
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 19 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1049