محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

مراقبت از بیماران وخیم مبتلا به کووید۱۹(COVID-19 )  

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

مراقبت از بیماران وخیم مبتلا به COVID-19

ترجمه از موسسه ملی بیماریهای آمریکا

آخرین به روز رسانی: ۹ اکتبر ۲۰۲۰

رتبه بندی توصیه ها: A = قوی ؛ B = متوسط ؛ C = اختیاری

رتبه بندی شواهد: I = یک یا چند آزمایش تصادفی با نتایج بالینی و / یا نقاط نهایی آزمایشگاه معتبر ؛

II = یک یا چند کارآزمایی خوب ، بدون طبقه بندی یا مطالعات کوهورت مشاهده ای. III = نظر کارشناس

توصیه های خلاصه

کنترل عفونت:• برای کارکنان مراقبت های بهداشتی که روی بیماران مبتلا به COVID-19 ، روشهای تولید آئروسل انجام می دهند ، COVID-19پانل دستورالعمل های درمانی (تابلو) استفاده از ماسک تنفسی N95 (یا ماسک تنفسی معادل یا سطح بالاتر) را توصیه می کندبه جای ماسک های جراحی ، علاوه بر سایر تجهیزات محافظت شخصی (به عنوان مثال ، دستکش ، روپوش و محافظت از چشم)مانند محافظ صورت یا عینک ایمنی) (AIII).

  • هیئت توصیه می کند که لوله گذاری تراشه در بیماران مبتلا به COVID-19 توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی انجام شوددر صورت امکان با تجربه گسترده مدیریت راه های هوایی (AIII).

  • هیئت توصیه می کند که در صورت امکان لوله گذاری با استفاده از لارنگوسکوپی ویدئویی انجام شود (CIII).

پشتیبانی همودینامیک:

  • هیئت مدیره نوراپی نفرین را به عنوان وازوپرسور انتخاب اول (AII) توصیه می کند.

  • برای بزرگسالان مبتلا به COVID-19 و شوک سپتیک مقاوم به درمان که برای درمان COVID-19 خود کورتیکواستروئید دریافت نمی کنند ،هیئت مدیره توصیه می کند از دوز کم درمانی با داروهای کورتیکواستروئید (“برگشت شوک”)به جای عدم درمان با کورتیکواستروئید (BII) استفاده کنید.

پشتیبانی از تهویه:• برای بزرگسالان مبتلا به COVID-19 و نارسایی حاد تنفسی هیپوکسمیک علی رغم اکسیژن درمانی معمول ، هیئت اکسیژن با جریان بالا (HFNC) را از طریق تهویه فشار مثبت غیر تهاجمی (NIPPV) (BI) توصیه می کند.

  • در صورت عدم وجود نشانه ای برای لوله گذاری در داخل تراشه ، هیئت توصیه می کند آزمایش دقیق NIPPV تحت نظارت باشدبرای بزرگسالان مبتلا به COVID-19 و نارسایی حاد تنفسی هیپوکسمی که HFNC برای آنها در دسترس نیست (BIII).

  • برای بزرگسالان مبتلا به COVID-19 که اکسیژن اضافی دریافت می کنند ، هیئت نظارت دقیق را توصیه می کندبرای بدتر شدن وضعیت تنفسی و انجام لوله گذاری در صورت لزوم ، توسط یک فرد باتجربه انجام شود در یک محیط کنترل شده (AII).

  • برای بیماران مبتلا به هیپوکسمی مداوم با وجود افزایش نیاز اکسیژن مکمل که در آنها تراشه است لوله گذاری در غیر این صورت نشان داده نشده است ، هیئت توصیه می کند یک آزمایش از پوزیشن پرون(رو به شکم خوابیدن) بیدار را در نظر بگیریداکسیژن رسانی (CIII) را بهبود ببخشید.

  • هیئت توصیه می کند از استفاده از پوزیشن های پرون(رو به شکم یعنی شکم رو به تشک باشد) بیدار بعنوان یک درمان نجات برای هیپوکسمی مقاوم یا نیاز به لوله گذاری در بیمارانی که در غیر این صورت نیاز به لوله گذاری و تهویه مکانیکی دارند استفاده نکنید (AIII).

  • برای بزرگسالان دارای تهویه مکانیکی مبتلا به COVID-19 و سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) ، پنل توصیه می شود از تهویه با حجم تایدال (VT) (VT 4-8 میلی لیتر در کیلوگرم وزن بدن پیش بینی شده) نسبت به حجم تایدال بالاتر (VT> 8 میلی لیتر در کیلوگرم)استفاده کنید (AI).

  • برای بزرگسالان تهویه مکانیکی مبتلا به COVID-19 و هیپوکسمی مقاوم با وجود تهویه بهینه ، پانل تهویه رو به شکم(پرونprone ventilation ) را به مدت ۱۲ تا ۱۶ ساعت در روزرا نسبت به بدون تهویه پرون(BII) توصیه می کند.

• برای بزرگسالان تهویه مکانیکی مبتلا به COVID-19 ، ARDS شدید و هیپوکسمی با وجود تهویه بهینه وسایر استراتژیهای نجات ، هیئت توصیه می کند از یک گشادکننده عروق ریوی استنشاق شونده به عنوان درمان نجات استفاده کنید. اگر..

برای ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید

https://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/10/مراقبت-از-بیماران-وخیم-مبتلا-به-COVID-1.pdf

دسته بندی : کرونا ویروس , مقالات
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 24 / 10 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3572