فواید ورزش

اشتراک گذاری

فواید ورزش

قدم بزن این درمان معجزه آسایی است که همه منتظر آن بوده ایم.

 

ورزش کردن می تواند خطر ابتلا به بیماری های بزرگ ، مانند بیماری های قلبی ، سکته ، دیابت نوع 2 و سرطان را تا 50٪ کاهش دهد و خطر مرگ زودرس را تا 30٪ کاهش دهد.

 

استفاده از آن رایگان است ، آسان است ، تأثیر فوری دارد و برای تهیه آن نیازی به پزشک ندارید. آن چیست؟نام آن؟ ورزش.

 

ورزش درمان معجزه آسایی است که همیشه داشته ایم ، اما مدت زیادی است که از مصرف دوز توصیه شده خود غافل شده ایم. سلامتی ما اکنون به عنوان یک نتیجه در حال رنج است.

 

این روغن مار نیست. از هر سن و سالی که باشید ، شواهد علمی قوی وجود دارد که نشان می دهد تحرک بدنی می تواند به شما در داشتن زندگی سالم و شاد کمک کند.

 

افرادی که به طور منظم ورزش می کنند کمتر در معرض خطر بسیاری از بیماری های طولانی مدت (مزمن) مانند بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 ، سکته مغزی و برخی سرطان ها هستند.

 

تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی همچنین می تواند باعث افزایش عزت نفس ، خلق و خو ، کیفیت خواب و انرژی شود و همچنین خطر استرس ، افسردگی ، زوال عقل و بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

 

دکتر نیک کاویل ، مشاور ارتقا  سلامت می گوید: “اگر ورزش یک قرص بود ، یکی از مقرون به صرفه ترین داروهایی است که تاکنون اختراع شده است.”

 

فواید سلامتی

با توجه به شواهد قریب به اتفاق ، بدیهی به نظر می رسد که همه ما باید از نظر جسمی فعال باشیم. اگر می خواهید زندگی سالم و رضایت بخشی را تا پیری داشته باشید بسیار ضروری است.

 

از نظر پزشکی ثابت شده است افرادی که فعالیت بدنی منظمی انجام می دهند دارای موارد زیر هستند:

 

تا 35٪ کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب و سکته

تا 50٪ کمتر خطر ابتلا به دیابت نوع 2

تا 50٪ کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ

تا 20٪ کمتر خطر ابتلا به سرطان پستان را دارد

30٪ کاهش خطر مرگ زودرس

تا 83٪ کاهش خطر آرتروز

تا 68٪ کاهش شکستگی مفصل ران

30٪ کاهش خطر سقوط (در میان افراد مسن)

تا 30٪ خطر ابتلا به افسردگی کمتر است

تا 30٪ خطر ابتلا به زوال عقل کمتر است

ورزش چه اهمیتی دارد؟

برای سالم ماندن ، بزرگسالان باید سعی کنند هر روز تحرک داشته باشند و هدف آنها دستیابی به حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی در طول یک هفته از طریق فعالیت های مختلف است.

 

برای بیشتر افراد ، ساده ترین راه برای حرکت این است که فعالیت را بخشی از زندگی روزمره کنید ، مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری به جای استفاده از ماشین برای رفت و آمد. با این حال ، هرچه بیشتر کار کنید ، بهتر است و شرکت در فعالیت هایی مانند ورزش و تمرین باعث سلامتی شما می شود.

 

برای اینکه هر نوع فعالیتی برای سلامتی شما مفید باشد ، باید آنقدر سریع حرکت کنید که ضربان قلب را بالا ببرد ، سریعتر نفس بکشید و احساس گرما کنید. این سطح از تلاش را فعالیت با شدت متوسط ​​می نامند. اگر با شدت متوسطی کار می کنید ، باید بتوانید صحبت کنید اما نمی توانید کلمات یک آهنگ را بخوانید.

 

فعالیتی که در آن شما باید حتی بیشتر کار کنید فعالیت شدید شدت گفته می شود. شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد فعالیت شدید می تواند مزایای سلامتی بیش از فعالیت متوسط ​​داشته باشد. می توانید بگویید چه زمانی این فعالیت شدید است زیرا شما سخت و سریع نفس می کشید و ضربان قلب شما کمی بالا رفته است. اگر در این سطح کار می کنید ، نمی توانید بیش از چند کلمه بدون مکث نفس صحبت کنید.

 

با 150 دقیقه ورزش در هفته سلامتی خود را حفظ کنید

 

یک مشکل مدرن

امروزه افراد فعالیت کمتری دارند ، بخشی به این دلیل که فناوری زندگی ما را آسان کرده است. ما ماشین رانندگی می کنیم یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنیم. ماشین آلات لباس های ما را می شویند. ما خودمان را مقابل تلویزیون یا صفحه کامپیوتر سرگرم می کنیم. افراد کمتری مشغول کار دستی هستند و بیشتر ما مشاغلی داریم که شامل تلاش جسمی کمی است. کار ، کارهای خانه ، خرید و سایر فعالیتهای ضروری بسیار کمتر از نسلهای گذشته است.

 

ما کمتر از دیگران حرکت می کنیم و انرژی کمتری می سوزانیم. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از بزرگسالان بیش از 7 ساعت در روز را در حالت نشسته ، در محل کار ، در حمل و نقل و یا در اوقات فراغت خود می گذرانند. افراد بالای 65 سال هر روز 10 ساعت یا بیشتر را با نشستن یا دراز کشیدن می گذرانند و این افراد را به کم تحرک ترین گروه سنی تبدیل می کند.

 

سبک زندگی بی تحرک

وزارت بهداشت بی تحرکی را “قاتل خاموش” توصیف کرده است. شواهدی در دست است که نشان می دهد رفتار کم تحرک ، مانند نشستن یا دراز کشیدن برای مدت طولانی ، برای سلامتی شما مضر است.

 

نه تنها باید سعی کنید سطح فعالیت خود را بالا ببرید ، بلکه باید از زمان نشستن خود و خانواده خود نیز بکاهید.

 

نمونه های متداول رفتار کم تحرکی شامل تماشای تلویزیون ، استفاده از کامپیوتر ، استفاده از ماشین برای مسافرت های کوتاه مدت و نشستن برای خواندن ، گفتگو یا گوش دادن به موسیقی است. تصور می شود این نوع رفتار خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی ، سکته و دیابت نوع 2 و همچنین افزایش وزن و چاقی را افزایش می دهد.

 

دکتر کاویل می گوید: “نسل های قبلی به طور طبیعی بیشتر از طریق کار و کار دستی فعال بودند ، اما امروز ما باید راه هایی برای ادغام فعالیت در زندگی روزمره خود پیدا کنیم.”

 

خواه این محدودیت زمانی را که نوزادان را در قنداق خود بسته اند یا بزرگسالان را به ایستادن و حرکت مداوم تشویق می کند ، افراد در هر سنی باید رفتار کم تحرکی خود را کاهش دهند.

 

دکتر کاویل می گوید: “این بدان معناست که هر یک از ما باید به فکر افزایش انواع فعالیت های متناسب با سبک زندگی خود باشیم و به راحتی می توانیم در روز خود بگنجانیم.”

 

بسیار مهم ، اگر می توانید بقیه وقت خود را دراز بکشید  ، می توانید هدف فعالیت هفتگی خود را هدف قرار دهید اما همچنان در معرض خطر سلامتی قرار دارید. بیاموزید که چگونه فعالیت بدنی و ورزش را در هر روز ، هر سن و موقعیتی که دارید ، ایجاد کنید.

تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدیدhttp://@jadidpdf

منبع: https://www.nhs.uk/live-well/exercise/exercise-health-benefits/

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

مزایای ازدواج

مزایای ازدواج

3
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان