معاینه سینه یا معاینه پستان

اشتراک گذاری

آمادگی برای معاینه سینه

چگونه آماده شوید

برای آمادگی جهت انجام معاینه سینه خود برای آگاهی ازشرایط پستان:از پزشک خود بخواهید یاد دهد. قبل از شروع معاینات پستان برای آگاهی از پستان ، ممکن است در مورد بحث در مورد دستورالعمل ها و تکنیک با پزشک مفید باشید.

اگر قاعدگی دارید ، در چرخه خود زمانی را انتخاب کنید که سینه های شما کمترین دردرا داشته باشند. سطح هورمون شما هر ماه در طول دوره قاعدگی شما نوسان می کند و این باعث تغییر در بافت پستان می شود. با شروع دوره قاعدگی شما ،تورم کاهش می یابد. بهترین زمان برای معاینه خودتوسط خودتان برای آگاهی از پستان ، معمولاً هفته بعد از پایان دوره قاعدگی شماست.

آنچه انتظار دارید

با معاینه بصری (دیداری)سینه های خود شروع کنیدبدون لباس و پوشش جلوی آینه بشینید و بازوهای خود را در کنار خود نگهدارید. برای بازرسی از سینه های بصری ، موارد زیر را انجام دهید:

رو به جلو بایستسد و به دنبال تغییر اندازه ، شکل یا تقارن و قرینه بودن  باشید.بررسی کنید که آیا نوک سینه های شما به داخل برگشته (وارونه) است.

سینه های خود را با دستان فشرده شده بر روی باسن خود مشاهده  کنید.

سینه های خود را با بازوهایی که روی سرتان بلند شده و کف دست های شما به هم فشار داده شده است بازرسی کنید.

سینه های خود را بلند کنید تا ببینید پشته ها (چین ها)در پایین کف متقارن هستند یا خیر.اگر اختلال بینایی دارید که از نظر بصری سینه هایتان را برای شما دشوار می کند ، از یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده بخواهید تا به شما کمک کند.

بعد ، از دستان خود برای بررسی سینه های خود استفاده کنید

الگوی گوه شکل برای معاینه خود سینه

خودآزمایی سینه

روشهای متداول انجام بخش دستی معاینه سینه شامل موارد زیر است:

دراز کشیدن. یک تختخواب یا یک سطح صاف دیگر را انتخاب کنید تا روی پشت دراز بکشید. هنگام دراز کشیدن ، بافت پستان گسترش می یابد و باعث می شود احساس نازک تر و راحت تر شود.

در حمام. انگشتان و سینه های خود را با صابون بخیسبانید تا انگشتان شما روی پوست شما صاف تر حرکت کنند.هنگام بررسی سینه های خود ، برخی از نکات کلی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

ازنوک های انگشتان خود استفاده کنید. ازامتحانات سه انگشت میانی خود برای امتحان استفاده کنید ، نه از نوک نوک انگشتان. اگردرانتهای انگشت خود مشکل دارید ، از قسمت دیگری از دست خود که حساس تر است ، مانند کف دست یا پشت انگشتان خود استفاده کنید.از فشارهای مختلف استفاده کنید. هدف شما این است که با استفاده از فشارهای مختلف ، عمق مختلف پستان را احساس کنید تا تمام بافت سینه احساس شود. از فشار سبک برای احساس نزدیکترین بافت به پوست ، فشار متوسط برای احساس کمی عمیق تر و فشار محکم برای احساس بافت نزدیک به قفسه سینه و دنده ها استفاده کنید. قبل از حرکت به نقطه بعدی حتما از هر سطح فشار استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که چقدر فشار دهید ، با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید.وقت خود را بگیرید. عجله نکنید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا با دقت سینه های شما بررسی شود.یک الگوی را دنبال کنید برای اطمینان از بررسی کامل سینه خود از یک روش روش شناختی استفاده کنید. به عنوان مثال ، صورت یک ساعت را روی سینه خود یا برشهای پای تصور کنید. از نزدیکی قلاب خود شروع

برای ادامه مطلب دانلود کنید  به صورت رایگان

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/breast-self-exam.pdf

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ