ضد عفونی کردن مدارس در آنفلوانزا و کرونا ویروس

اشتراک گذاری

ضدعفونی صحیح مدارس در آنفلوانزا و کرونا ویروس

دانلود لینک فرمت PDF در آدرس زیر

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/02/تمیز-کردن-مدرسه-در-آنفلوانزا.pdf

                                              بسمه تعالی

چگونه مدرسه را تمیز و ضدعفونی کنیم تا از سرعت گسترش  آنفلوآنزا را کاهش دهیم

تمیز کردن و ضد عفونی کردن بخشی از رویکردهای گسترده برای جلوگیری از بیماریهای عفونی  در مدارس است

واکسینه کردن ، اقدامات دیگر شامل هنگام  سرفه و عطسه پوشاندن دهان و بینی ، شستن دستها و دور نگه داشتن افراد بیمار از دیگران است. در زیر نکاتی در مورد چگونگی کاهش سرعت انتشار بطور مشخص از طریق تمیز کردن و ضد عفونی کردن ارائه شده است.

۱- تفاوت بین تمیز کردن ، ضد عفونی کننده و گندزدایی کردن را بدانید.تمیز کردن  میکروب ها ، خاک و ناخالصی ها را از سطوح یا اشیاء جدا می کند. تمیز کردن با استفاده از صابون (یا مواد شوینده) و آب برای از بین بردن فیزیکی میکروب از سطوح کار می کند. این فرآیند لزوما میکروب ها را از بین نمی برد ، بلکه با برداشتن  آنها ، تعداد آنها را کاهش داده و خطر شیوع عفونت را کاهش می دهد.

ضد عفونی کننده ها میکروب ها را  روی سطوح یا اشیاء می کشد. ضد عفونی با استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن میکروب روی سطوح یا اشیاء کار می کند. این فرآیند لزوماً سطوح کثیف را تمیز نمی کند و میکروب ها را برنمیدارد ، بلکه با این کارگسترش عفونت میکروب های موجود در سطوح یا اشیاء را  کاهش می دهد گندزدایی تعداد میکروبها را به تعداد بی خطر کاهش میدهد.و  مطابق با استانداردهای بهداشت عمومی یا الزامات انجام می شود. این فرایند با تمیز کردن یا ضد عفونی کردن سطوح یا اشیاء کار می کند تا خطر انتشار عفونت را کاهش دهد.

  1. روشهای استاندارد مدرسه خود را برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن معمول دنبال کنید. معمولا،میزها، رومیزی ، میز کارها ، صفحه کلیدهای رایانه ای ، موارد یادگیری دستی ، دستگیره های شیر آب ، تلفن ها و اسباب بازی ها. برخی از مدارس همچنین ممکن است نیاز به ضد عفونی روزانه این موارد داشته باشند.بطور استاندارد بلافاصله سطوح و اشیاء را که به طور واضح خاکی هستند تمیز کنید. اگر سطوح یا اشیاء با خون یا خون بدن خیس شده اند ، از دستکش و سایر اقدامات احتیاطی استاندارد برای جلوگیری از تماس با فرد استفاده کنید. خرده ریزها را برداشته و سپس سطح آن را تمیز و ضد عفونی کنید.

  2. به سادگی تمیز کردن و ضد عفونی کردن را انجام دهید.مهم است که اثربخشی ضدعفونی کننده و گندزداهای خود را با انواع میکروب هایی که میخواهید ضدعفونی کنید مطابقت دهید.اکثر مطالعات نشان داده اند که ویروس آنفلوآنزا می تواند در حدود ۲-۸ ساعت بعد از نشستن بر روی سطوح زنده ماننده و بالقوه باشد. بستن مدارس در حین تمیز کردن یا ضد عفونی کردن سطوح موجود در ساختمان لازم است تا سرعت انتشار آن کاهش یابد. همچنین ، اگر دانش آموزان و معلمین به مرحصی استعلاجی رفتند  ، زیرا مدرسه نمی تواند به طور عادی کار کند (به عنوان مثال ، غیبت زیاد در هنگام شیوع بیماری) ، لازم نیست تمیز کردن و ضد عفونی اضافی انجام شود.ویروس های آنفولانزا نسبتاً شکننده هستند ، بنابراین روشهای استاندارد تمیز کردن و ضد عفونی کننده برای حذف یا از بین بردن آنها مناسب هستند. فرآیندهای مخصوص تمیز کردن و ضد عفونی کردن ، از جمله پاک کردن دیوارها و سقف ها ، استفاده مکرر از خوشبوکننده ها اتاقها  و بخور ، لازم نیست و توصیه نمی شود. این فرایندها می توانند چشم ، بینی ، گلو و پوست را تحریک کنند. آسم را تشدید می کند. و باعث ایجاد عوارض جانبی جدی دیگر می شود.

.

  1. به درستی تمیز و ضد عفونی کنید.همیشه دستورالعمل های برچسب مواد شیمیایی را در مورد تمیز کردن مواد و ضد عفونی کننده ها دنبال کنید. برای از بین بردن میکروب ، سطوح را با یک تمیز کننده خانگی مثل تاید بشویید. با آب شستشو داده و با یک ماده ضد عفونی کننده ثبت شده در سازمان حفاظت محیط زیست برای کشتن میکروب ها دنبال کنید. برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که وزارت بهداشت محصول موثر بودن در برابر ویروس آنفلوآنزا را تأیید کرده است.اگر یک ماده ضد عفونی کننده ثبت شده در وزارت بهداشت در دسترس نیست ، از محلول سفید کننده کلر تازه استفاده کنید.

راه حل زیر را تهیه و استفاده کنید:• ۱ قاشق غذاخوری از سفید کننده را به ۱ کوارت (۴ فنجان) آب اضافه کنید. برای تهیه بیشتر مواد ضد عفونی کننده ، یک چهارم فنجان سفید کننده را به ۱ گالن (۱۶ لیوان) آب اضافه کنید.

  • محلول را با پارچه روی سطح بمالید. • بگذارید ۳ تا ۵ دقیقه بماند.

  • سطح را با آب تمیز بشویید.

اگر یک سطح به وضوح کثیف نیست ، می توانید آن را با یک ماده مورد تایید وزارت بهداشت تمیز کنید -محصول ثبت شده ای است که هم برای تمیز کردن (میکروب ها) و هم ضد عفونی کننده (میکروب ها را می کشد)استفاده میشود . حتماً  برچسب راهنما  را با دقت بخوانید ، زیرا ممکن است روشی جداگانه برای استفاده از محصول به عنوان پاک کننده یا ضدعفونی کننده استفاده شود.

ضد عفونی کردن معمولاً نیاز به این دارد که محصول برای مدت معینی روی سطح باقی بماند.از وسایل ضد عفونی کننده روی وسایل الکترونیکی لمس شده از دستمال مرطوب  شده استفاده کنید مثل کامپیوترها  و گوشی تلفن .برای مرطوب نگه داشتن سطح برای مدت زمان اعلام شده باید از بیش از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که  وسیله الکترونیکی می تواند در مقابل استفاده از مایعات برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن مقاومت کند.به طور مرتب ظروف غذاخوری را در ماشین ظرفشویی یا با دست و با آب و صابون بشویید. طبق برچسب پارچه ، بشقاب ، حوله و سایر ملافه ها را طبق روال عادی که بشویید و خشک کنید.با صابون لباس های خانگی را شسته و خشک کنید. ظروف ، ظروف و ملحفه های مورد استفاده افراد بیمار نیازی به تمیز کردن جداگانه ندارند ، اما نباید آنها را به اشتراک بگذارید مگر اینکه کاملاً شسته شده باشند. دستان خود را بعد از تماس با ظرف های کثیف و وسایل خشکشویی  با  آب و صابون بشویید.

۵- از محصولات با ایمنی لازم استفاده کنید.

به دستورها و هشدارهای نوشته شده دقت کنید.برای محافظت از دستان خود هنگام کار با محلول های سفیدکننده باید همیشه دستکش بپوشید.پاک کننده ها و ضد عفونی کننده ها را با هم مخلوط نکنید مگر اینکه برچسب ها نشان دهند که انجام این کار بی خطر است. ترکیب برخی محصولات (مانند سفید کننده کلر و پاک کننده های آمونیاک) می تواند منجر به صدمات جدی یا مرگ شود.اطمینان حاصل کنید که مربی ها ، معلمان و سایر افرادی که از مواد پاک کننده و ضد عفونی کننده استفاده می کنند ، تمام برچسب های دستورالعمل را خوانده و درک کرده و از استفاده ایمن و مناسب استفاده می کنند. این ممکن است نیاز به ارائه مواد آموزشی و آموزش به زبانهای دیگر داشته باشد.

  1. به طور صحیح زباله ها را کنترل کنید.روشهای استاندارد مدرسه خود را برای دست زدن به زباله ، که ممکن است نیاز به پوشیدن دستکش داشته باشد ، دنبال کنید. لوازم یکبار مصرف و آغشته به ضد عفونی کننده را فورا در سطل زباله بیاندازید از تماس با دستمالهای استفاده شده خودداری کنید.بعداز تماس با زباله ها و سایر وسایل استفاده شده دستان خود را با آب و صابون بشویید.

                                تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

                                    منبع : www.cdc.gov

 

 

 

 

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ