مراقبت های بهداشتی برای افراد مسن در طول بیماری کرونا ویروس(کووید۱۹)-دکترجدید

اشتراک گذاری

بیماری همه گیر COVID-19 به شیوه های شدید بر جمعیت جهانی تأثیر می گذارد و در بسیاری از کشورها افراد مسن با جدی ترین تهدیدها و چالش ها روبرو هستند. اگرچه همه گروههای سنی در معرض خطر انقباض ویروس COVID-19 هستند ، افراد مسن به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از پیری و شرایط اساسی و بهداشتی موجود با خطر قابل توجهی در ابتلا به بیماری شدید روبرو هستند.
بسیار مهم است که افراد مسن می توانند در طول همه گیری برای خدمات اورژانس و مراقبت های اولیه درمانی به خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی پیدا کنند. کارمندان مراقبت های بهداشتی، ارائه دهندگان خدمات اجتماعی ، اعضای خانواده و اعضای جامعه که مراقبت از افراد مسن را ارائه می دهند نیز باید با منابع مورد نیاز آنها پشتیبانی شوند.

افراد مسن در کرونا ویروس

این منابع باید رویکردهای نوآورانه ای را برای دستیابی به افراد مسن از طریق ارتباط از راه دور و فناوری داشته باشد. سواد دیجیتالی افراد سالخورده باید افزایش یابد تا آنها بتوانند از برنامه های تلفن همراه برای دریافت اطلاعات و برقراری ارتباط با اعضای خانواده و ارائه دهندگان خدمات جامعه حتی در صورت جدا شدن جسمی استفاده کنند.

برای اطمینان از دسترسی سالمندان به مراقبت و پشتیبانی مورد نیاز در هنگام شیوع COVID-19 ، خانواده ها و مراقبان آنها باید به عنوان اولویت مورد حمایت قرار گیرند. برنامه ها و خدماتی که به رفع نیازهای سالمندان کمک می کند ، سلامت آنها را ارتقا می بخشد و آنها را از بیمارستان دور نگه می دارد ، باید در اولویت قرار گیرد. مراقبت از منزل ، مواد مغذی ، لوازم بهداشتی ، دارویی و پشتیبانی اجتماعی و اطلاعات مربوط به بهزیستی ذهنی و عاطفی باید تضمین شود.

افراد مسن همچنین به اطلاعات صحیح و دقیقی در مورد چگونگی سالم ماندن در هنگام ابتلا به بیماری همه گیر و همچنین در صورت بیمار شدن به چه چیزهایی نیاز دارند.WHO در زمینه شیوع COVID-19 دستورالعمل ها و توصیه های جدیدی را برای سیاست گذاران ، متخصصان مراقبت های بهداشتی و مراکز مراقبت در مورد ملاحظات برای افراد مسن تر تهیه می کند.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید t.me/jadidpdf

منبع:https://www.euro.who.int/en/health-topics/health-emergencies/coronavirus-covid-19/technical-guidance/health-care-considerations-for-older-people-during-covid-19-pandemic

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ