محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

فیبروم رحمی و درمان آن

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

مکانهای فیبروئیدی

فیبروم رحم رشد غیر سرطانی رحم است که غالباً در سالهای زایمان ظاهر می شود. فیبرومهای رحمی با لیومیوم () یا میوما نیز نامیده می شوند ، با افزایش خطر سرطان رحم همراه نیستند و تقریباً هرگز به سرطان مبتلا نمی شوند.

فیبروم ها از نظر اندازه از دانه ها ، غیر قابل کشف توسط چشم انسان ، تا توده های بزرگی هستند که می توانند رحم را تحریف و بزرگ کنند. شما می توانید یک فیبروئید یا چندگانه داشته باشید. در موارد شدید ، چندین فیبروم می توانند رحم را آنقدر گسترش دهند که به قفسه دنده برسد و وزن اضافه کنید.

بسیاری از خانم ها برخی مواقع در طول زندگی فیبروم رحمی دارند. اما شاید شما نمی دانید که فیبروم های رحمی دارید زیرا اغلب آنها هیچ علامتی ندارند. پزشک ممکن است فیبروم را بطور اتفاقی در طی معاینه لگن یا سونوگرافی پیش از بارداری کشف کند.

علائم فیبروم رحمی

بسیاری از خانمهایی که فیبروم دارند هیچ علامتی ندارند. در مواردی که وجود دارد ، علائم می تواند تحت تأثیر محل ، اندازه و تعداد فیبرومها باشد.

در زنانی که علائم دارند، شایع ترین علائم و علائم فیبروم رحمی عبارتند از:

  • خونریزی شدید قاعدگی
  • دوره قاعدگی بیش از یک هفته طول می کشد
  • فشار لگن یا درد
  • تکرر ادرار
  • مشکل در تخلیه مثانه
  • یبوست
  • کمردرد یا دردهای پا

به ندرت، یک فیبروئید می تواند باعث افزایش درد حاد هنگامی که  خیلی بزرگ میشود خون کافی به قسمت مرکزی نمیرسد و شروع به مردن میکند.الیاف فیبروئیدها به طور کلی توسط مکان آنها طبقه بندی می شوندو …

برای ادامه مطلب فایل زیر را دانلود کنید.

 لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/01/فیبروم-رحمی-و-درمان-آن.pdf

دسته بندی : زنان و مامایی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 04 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1196