محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

ماندگاری کرونا ویروس ها بر روی سطوح بی جان و غیرفعال شدن آنها با عوامل بیوشیمیایی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

ماندگاری کرونا ویروس ها بر روی سطوح بی جان و غیرفعال شدن آنها با عوامل بیوشیمیایی

خلاصه
در حال حاضر ، ظهور کرونا ویروس جدید انسانی ، SARS-CoV-2 ، به یک نگرانی بهداشت جهانی تبدیل شده است که باعث عفونت های شدید دستگاه تنفسی در انسان می شود. انتقال انسان به انسان با مدت زمان دوره نهفته بین ۲ تا ۱۰ روز توصیف شده است و گسترش آن از طریق قطرات تنفسی، دستان آلوده یا سطوح را تسهیل می کند. بنابراین ، ما نوشته ها در مورد تمام اطلاعات موجود در مورد ماندگاری انسداد ویروس های انسانی و دامپزشکی در سطوح بی جان و همچنین استراتژی های غیرفعال کردن با عوامل بیوشیمیایی مورد استفاده برای ضد عفونی شیمیایی را مرور کردیم ، به عنوان مثال. در مراکز بهداشتی و درمانی تجزیه و تحلیل ۲۲ مطالعه نشان می دهد که ویروس های انسانی مانند کروناویروس سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) ، سندرم تنفسی خاور میانه (MERS) یا کروناو ویروس های بومی انسان (HCoV) می توانند تا ۹ روز روی سطوح غیر زنده مانند فلز ، شیشه یا پلاستیک بمانند. ، اما می توان با روش ضد عفونی سطح با اتانول درصد۶۲-۷۱ ، ۰٫۵ درصد پراکسید هیدروژن یا ۰٫۱ درصد  هیپوکلریت سدیم در عرض ۱ دقیقه غیرفعال شود. سایر عوامل زیست کشنده مانند ۰٫۰۵-۰٫۲ درصد کلرید بنزالکونیوم یا ۰٫۰۲ درصد کلرهگزیدین دیگلوکونات موثرتر هستند. از آنجا که هیچ روش درمانی خاصی برای کرونا ویروس (SARS-CoV-2) در دسترس نیست ، مهار زودرس و جلوگیری از شیوع بیشتر برای جلوگیری از شیوع مداوم و کنترل این موضوع عفونی جدید بسیار مهم است.

نتیجه گیری
کرونا ویروس(coronaviruses) انسانی می تواند تا ۹ روز بر روی سطوح بی جان باقی بماند. ضد عفونی سطح با ۰٫۱ درصد هیپوکلریت سدیم یا اتانول ۶۲-۷۱ درصد به طور قابل توجهی فعالیت کرونا ویروس در سطوح را( coronavirus) در مدت زمان ۱ دقیقه تماس کاهش میدهد. انتظار داریم اثر مشابهی در برابر SARS-CoV-2 داشته باشد.

                                                                                                            تهیه و ترجمه:دکتر حسین جدید

                                                               منبع:https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0195670120300463

دسته بندی : اخبار , کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 13 / 05 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1892