محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

مصرف قند

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

عوارض مصرف قند

مصرف منظم مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی قند بالا خطر چاقی و پوسیدگی دندان را افزایش می دهد.غذاها و نوشیدنی های قندی غالباً دارای انرژی بالایی هستند (اندازه گیری در کیلوژول یا کالری) ، و در صورت مصرف بیش از حد ، می تواند به افزایش وزن کمک کند. آنها همچنین می توانند باعث پوسیدگی دندان شوند ، به خصوص اگر بین وعده های غذایی خورده شوند.

قندهای آزاد هر نوع قندی است که به غذاها یا نوشیدنی ها اضافه می شود ، یا به طور طبیعی در عسل ، شربت ها و آب میوه های شیرین نشده و اسموتی ها یافت می شود. این نوع قندی است که باید اجتناب کنید، ولی قند موجود در میوه و شیر بهتر از قند آزاد است. بسیاری از غذاها و نوشیدنی های بسته بندی شده حاوی مقادیر شگفت آور زیادی قند آزاد هستند.

قندهای آزاد در بسیاری از غذاها مانند:

  • نوشیدنی های قندی
  • غلات (پودر سریل)صبحانه شیرین
  • کیک ها
  • بیسکوییت
  • شیرینی و پودینگ
  • شیرینی و شکلات
  • نوشیدنی های الکلی

برچسب های مواد غذایی می توانند کمک کنند. از آنها برای بررسی میزان قند مواد غذایی استفاده کنید.بیش از ۲۲٫۵ گرم از کل قند در هر ۱۰۰ گرم به این معنی است که مواد غذایی قند زیادی دارند ، در حالی که ۵ گرم کل قند یا کمتر در هر ۱۰۰ گرم به این معنی است که مواد غذایی قند کم دارند.نکاتی درباره کاهش قند در رژیم غذایی خود دریافت کنید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی   t.me/jadidpdf

منبع:https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/eight-tips-for-healthy-eating/

دسته بندی : سبک زندگی سالم
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 22 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1308