تا چه مدت کرونا ویروس جدید میتواند روی سطوح بماند؟

اشتراک گذاری

ماندگاری ویروس کرونا

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/02/کرونا-ویروس-چند-ساعت-روی-سطوح-باقی-میماند؟.pdf

                                بسم الله الرحمن الرحیم

تا چه مدت می تواند coronavirus جدید روی سطوح بماند؟

نوشته‌ی یاسمین ساپلاک اوغلو – نویسنده کارمندان ۸ روز پیش

برخی از کروناویروسها می توانند تا ۹ روز روی سطوح بمانند.به گزارش سی ان ان ، بانک مرکزی چین برای ترک عمیق و حتی از بین بردن پول نقد خود از ترس مبنی بر زنده ماندن کروناویروس جدید بر روی سطح پول و گسترش آن به طور بالقوه اقدام می کند.اما به هر حال ، تا چه مدت می تواند coronavirus جدید روی سطح بماند؟ پاسخ کوتاه این است که ما نمی دانیم.

 اما اگر این coronavirus جدید شبیه سایر کورو ویروس های انسانی مانند “پسر عموی” خود که باعث SARS و MERS می شوند ، طبق یک مطالعه جدید ، می تواند تا ۹ روز روی سطوح – مانند فلز ، شیشه یا پلاستیک بماند. (در مقایسه ، ویروس های آنفولانزا فقط در حدود ۴۸ ساعت می توانند روی سطوح بمانند.)

در مطالعه جدید ، محققان دهها مقاله را که قبلاً منتشر شده در مورد کورو ویروس های انسانی (غیر از کوروی ویروس جدید) منتشر شده ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند تا بتوانند درک بهتری از مدت طولانی ماندن در خارج از بدن داشته باشند. نویسندگان دریافتند که این کورو ویروس ها می توانند بیش از یک هفته بر روی سطوح  باقی بمانند اما برخی از آنها  در دمای بالاتر از ۸۶ درجه فارنهایت (۳۰ درجه سانتیگراد) نمیتوانند به مدت طولانی فعال بمانند . نویسندگان همچنین دریافتند که این  ویروس ها توسط ضد عفونی کننده های خانگی به طور موثری از بین می روند.

به عنوان مثال ، ضد عفونی کننده ها با اتانول ۶۲-۷۱٪ ، پراکسید هیدروژن ۰٫۵٪ یا ۰٫۱٪ سدیم هیپوکلریت (سفید کننده) می توانند به طور موثری در طی یک دقیقه کرونا ویروس ها را غیرفعال کنند.

محققان با اشاره به کروناویروس جدید نوشتند: “ما انتظار داریم اثر مشابهی در برابر ۲۰۱۹-nCoV داشته باشیم.” اما حتی اگر coronavirus جدید یک گونه مشابه با coronavirus SARS است ، هنوز مشخص نیست که آیا همان طور رفتار خواهد کرد.

همچنین مشخص نیست که چگونه دستها پس از دست زدن به بیمار یا سطح آلوده به coronaviruses آلوده می شوند. نویسندگان نوشتند که سازمان بهداشت جهانی یک دستمال حاوی الکل را برای رفع آلودگی دستها توصیه می کند.طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، ممکن است فرد با لمس یک سطح یا شیء آلوده به “ویروس” آلوده شود ، “سپس لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود”. “اما تصور نمی شود این اصلی ترین شیوه انتشار ویروس باشد.”

براساس CDC ، ویروس به احتمال زیاد از طریق تماس نزدیک و قطرات تنفسی از سرفه ها و عطسه هایی که می تواند روی دهان یا بینی فرد نزدیک باشد ، از فرد به فرد دیگر سرایت می کند.این مطالعه در ۶ فوریه در مجله عفونت بیمارستان منتشر شد.

                            تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.livescience.com/how-long-coronavirus-last-surfaces.html

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ