محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

رژیم غذایی و هوش IQ

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

رژیم غذایی در کودکان

رژیم غذایی کودک که”به IQ مرتبط است”

این مطالعه نشان داد که خوردن “غذاهای فرآوری شده” در سه سالگی و پیروی از یک رژیم غذایی آگاهانه در سن هشت و نیم سالگی، بر ضریب هوشی کودک در هشت و نیم سال تأثیر متوسطی داشت.

اگرچه بین خوردن یک رژیم غذایی  از جمله سالاد، سبزیجات، ماهی، ماکارونی و برنج و ضریب هوشی بالاتر در سن هشت و نیم سالگی نیز ارتباط وجود دارد، در تفسیر این ارتباط باید از احتیاط استفاده کرد. ارزیابی رژیم و ضریب هوشی هر دو در یک سن انجام شده است، به این معنی که آنها نمی توانند رابطه علت و معلولی را نشان دهند.

این مطالعه دارای نقاط قوت است که شامل یک نمونه بزرگ و اقدامات مکرر رژیم غذایی است. همچنین داده‌ها را برای تعداد زیادی از عواملی که ممکن است در نتیجه تأثیر داشته باشند تنظیم کرد. با این حال، محققان اعتراف کردند که عوامل دیگری که آنها برای آنها تعدیل نشده بودند، می‌توانند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهند.

نکات مهم رژیم غذایی

اگرچه جمعیت اصلی مطالعه بسیار بزرگ بود و احتمالاً نماینده آن در کل بود، اما محققان دریافتند کودکانی که در جلسه کلینیک داوطلبانه شرکت کرده بودند (و می‌زتوانند در مطالعه قرار بگیرند) احتمالاً از پس زمینه مرفه‌تری برخوردار بوده‌اند، جایی که مادرانشان پیشینه تحصیلی قوی‌تری داشتند، نسبت به کودکانی که نداشتند. این بدان معنی است که این داده‌ها ممکن است برای کل جمعیت صدق نکند.

مانند هر مطالعه‌ای که به رژیم غذایی می‌پردازد، شرکت کنندگان ممکن است دقیقاً چیزی را که می‌خورند به یاد نمی‌آورند. همچنین، ممکن است پرسشنامه‌های یک طرفه به طور دقیق الگوی معمولی رژیم در طول سال گذشته را ثبت نکنند. این مطالعه با نگاه به خوشه‌های غذایی، داده‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. اگرچه این مزیت نشان دادن رژیم غذایی واقع بینانه‌تر از بررسی هر ماده غذایی به طور جداگانه است، اما نحوه تصمیم گیری گروه‌های خاص غذایی ممکن است برای بحث باز باشد.

به عنوان مثال، الگوی میان وعده شامل مصرف هر دو میوه و کیک است. به طور کلی، این مطالعه ارتباط متوسطی بین رژیم و هوش را نشان داد. اگرچه فواید رژیم غذایی متعادل برای سلامتی عمومی کاملاً شناخته شده است، اما برای ارزیابی تأثیر رژیم غذایی بر رشد مغز و هوش کودک تحقیقات بیشتری لازم است.

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید

کانال تلگرام    t.me/jadidpdf

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 30 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1170