محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator
پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

ضد عفونی کردن مدارس در آنفلوانزا و کرونا ویروس

اشتراک گذاری

ضدعفونی صحیح مدارس

تمیز کردن و ضد عفونی کردن بخشی از رویکردهای گسترده برای جلوگیری از بیماریهای عفونی  در مدارس است

واکسینه کردن ، اقدامات دیگر شامل هنگام  سرفه و عطسه پوشاندن دهان و بینی ، شستن دستها و دور نگه داشتن افراد بیمار از دیگران است. در زیر نکاتی در مورد چگونگی کاهش سرعت انتشار بطور مشخص از طریق تمیز کردن و ضد عفونی کردن ارائه شده است.

  •  تفاوت بین تمیز کردن ، ضد عفونی کننده و گندزدایی کردن را بدانید.تمیز کردن  میکروب ها ، خاک و ناخالصی ها را از سطوح یا اشیاء جدا می کند. تمیز کردن با استفاده از صابون (یا مواد شوینده) و آب برای از بین بردن فیزیکی میکروب از سطوح کار می کند. این فرآیند لزوما میکروب ها را از بین نمی برد ، بلکه با برداشتن  آنها ، تعداد آنها را کاهش داده و خطر شیوع عفونت را کاهش می دهد.
  • ضد عفونی کننده ها میکروب ها را  روی سطوح یا اشیاء می کشد. ضد عفونی با استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن میکروب روی سطوح یا اشیاء کار می کند. این فرآیند لزوماً سطوح کثیف را تمیز نمی کند و میکروب ها را برنمیدارد ، بلکه با این کارگسترش عفونت میکروب های موجود در سطوح یا اشیاء را  کاهش می دهد گندزدایی تعداد میکروبها را به تعداد بی خطر کاهش میدهد.و  مطابق با استانداردهای بهداشت عمومی یا الزامات انجام می شود. این فرایند با تمیز کردن یا ضد عفونی کردن سطوح یا اشیاء کار می کند تا خطر انتشار عفونت را کاهش دهد.
  • روشهای استاندارد مدرسه خود را برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن معمول دنبال کنید. معمولا،میزها، رومیزی ، میز کارها ، صفحه کلیدهای رایانه ای ، موارد یادگیری دستی ، دستگیره های شیر آب ، تلفن ها و اسباب بازی ها. برخی از مدارس همچنین ممکن است نیاز به ضد عفونی روزانه این موارد داشته باشند.بطور استاندارد بلافاصله سطوح و اشیاء را که به طور واضح خاکی هستند تمیز کنید. اگر سطوح یا اشیاء با خون یا خون بدن خیس شده اند ، از دستکش و سایر اقدامات احتیاطی استاندارد برای جلوگیری از تماس با فرد استفاده کنید. خرده ریزها را برداشته و سپس سطح آن را تمیز و ضد عفونی کنید.و …برای ادامه مطلب در آدرس کلیک کنید

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/02/تمیز-کردن-مدرسه-در-آنفلوانزا.pdf

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 06 / 02 / 2020
بازدید : 224 بار
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1349