علائم هشدار سکته مغزی اغلب ساعت ها یا چند روز قبل از حمله بروز می کند-دکترجدید

اشتراک گذاری

خلاصه: براساس مطالعه بیماران سکته مغزی که در شماره ۸ مارس ۲۰۰۵ عصب شناسی ، مجله علمی منتشر شده است ، می توان علائم هشدار دهنده سکته مغزی ایسکمیک را مشهود کرد ، حتی در هفت روز قبل از حمله و نیاز به درمان فوری برای جلوگیری از آسیب جدی در مغز دارد آکادمی عصب شناسی آمریکا.

هشتاد درصد سکته مغزی ها ایسکمیک (کاهش در رسیدن خون)هستند که در اثر تنگی شریان بزرگ یا کوچک مغز یا لخته هایی که باعث مسدود شدن جریان خون به مغز می شوند ، ایجاد میشوند. آنها اغلب بر اثر حمله ایسکمیک گذرا (TIA) ، یک “سکته مغزی هشدار دهنده” یا “سکته مغزی کوچک” انجام می شود که علائمی مشابه سکته مغزی را نشان می دهد ، به طور معمول کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و به مغز آسیب نمی رساند.

در این مطالعه ۲۴۱۶ نفر که سکته مغزی ایسکمیک را تجربه کرده بودند ، مورد بررسی قرار گرفت. در ۵۴۹ بیمار ، TIA قبل از سکته مغزی ایسکمیک تجربه شده و در بیشتر موارد در هفت روز گذشته رخ داده است: ۱۷ درصد در روز سکته مغزی ، ۹ درصد در روز قبل و ۴۳ درصد در در طی هفت روزقبل از سکته مغزی رخ داده است

پیتر م. روتول ، ، دکتر ، Phd ، FRCP ، از دپارتمان عصب شناسی بالینی در رادکلیف در آکسفورد ، انگلیس گفت: “ما مدتی است که می دانیم که TIA ها معمولاً پیشرو در سکته مغزی هستند.” “آنچه ما نتوانسته ایم مشخص کنیم این است که چگونه باید فوراً بیماران به دنبال TIA مورد بررسی قرار گیرند تا بتوانند موثرترین روش درمانی را دریافت کنند. این مطالعه نشان می دهد که زمان TIA بسیار مهم است و در طی چند ساعت اول TIA به منظور جلوگیری از حمله بزرگ باید مؤثرترین درمانها را شروع کرد.

“روتول همچنین خاطرنشان کرد که دستورالعملهای بالینی باید بر این اساس اصلاح شود.این مطالعه شامل دو مطالعه مبتنی بر جمعیت (مطالعه عروقی آکسفورد و پروژه سکته مغزی جامعه آکسفوردشایر) و همچنین دو کارآزمایی تصادفی (دادگاه آزمایشی UK-)TIA Aspirin و دادگاه جراحی کاروتید اروپا) بود.

تهیه و ترجمه:د کترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید t.me/jadidpdf

تاریخ: ۱۵ مارس ۲۰۰۵

منبع: آکادمی عصب شناسی آمریکا

منبع: ساینس دیلی

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ