محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

۷ نکته خشکی لب

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

درمان خشکی لب

                لینک دانلود PDFدر آخر متن

بسم الله الرحمن الرحیم

 ۷نکته متخصصان پوست برای درمان خشکی لب ،و لب های ترک خورده

اگرچه ممکن است به نظر برسد که لب های خشک و ترک خورده چیزی است که باید تا رسیدن بهار با آن زندگی کنید ، می توانید در تمام طول سال لب های نرم و نرم داشته باشید. در اینجا توصیه‌های پوستی است.

از لب ترکن  و رژلب و سایر محصولات که برای شما تحریک کننده نیستند استفاده کنید. بسیاری از افراد نارحتی هایی  مانند، سوزش ، لکه دار شدن یا کرخت یاسوزن سوزن شدن را   به عنوان نشانه ای از مؤثر بودن ترکیبات فعال در یک محصول اشتباه در نظر میگیرند. این چیزی نیست که اتفاق می افتد. شما واقعاً لبهایتان را تحریک می کنید ، بنابراین می خواهید از هر محصولی که لب های شما را تحریک می کند ، اجتناب کنید.

مواد لازم برای جلوگیری از اینکه لبهای شما بسته می شوند: برای کمک به بهبودی لب ها ، استفاده از محصولات لب حاوی هر یک از موارد زیر را متوقف کنید:

کافور

اکالیپتوس

طعم دهنده: طعم دارچین ، مرکبات ، نعنا و نعناع می تواند بخصوص برای لب های خشک و ترک خورده تحریک کننده باشد

عطر

لانولین

منتول

اکتینوکسات یا اکسی بنزون

فنل (یا فنیل)

پروپیل گالات

اسید سالیسیلیک

مواد لازم برای التیام لب های ترک خورده : در حالی که برخی از مواد می توانند لب های خشک و ترک خورده را تحریک کنند ، برخی دیگر می توانند به بهبودی آنها کمک کنند.  هنگام جستجوی محصولاتی که می توانید برای لب های خود استفاده کنید ، متخصصین پوست مواردی را که شامل یک یا چند مورد از موارد زیر است توصیه می کنند:

روغن دانه

کرچک

سرامیدها

دای متیکون

روغن دانه کنف

روغن معدنی

وازلین

کره شی

مواد ضد آفتاب مانند اکسید تیتانیوم یا اکسید روی

ژله وازلین

همچنین استفاده از محصولاتی که عطر و رایحه کم و ضد حساسیت دارند کمک می کند.

اگر لبهای شما وقتی می خواهید محصول درمانی را استفاده کنید ، می سوزد ، لکه دار می شود یا احساس ناراحتی می کنید ، به این معنی است که شما لب هایتان را تحریک می کنید ، بنابراین می خواهید جلوی استفاده از آن محصول را بگیرید.

چندین بار در روز و قبل از خواب از  لب تر کن(یا مرطوب کننده لب) استفاده کنید. اگر لب های شما خیلی خشک و ترک خورده است ، یک پماد ضخیم مانند ژله وازلین را امتحان کنید.  ه پماد های محلول در آب بیشتر از موم یا روغن موثر است.

قبل از بیرون رفتن از منزل از موم های یا لب ترکن های  بدون تحریک کننده  لب با SPF 30 یا بالاتر بر روی لب پخش کنید. حتی در زمستان ، محافظت از لب های شما در برابر آفتاب مهم است. خورشید می تواند راحت تر لب های خشک و خاموش را بسوزاند ، که می تواند باعث زخم سرما شود.

برای محافظت از لب های خشک وترک خورده ناشی از خورشید ، از  لب ترکن استفاده کنید که حاوی SPF 30 یا بالاتر و یک (یا هر دو) از این مواد ضد آفتاب است:که حاوی

اکسید تیتانیوم

اکسید روی

در حین بیرون از منزل ، سخاوتمندانه  لب تر کن را هر ۲ ساعت یکبار بمالید. مقدار زیادی آب بنوشید. لبهای ترک خورده  لبهای خشک هستند ، بنابراین می خواهید پر آب بمانید.از لیس زدن ، نیش زدن و چیدن بر روی لب خود دست بکشید. هنگامی که لب ها احساس خشکی می کنند ممکن است با لیس زدن آنها مرطوب شود ، اما این می تواند مشکل را بدتر کند. با تبخیر بزاق ، لب های شما خشک تر می شود.

چیدن یا گاز گرفتن لبهای شما نیز باعث تحریک آنها می شود که می تواند از بهبودی جلوگیری کند.

لیس زدن لب می تواند عادت سختی برای ترک باشد. وقتی خود را از لیس لب خود حفظ کردید ، سعی کنید به جای آن یک لب ترکن  بدون تحریک لب  استفاده کنید.

از نگه داشتن وسایل ساخته شده از فلز با لب خودداری کنید. دستمال کاغذی ، جواهرات و سایر محصولات روزمره از فلز می توانند لبهای حساس حال حاضر شما را تحریک کنند.

در خانه مرطوب ساز استفاده کنید. یک مرطوب کننده در اتاق خواب شما می تواند بسیار مفید باشد ، به خصوص اگر شب هنگام از دهان خود نفس بکشید.

با رعایت نکات این متخصصان پوست درباره لبهای ترک خورده ، باید در ۲ تا ۳ هفته بهبود چشمگیری داشته باشید. برای جلوگیری از ترک خوردن دوباره لبهای خود ، هر وقت خشک است در داخل خانه یا خارج از آن ، به مومیایی کردن(لب ترکن) لب ادامه دهید.

چه زمانی باید یک متخصص پوست مراجعه کرد؟

در بیشتر مواقع ، مراقبت از خود فوق می تواند طی ۲ تا ۳ هفته لب های خشک و خالی شده را بهبود بخشد. اگر اینطور نیست ، به متخصص پوست دارای مجوز مراجعه کنید.

لبهای ترک شده شما ممکن است ناشی از چیزی بجز هوای خشک باشد. یک واکنش آلرژیک ، عفونت قارچی یا چیز جدی دیگری می تواند لب های شما را خشک و ناراحت کننده کند.

  اکتینک لبی  یک بیماری پیش سرطانی است که یک یا هر دو لب را خشک و پوسته پوسته می کند. یک متخصص پوست با مجوز  می تواند علت را تشخیص دهد.

منابع مرتبط با AADنکات برتر متخصصان پوست برای رفع پوست خشکتسکین پوست خشک

                            تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

                          کانال تلگرام    t.me/jadidpdf

                                منبع:انجمن پوست امریکا

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2019/12/خشکی-لب.docx

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 22 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1072