محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

سبک زندگی در زخم معده و روده

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

سبک زندگی و داروهای خانگی در زخم معده

ممکن است از درد زخم معده رهایی پیدا کنید اگر:

یک رژیم غذایی سالم را انتخاب کنید. یک رژیم غذایی سالم و پر از میوه ، به ویژه با ویتامین های A و C ، سبزیجات و غلات کامل را انتخاب کنید. عدم خوردن غذاهای سرشار از ویتامین ممکن است باعث عدم بهبودی زخم شما شود.
غذاهای حاوی پروبیوتیک را در نظر بگیرید. اینها شامل ماست ، پنیرهای پیر ، میسو و سوسیس است.
عدم مصرف شیر را در نظر بگیرید. بعضی اوقات نوشیدن شیر باعث می شود درد زخم شما بهتر شود اما بعداً باعث اسید اضافی می شود که باعث افزایش درد می شود. در مورد نوشیدن شیر با پزشک خود صحبت کنید.

در نظر بگیرید که داروهای تسکین دهنده درد را تعویض کنید. اگر مرتباً از داروهای تسکین دهنده درد استفاده می کنید ، از پزشک خود بپرسید که آیا استامینوفن (تیلنول ، دیگران) ممکن است گزینه ای برای شما باشد.

استرس را کنترل کنید. استرس ممکن است علائم و نشانه های زخم معده را بدتر کند. منابع استرس خود را در نظر بگیرید و تمام تلاش خود را برای رفع دلایل انجام دهید. برخی از استرس اجتناب ناپذیر است ، اما می توانید یاد بگیرید که با استرس با ورزش ، گذراندن وقت با دوستان یا نوشتن در یک ژورنال مقابله کنید.
سیگار نکش
استعمال دخانیات ممکن است در پوشش محافظ معده اختلال ایجاد کند ، و معده شما را از ابتلا به زخم مستعدتر کند. سیگار کشیدن باعث افزایش اسید معده نیز می شود.

محدود کردن یا جلوگیری از الکل. استفاده بیش از حد از الکل می تواند باعث تحریک و از بین رفتن پوشش مخاطی در معده و روده شما شود و باعث التهاب و خونریزی شود.

سعی کنید خواب کافی داشته باشید.
خواب می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و به همین دلیل استرس را نیز مقابله می کند. همچنین ، کمی قبل از خواب(۲ ساعت قبل از خواب) از خوردن غذا ونوشیدن خودداری کنید.

پزشکی جایگزین

داروهای بدون نسخه که حاوی کربنات کلسیم هستند (Tums ، Rolaids) ، ممکن است به درمان زخم معده کمک کنند ، اما نباید از آنها به عنوان درمان اصلی استفاده شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روی (کپسول زینک)می تواند به بهبود زخم کمک کند.
از جمله گیاهان دارویی که برای معالجه زخم های معده توصیه می شود ، زردچوبه ، ماستیک ، کلم ، شیرین بیان دلیسیلیر و عصاره پوست گندم وجود دارد.در حالی که داروهای بدون نسخه و جایگزین ممکن است مفید باشند ، شواهدی در مورد اثربخشی وجود ندارد. بنابراین آنها به عنوان درمان اصلی زخم معده توصیه نمی شوند.

تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

کانال تلگرامی:  t.me/jadidpdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 14 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=980