محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

موثر بودن داروی رمدسیویر در بیماران کرونایی (کووید ۱۹)

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

داروی رمدسیویر( remdesivir)

دانلود فرمت PDF در لینک زیر

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/04/موثر-بودن-داروی-remdesivir-در-بیماران-کرونایی.pdf

                                    بسم الله الرحمن الرحیم

موثر بودن داروی رمدسیویر( remdesivir) در بیماران کرونایی (کووید ۱۹)

خبرنگار HealthDayTUESDAY ، ۲۱ آوریل ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – محققان گزارش می دهند که داده های اولیه از دو کارآزمایی بالینی با استفاده از Remdesivir داروی ضد ویروسی برای معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 بسیار دلگرم کننده است.

یک کارآزمایی تهیه دارو برای بیماران دارای بیماری متوسط و دیگری تمرکز روی بیماران دارای بیماری شدید است.تعدادی از بیماران در حال بهبودی هستند و از بیمارستان مرخص شده اند.

محققان گفتند ، اگرچه خیلی زود است ، همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد Remdesivir احتمالاً از قرار گرفتن در یک دستگاه تنفس مصنوعی جلوگیری می کند.

“نتایج اولیه امیدوار کننده است ، و این در حال حاضر مهم است. بیشتر آنچه ما در مورد مدیریت COVID-19 یاد می گیریم متمرکز بر جلوگیری از وخامت سریع است. زمان بندی همه چیز است. کاترین پرز ، داروساز بیماریهای عفونی که در حال انجام آزمایشات است ، گفت: من نمیتوانم به یقین بگویم که در غیر این صورت آنها به دستگاه مصنوعی وصل میشوند، اما این دلگرم کننده است.

بیمارستان هوستون متدیستست پنجمین سایت در ایالات متحده بود که به آزمایشات بالینی با رمسدوویر پیوست و از اواسط ماه مارس ثبت نام و معالجه بیماران آغاز شد. اکنون ، این آزمایشات فاز ۳ ، اثربخشی و ایمنی Remdesivir را ارزیابی می کند. هر دو کارآزمایی در پرونده کارآزمایی بالینی دولت فدرال ثبت شده است.

بیماران مبتلا به بیماری متوسط ۵ یا ۱۰ روز تحت درمان با رمدسیویر(remdesivir) قرار می گیرند ، در حالی که مبتلایان به بیماری شدید ۱۰ روز تحت درمان با دارو قرار می گیرند.

دکتر کوین گریمز ، پزشک بیماری های عفونی و همیار رهبر آزمایشات گفت: درمان سریع بسیار مهم است.گریمز در انتشار خبر خبری هوستون متدیست گفت: “اگر به اندازه کافی زود انجام شود ، ما امیدواریم که Remdesivir با ویروس اختلال ایجاد کرده و توانایی آن را در تکثیر در سلولهای بیماران مسدود کند.” “هدف این است که از آبشارهای التهابی کشنده که منجر به نارسایی تنفسی می شود و نیاز به لوله گذاری و قرار دادن زیر دستگاه تنفس مصنوعی است ، جلوگیری شود.

“Remdesivir در ابتدا برای معالجه ابولا بیش از یک دهه قبل ایجاد شده است. محققان گفتند که این بیماری به طور کلی در انسان ایمن است و از تحقیقات گسترده بالینی پشتیبانی می شود ، و تعدادی از تحقیقات نشان داده اند که این بیماری SARS (سندرم حاد تنفسی حاد) و MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) را متوقف می کند. هم خانواده ویروسی کووید ۱۹٫

و مطالعات دیگر نشان داده اند که این ماده در برابر coronavirus جدید مؤثر است.

یک مطالعه در چین در اوایل سال جاری نشان داد که Remdesivir می تواند COVID-19 را از تکثیر در سلول های انسانی مسدود کند ، و یک گزارش موردی در مجله پزشکی New England (NEJM) بر روی مردی در ایالت واشنگتن متمرکز شد که اولین مورد شناخته شده  ۱۹COVID در آمریکا بود.  بیمار وی Remdesivir ، ساخته شده توسط علوم Gilead دریافت کرد ، و او در طی ۲۴ ساعت شروع به بهبودی کرد.

اولین نتایج حاصل از یکی از محاکمه های دلسوزانه استفاده گیلاد در اوایل ماه جاری در NEJM منتشر شد. این مطالعه بهبود بالینی را در دو سوم از بیماران بستری شده  برای COVID-19  شدید که آنتی ویروسی دریافت کرده اند ، نشان داد.

در همین حال ، گزارش های آینده از چندین کارآزمایی بالینی در حال انجام – از جمله آنهایی که در Houston Methodist – داده های مبتنی بر شواهد در مورد استفاده از Remdesivir برای معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 ارائه می دهد.

                                 تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

منبع: https://www.webmd.com/lung/news/20200421/good-news-on-remdesivirs-power-to-treat-covid-19#1

 

 

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 22 / 04 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1803