محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

خواب خوب خطر سکته قلبی و مغزی را کاهش میدهد

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

خواب آرام

پنجشنبه ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹تایمز نوشت:

 “شب استراحت خطر حمله قلبی را کاهش می دهد.”پزشکان مدتهاست که به ارتباط بین رفتارهای ناسالم خواب و بیماریهای قلبی عروقی مانند بیماری قلبی و سکته مغزی مشکوک هستند. محققان یک “نمره خواب سالم” ایجاد کردند.

که ۵ عامل را در هم می آمیزد:

بودن یک فرد صبح خیز به جای “جغد شب” است

۷ تا ۸ ساعت بیشتر شبها بخوابید

هرگز یا به ندرت در خوابیدن یا بیدار شدن از خواب در شب مشکل نداریدخروپف نمی‌کنید

در طول روز بدون هدف چرت نخواهید زد

آنها این نمره را برای بیش از ۳۸۵۰۰۰ نفر از بریتانیا بدون بیماری قلبی عروقی ، که به طور متوسط ۸٫۵ سال پیگیری می شدند ، اعمال کردند. محققان علاقمند بودند ببینند که چگونه نمره خواب آنها بر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی یا سکته مغزی تأثیر می گذارد.

افرادی که تمام عوامل سالم خواب (نمره ۵) داشتند با افرادی که کمترین نمره را داشتند (۰ تا ۱). کسانی که بالاترین امتیاز را داشتند ۳۵٪ احتمال ابتلا به بیماری قلبی یا سکته مغزی کمتر از افراد با کمترین نمره داشتند.

نتیجه تحقیق

این مطالعه تأیید می کند که خواب خوب بخشی از یک سبک زندگی سالم است – از جمله فعالیت های بدنی کافی و رژیم متعادل – که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. مطالعه برخی از محدودیت ها را دارد:مطالعات مشاهده ای نمی توانند علت و معلول را اثبات کنند ، زیرا می توانند تحت تأثیر عوامل غیرقابل اندازه گیری قرار بگیرند.

مردم الگوهای خواب خود را گزارش کردند که ممکن است کاملاً دقیق نباشد. نمره خواب سالم ممکن است شامل هر اندازه گیری مهم خواب نباشد – به عنوان مثال ، آیا افراد دارای شرایطی مانند سندرم پاهای بی قرار نبودند.

این مطالعه همچنین در شروع مطالعه فقط یک بار الگوهای خواب را اندازه گیری کرده است ، بنابراین ما نمی دانیم که تغییر الگوهای خواب چه تاثیری در خطر قلبی عروقی می تواند داشته باشد.با گفتن این موضوع ، به نظر می رسد خواب خوب ، به عنوان بخشی از یک سبک زندگی کلی سالم ، می تواند در کاهش احتمال ابتلا به شرایطی مانند بیماری های قلبی و عروقی کاهش یابد.

تهیه و ترجمه: دکترحسین جدید

کانال تلگرام         t.me/jadidpdf

دسته بندی : سبک زندگی سالم
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 30 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1173