پیشگیری از کرونا ویروس در خانه ها و مجتمع های مسکونی

اشتراک گذاری

پیشگیری از گسترش بیماری کرونا ویروس  ۲۰۱۹ (COVID-19)

لینک دانلود فرمت PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/

/۲۰۲۰/۰۲/راهنمایی-موقت-برای-جلوگیری-از-گسترش-بیماری-کرونا-ویروس-جدید-۲۰۱۹٫pdf

 

                               بسم الله الرحمن الرحیم

راهنمایی موقت برای جلوگیری از گسترش بیماری کورون ویروس جدید ۲۰۱۹ (COVID-19) در خانه ها و جوامع مسکونی

این راهنمایی موقت بر اساس آنچه در حال حاضر در مورد اپیدمیولوژی COVID-19 و انتقال سایر عفونت های تنفسی ویروسی شناخته شده است ، بنا شده است. CDC (مرکز کنترل بیماریهای آمریکا)این راهنمایی موقت را در صورت لزوم و با دسترسی به اطلاعات اضافی ، به روز می کند.

کورون ویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند که برخی باعث ایجاد بیماری در افراد و مشوند و برخی دیگر  در بین حیوانات از جمله شتر ، گربه و خفاش ها گردش می کنند. به ندرت ، کورو ویروسهای حیوانی می توانند افرادی را که در معرض حیوانات آلوده قرار دارند آلوده کنند ، و سپس در بین افراد شیوع پیدا کنند ، همانطور که در MERS-CoV(کرونا ویروس خاورمیانه ) و SARS-CoV دیده می شود و احتمالاً هم اکنون با COVID-19 نیز دیده می شود. این راهنمایی موقت ممکن است به جلوگیری از شیوع این ویروس در بین افراد در خانه های خود و سایر جوامع مسکونی کمک کند.

این راهنمایی موقت برای:

افراد مبتلا به عفونت COVID-19(اسم کرونا ویروس جدید در ووهان) تأیید شده یا مشکوک ، از جمله افراد تحت بررسی ، که نیازی به بستری در بیمارستان ندارند و می توانند مراقبت در منزل را انجام دهند (رجوع کنید به راهنمایی موقت اجرای مراقبت از منزل افراد که نیازی به بستری شدن در بیمارستان برای رمان کروناویروس ۲۰۱۹) ندارند (COVID-19 ))؛افرادی که عفونت COVID-19 را تأیید کرده اند ، که در بیمارستان بستری شده اند و پس از آن تصمیم گرفته اند که از نظر پزشکی پایدار هستند به خانه بروند (رجوع کنید به راهنمایی موقت اجرای مراقبت از منزل در افرادی که نیازی به بستری شدن در سال ۲۰۱۹ راوی کروناویروس ندارند.اعضای خانواده ، شرکای صمیمی و مراقبین در یک مرکز مراقبت غیر بهداشتی از فردی که دارای علائم عفونت COVID-19 است که تشخیص داده شده است.

مراحل پیشگیری برای

افراد مبتلا به عفونت COVID-19 تأیید شده یا مشکوک (از جمله افراد تحت بررسی) که نیازی به بستری ندارندومبتلایان به عفونت COVID-19 که در بیمارستان بستری بوده و از نظر پزشکی پایدار بوده اند می توانند به خانه بروند

ارائه دهنده خدمات درمانی و کارمندان بهداشت عمومی شما را ارزیابی می کنند که آیا می توانید از خود در خانه مراقبت کنید. اگر مشخص شود که شما نیازی به بستری در بیمارستان ندارید و می توانید در منزل قرنطینه شوید ، توسط کارمندان بخش بهداشت محلی یا ایالتی خود تحت نظارت قرار خواهید گرفت.

 شما باید مراحل پیشگیری زیر را دنبال کنید تا اینکه یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا بخش بهداشت محلی یا ایالتی بگویند شما می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید

اقامت در خانه به جز برای مراقبت های پزشکی

شما باید فعالیت های خارج از خانه خود را محدود کنید ، به جز دریافت مراقبت های پزشکی. به محل کار ، مدرسه یا مناطق عمومی نروید. از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مثل هواپیما، اتوبوس،مینی بوس یا تاکسی خودداری کنید.

خود را از سایر افراد و حیوانات در خانه خود جدا کنید

افراد: تا حد امکان ، شما باید در یک اتاق خاص بمانید و از سایر افراد خانه خود دور شوید. همچنین در صورت امکان باید از یک حمام جداگانه نیز استفاده کنید.

حیوانات: در حین بیماری از حیوانات خانگی یا حیوانات دیگر استفاده نکنید. برای اطلاعات بیشتر به COVID-19 و Animals مراجعه کنید.

قبل از مراجعه به پزشک با او تماس بگیریداگر قرار ملاقات پزشکی دارید ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی تماس بگیرید و به آنها بگویید که شما مبتلا به عفونت COVID-19 هستید. این به دفتر ارائه دهنده خدمات بهداشتی کمک می کند تا در جلوگیری از آلوده شدن و در معرض قرار گرفتن افراد دیگر ، اقدامات لازم را انجام دهد.

یک ماسک صورت بپوشید

قبل از ورود به مطب ارائه دهنده خدمات بهداشتی ، شما باید در هنگام مراجعه به افراد دیگر (مثلاً به اشتراک گذاشتن اتاق یا وسیله نقلیه) یا حیوانات خانگی ، صورت خود را بپوشانید. اگر قادر به پوشیدن چهره نیستید (برای مثال ، زیرا باعث ایجاد تنگی تنفس می شود) ، بنابراین افرادی که با شما زندگی می کنند نباید در همان اتاق با شما بمانند ، یا اگر وارد اتاق شما شوند باید از ماسک صورت خود استفاده کنند.

هنگام سرفه و عطسه  دهان خود را بپوشانید

هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با یک دستمال کاغذی بپوشانید. دستمال های مورد استفاده را در سطل زباله  پرتاب کنید(پدالی باشد تا تماس نداشته باشید). بلافاصله دستان خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید یا دستان خود را با یک ضدعفونی کننده حاوی الکل که حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل است ، تمیز کنید و تمام سطوح دستان خود را با صابون یا مایع ضد عفونی کننده بپوشانید و آنها را به هم بمالید تا خشک شوند. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، صابون و آب باید ترجیحاً استفاده شوند.

دستان خود را مکررا تمیز کنید

دستان خود را حداقل به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید یا دستان خود را با یک ضدعفونی کننده دست الکل که حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل است ، تمیز کنید و تمام سطوح دستان خود را با مایع آغشته کنید و آنها را به هم بمالید تا خشک شوند. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، صابون و آب باید ترجیحاً استفاده شوند. از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خود با دست های شسته نشده خودداری کنید.

از اشتراک وسایل خانگی شخصی خودداری کنید

شما نباید ظرف ها ،  لیوان نوشیدنی ، فنجان ها ، ظروف غذاخوری ، حوله یا ملافه را با افراد دیگر یا حیوانات خانگی در خانه خود به اشتراک بگذارید. پس از استفاده از این وسایل ، آنها را با آب و صابون(مایع ظرفشویی) کاملاً بشویید.

همه سطوح “با احتمال لمس بالا” را هر روز تمیز کنید

سطوح لمسی بالا شامل شمارنده ، رومیزی ، میز کار ، وسایل حمام ، توالت ، تلفن ، صفحه کلید ، تبلت و میزهای کنار تختخواب ، هر روز است. همچنین ، هر سطحی که ممکن است خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود داشته باشد را تمیز کنید. طبق دستورالعمل برچسب مایع ضد عفونی کننده ، از اسپری تمیز کننده خانگی یا پاک کننده استفاده کنید. برچسب ها حاوی دستورالعمل هایی برای استفاده ایمن و موثر از محصول تمیز کننده از جمله موارد احتیاطی است که باید هنگام استفاده از محصول مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب در هنگام استفاده از محصول داشته باشید.

علائم خود را کنترل کنید

اگر بیماری شما رو به وخامت است (به عنوان مثال ، در تنفس) فوریت های پزشکی را جستجو کنید. قبل از جستجوی مراقبت ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید و به آنها بگویید که COVID-19  دارید یا ارزیابی شده است. قبل از ورود به مرکز درمانی ماسک روی صورت خود قرار دهید. این مراحل به مطب ارائه دهنده خدمات درمانی کمک می کند تا افراد دیگر را در مطب یا اتاق انتظاراجازه ندهد که آلوده یا در معرض آلودگی باشند. از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بخواهید که با بخش بهداشت محلی یا ایالتی تماس بگیرد. اشخاصی که تحت نظارت فعال قرار می گیرند یا خود مانیتورینگ تسهیل می شوند ، باید در صورت لزوم از دستورالعمل های ارائه شده توسط بخش بهداشت محلی یا متخصصان بهداشت حرفه ای خود پیروی کنند.

اگر اورژانس پزشکی دارید و نیاز به تماس با ۱۱۵ را دارید ، به پرسنل اعزام شده خود اطلاع دهید یا برای COVID-19 مورد ارزیابی قرار میگیرید. در صورت امکان قبل از رسیدن خدمات اورژانس پزشکی ، ماسک صورت را قرار دهید.

قرنطینه (جدا شدان از دیگرافراد سالم)در خانه

بیماران مبتلا به COVID-19 تأیید شده باید در موارد احتیاط در قرنطینه خانگی بمانند تا اینکه اطمینان حاصل شود خطر انتقال ثانویه به دیگران کم است. تصمیم به قطع اقدامات احتیاطی قرنطینه باید به صورت موردی و با مشورت با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و ادارات بهداشتی ایالتی و محلی گرفته شود.

اقدامات احتیاطی برای اعضای خانواده ، شرکای صمیمی و مراقبین در یک مجموعه مراقبت های غیر بهداشتی یکی از موارد زیر  توصیه شده است

بیمار مبتلا به عفونت COVID-19 که از نظر آزمایشگاهی تایید شده است

یا

بیمار تحت بررسی

اعضای خانواده ، شرکای صمیمی و مراقبین در یک مرکز درمانی غیر بهداشتی ممکن است با شخصی که دارای COVID-19 علامت دار ، تایید شده آزمایشگاهی یا شخصی تحت بررسی است تماس نزدیک داشته باشند. تماس نزدیک باید سلامت آنها را تحت نظر داشته باشد. در صورت بروز علائم مربوط به COVID-19 (به عنوان مثال ، تب ، سرفه ، تنگی نفس) باید با ارائه دهنده خدمات درمانی خود فوراً تماس بگیرند (به عنوان مثال واحد بیماریهای مرکز بهداشت یا معاونت درمان برای ارزیابی ریسک و مدیریت بهداشت عمومی افراد دارای پدیده Coronavirus 2019 (رفرنس) مراجعه کنید. ۱۹)

مخاطبین نزدیک همچنین باید از این توصیه ها پیروی کنند:

اطمینان حاصل کنید که درک کرده اید و می توانید به بیمار کمک کنید تا دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات درمانی و دارو را در مراقبت از پزشک ارائه دهد. شما باید به بیمار نیازهای اساسی در خانه کمک کرده و از دریافت مواد غذایی ، نسخه ها و سایر نیازهای شخصی پشتیبانی کنید.علائم بیمار را تحت نظر بگیرید. اگر بیماربد حال تر است ، با پزشک معالج خود تماس بگیرید و به آنها بگویید که بیمار COVID-19 را تایید کرده است. این به دفتر ارائه دهنده خدمات بهداشتی کمک می کند تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از آلوده شدن سایر افراد در مطب یا اتاق انتظار انجام دهد. از ارائه دهنده خدمات بهداشتی بخواهید برای راهنمایی های بیشتر با بخش بهداشت محلی یا ایالتی تماس بگیرد. اگر بیمار اورژانس پزشکی دارد و باید با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید ، پرسنل اعزام را که بیمار در اختیار آنها قرارمیگیرد ، مطلع کنید که بیمار کرونا ویروس دارد یا برای COVID-19 مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اعضای خانواده باید در اتاق دیگری بمانند یا تا حد امکان از بیمار جدا شوند. در صورت وجود اعضای خانه باید از اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده کنند.بازدیدکنندگانی را که نیاز اساسی در خانه ندارند ، ممنوع کنید.اعضای خانواده باید از هرگونه حیوان خانگی در خانه مراقبت کنند. در هنگام بیماری ، حیوانات خانگی یا حیوانات دیگر را مراقبت نکنید. برای اطلاعات بیشتر ، به ۲۰۱۹-nCoV و Animals مراجعه کنید.اطمینان حاصل کنید که فضاهای مشترک در خانه از جریان هوای مطلوبی برخوردار است ، مانند تهویه کننده های هوا یا پنجره باز شده ، اجازه تهویه آب و هوا را می دهد.

بهداشت دست را مرتباً انجام دهید. دستان خود را حداقل به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید و یا از یک ضدعفونی کننده دست حاوی الکل استفاده کنید که حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل باشد ، تمام سطوح دستان خود را آغشته کنید و آنها را به هم بمالید تا خشک شوند. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، صابون و آب باید ترجیحاً استفاده شوند.

از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خود با دست های شسته نشده خودداری کنید.اگر شما در یک اتاق هستید ، شما و بیمار باید یک ماسک صورت بپوشید.هنگام تماس یا لمس با خون ، مدفوع یا مایعات بدن بیمار ، مانند بزاق ، خلط ، مخاط بینی ، استفراغ ، ادرار ، از ماسک صورت و دستکش استفاده کنید.

ماسک صورت و دستکشهای یکبار مصرف را بعد از استفاده از آنها دوربریزید. استفاده مجدد نکنید.

هنگام جدا کردن وسایل محافظ شخصی ، ابتدا دستکش را بردارید و دور بریزید. سپس بلافاصله دستان خود را با صابون و آب یا ضدعفونی کننده دست الکلی تمیز کنید. در مرحله بعد ، ماسک صورت را برداشته و دور انداخته و بلافاصله دوباره دستان خود را با صابون و آب یا ضدعفونی کننده مواد دست پاک کنید.

از اشتراک وسایل خانگی با بیمار خودداری کنید. شما نباید ظرف ها ، لیوان ، فنجان ، ظروف غذاخوری ، حوله ، ملافه یا وسایل دیگر را به اشتراک بگذارید. بعد از استفاده بیمار از این وسایل ، آنها را کاملاً شستشو دهید .

هر روز تمام سطوح “با احتمال لمس بالا” مانند صفحه کلیدها (خودپرداز) ، رومیزی ، میز کار ، وسایل حمام ، توالت ، تلفن ، صفحه کلید ، تبلت و میزهای کنار تخت را تمیز کنید. همچنین ، هر سطحی که ممکن است خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود داشته باشد را تمیز کنید.

طبق دستورالعمل برچسب محلول ضد عفونی کننده، از اسپری تمیز کننده خانگی یا پاک کننده استفاده کنید. برچسب ها حاوی دستورالعمل هایی برای استفاده ایمن و موثر از محصول تمیز کننده از جمله موارد احتیاطی است که باید هنگام استفاده از محصول مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب در هنگام استفاده از محصول داشته باشید.

لباسشویی ها را کاملاً بشویید.

بلافاصله لباس ها یا ملافه هایی که خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود دارد را بردارید و بشویید.

در حین دست زدن به مواد آلوده ، دستکش یکبار مصرف بپوشید و وسایل آلوده را از بدن خود دور نگه دارید. دستان خود را (با صابون و آب یا ضدعفونی کننده دست الکلی) بلافاصله پس از برداشتن دستکش تمیز کنید.

دستورالعمل های مربوط به برچسب لباس های شسته شده یا لباس و مواد شوینده را بخوانید و دنبال کنید. به طور کلی ، استفاده از مواد شوینده معمولی مطابق دستورالعمل ماشین لباسشویی و با استفاده از گرمترین دما توصیه شده در برچسب لباس ، کاملاً خشک شود.

تمام دستکشهای یکبار مصرف ، ماسک صورت و سایر مواد آلوده را قبل از ریختن آنها با سایر زباله های خانگی ، در یک ظرف محصور قرار دهید. دستان خود را (با صابون و آب یا ضدعفونی کننده دست الکلی) بلافاصله پس از دست زدن به این وسایل تمیز کنید. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، صابون و آب باید ترجیحاً استفاده شوند.درمورد هرگونه سؤال اضافی با  بخش بهداشت محلی یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

ریسک بالازندگی در همان خانه به عنوان شریک زندگی صمیمی یا فراهم کردن مراقبت در محیط غیر بهداشتی (مانند خانه) برای شخصی که دارای آزمایشات تایید شده با تأیید COVID-19 بدون استفاده از اقدامات احتیاطی توصیه شده برای مراقبت از خانه و قرنطینه خانه است.

ارزیابی ریسک مشابه در مورد قرار گرفتن در معرض موارد ذکر شده در بالا برای شخصی که با علائم بالینی مبتلا به عفونت COVID-19 در خارج از ایران تشخیص داده شده است که آزمایش آزمایشگاهی نداشته است ، اعمال می شود.سفر از استان هوبی ، چین

خطر متوسط

تماس نزدیک با شخصی که عفونت COVID-19 را تایید کرده و آزمایش داشته باشد و هیچ گونه مواجهه ای با تعریف پرخطر نداشته باشد.همان ارزیابی خطر برای تماس نزدیک با شخصی که از نظر بالینی(بدون آزمایش) با عفونت COVID-19 در خارج از ایران  تشخیص داده شده است که آزمایش آزمایشگاهی نداشته است اعمال می شود.

در هواپیما که در فاصله ۶ متری مسافر قرار گرفته است و دارای عفونت COVID-19 است که از نظر آزمایشگاهی تایید شده است. این فاصله تقریباً با ۲ صندلی در هر جهت ارتباط دارد (به گرافی زیر مراجعه کنید).

نمودار صندلی نمونه برای یک بررسی در مورد تماس با فرد آلوده به کرونا ویروس ( COVID-19)در هواپیما که سطح خطر را با توجه به فاصله از مسافر آلوده نشان می دهد.(قرمز فرد آلوده،سبز خطر متوسط،آبی خطر کم،سفید خطر قابل شناسایی ندارد)

زندگی در همان خانه به عنوان یک دوست صمیمی یا مراقبت از شخصی که در یک مرکز مراقبت غیر بهداشتی (مانند خانه) قرار دارد به شخصی با عفونت COVID-19 که آزمایشگاه علامت دار آن را تأیید کرده است در حالی که به طور مداوم از اقدامات احتیاطی توصیه شده برای مراقبت از منزل و قرنطینه خانه استفاده می کند.سفر از سرزمین اصلی چین به خارج از استان هوبئی و عدم مواجهه با تعریف پرخطر

ریسک کم

قرار گرفتن در همان محیط سرپوشیده (به عنوان مثال کلاس درس ، اتاق انتظار بیمارستان) به عنوان فردی که آزمایشگاه علامتی را تأیید کرده است COVID-19 برای مدت زمان طولانی اما مطابق تعریف تماس نزدیک

در هواپیما ، که در دو ردیف مسافری قرار دارد که با COVID-19 که آزمایشگاهی علامت دار آن را تأیید کرده اما در فاصله ۶ متری (۲ متر) قرار ندارد (به تصویر بالا مراجعه کنید) و هیچ گونه مواجهه ای با سطح متوسط یا پرخطر نداشته باشد. تعریف (به گرافیک بالا مراجعه کنید)

بدون خطر قابل تشخیص

تعامل با شخصی که دارای علائم آزمایشگاهی COVID-19 است که علائم آزمایشگاهی آن را تایید کرده است و هیچ یک از شرایط پرخطر ، متوسط یا کم خطر را شامل نمیشود ، مانند پیاده روی با شخص آلوده یا مدت کوتاهی در  اتاق فرد آلوده.

نظر دکترجدید

تا حد امان از بیرون رفتن اجتناب کنید یا یک فرد جوان تر به خرید برود(این ویروس بیشتر سالمندان را درگیر میکند(برای دانستن لیست افراد در معرض خطر به این آدرس مراجعه نمایید.

تا حد امکان درهای ورودی را با پا یا آرنج خود بازکنید

هنگام سرفه یا عطسه اگر دستمال ندارید به آستین و آرنج لباستان سرفه کنید(چون با سرفه به دست آلودگی آن را به همه منتقل میکنید

                               تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

     منبع: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/guidance-prevent-spread.html

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ