محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

مسمومیت ناشی از LCD

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

آلودگی ناشی از LCD

تقریباً نیمی از نمونه های گرد و غبار خانگی مواد شیمیایی سمی را از LCD ها پیدا می کنند

مواد شیمیایی که معمولاً در گوشی های هوشمند ، تلویزیون و نمایشگرهای رایانه ای مورد استفاده قرار می گرفت ، تقریباً نیمی از ده ها نمونه از گرد و غبار خانگی که توسط تیمی از متخصصان سم شناسی به رهبری دانشگاه ساسکاچوان (USask) جمع آوری شده ، بسیار سمی بوده و وجود دارد.

تیم تحقیقاتی بین المللی ، به سرپرستی سمیولوژیست محیط زیست USask ، جان گیسی ، زنگ هشدار درباره مونومرهای کریستال مایع – بلوک های ساختمان شیمیایی همه چیز را از تلویزیون های صفحه تخت گرفته تا پانل های خورشیدی – و تهدید بالقوه ای که آنها برای انسان و محیط زیست ایجاد می کنند ،به صدا درآورده است.

این مواد شیمیایی نیمه مایع هستند و می توانند در هر زمان و در حین ساخت و بازیافت وارد محیط شوند و در هنگام سوختن تبخیر می شوند. اکنون می دانیم که این مواد شیمیایی در هنگام استفاده نیز آزاد می شوند. ما هنوز نمی دانیم که این یک مشکل است ، اما می دانیم که مردم در معرض دید هستند و این مواد شیمیایی می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند.

…ادامه مطلب دانلود

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/LCD-toxicity.pdf

دسته بندی : آموزش
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 15 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=995