محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

بررسی اجمالی مقالات فشار خون در سال ۲۰۱۹

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

بررسی اجمالی مقالات فشار خون در سال ۲۰۱۹

لینک دانلود فرمت PDF تصویری

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/01/بررسی-اجمالی-فشار-خون-در-سال-۲۰۱۹٫pdf

                                  بسم الله الرحمن الرحیم

بررسی اجمالی مقالات فشار خون در سال ۲۰۱۹

تحقیقات فشار خون بالا: بررسی اجمالی سال ۲۰۱۹در این ویژگی خاص ، برخی از جالب ترین مطالعات فشار خون بالا از سال ۲۰۱۹ را با هم جمع آوری می کنیم.

 ما به ویژه روی تغذیه ، عوامل خطر و رابطه فشار خون بالا با زوال عقل تمرکز می کنیم.

سال ۲۰۱۹ یک سال جالب برای تحقیقات فشار خون بوده است.امروزه در ایالات متحده حدود ۱ از هر ۳ بزرگسال دارای فشار خون بالا هستند که پزشکان نیز آن را فشار خون می نامند.

فشار خون بالا احتمال بروز حوادث قلبی عروقی مانند سکته مغزی و بیماری عروق کرونر را افزایش می دهد و اگر پزشکان آن را درمان نکنند می تواند طول عمر را کاهش دهد.

از آنجا که بسیار نگران کننده است ، و از آنجا که ممکن است نتایج جسمی قابل توجه باشد ، دانشمندان تلاش زیادی برای درک فشار خون بالا دارند.اگرچه مردم برای اولین بار از پرفشاری خون به عنوان یک وضعیت پزشکی هزاران سال پیش شناخته شده بودند ، اما دانشمندان هنوز در حال بررسی جزئیات هستند.

تحقیقاتی که دانشمندان در سال ۲۰۱۹ به پایان رسانده اند ، یافته های هیجان انگیز و در بعضی موارد ، غیر منتظره را به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال ، یک مقاله در ماه فوریه به این نتیجه رسید که ، برای زنان بالای ۸۰ سال ، با فشار خون “طبیعی” در مقایسه با افراد با فشار خون بالا ، خطر مرگ و میر افزایش یافته است.

در جای دیگر ، دانشمندان یونانی نتیجه گرفتند که چرت زدن ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. یکی از محققان ، دکتر مانولیس کالستراتوس ، توضیح می دهد: “خواب نیمه شب سطح فشار خون را در همان اندازه کاهش می دهد که سایر سبک های زندگی را کاهش می دهد.”

یک مطالعه شگفت آور دیگر ، که دانشمندان در ۸۳مین نشست علمی سالانه انجمن گردش خون ژاپن ارائه دادند ، نتیجه گرفت که نیاز به ادرار کردن چند بار در شب ممکن است نشانه فشار خون باشد.

نقش تغذیه

غذایی که می خوریم تأثیر زیادی بر سلامت کلی ما دارد؛ این بدون بیان است به عنوان مثال ، انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کند که خوردن رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات و پرهیز از محصولات با نمک و چربی زیاد می تواند به کنترل فشار خون کمک کند.

طی چند سال گذشته ، به طور کلی علاقه به تغذیه بسیار زیاد شده است. بیشتر و بیشتر ، دانشمندان بر روی غذاهای فردی یا ترکیبات غذایی متمرکز شده اند که می توانند به طور مستقیم از سلامتی بهره مند شوند. بنابراین ، اگرچه رژیم غذایی ضعیف یک عامل خطرناک فشار خون بالا است ، اما محققان در سال ۲۰۱۹ عمیق تر مطالعه کردند.

غذاها و مکمل های خاص

یک مطالعه که در سال ۲۰۱۹ ظاهر شد ، تأثیر مصرف گردو بر فشار خون را مورد بررسی قرار داد. نتیجه گیری: افرادی که رژیم غذاییسرشار از گردو را تجربه کردند ، کاهش قابل توجهی در فشار خون داشتند.در این نوع مطالعات ، ارزش بررسی کردن کمی عمیق تر است. اغلب ، صنعت یا سازمان هایی که ممکن است از نتایج مثبت بهره مند شوند ، آنها را تأمین می کنند. برای مثال ، مطالعه گردو در بالا ، تا حدودی توسط کمیسیون گردو کالیفرنیا تأمین شد.این مشاهده به معنای این نیست که ما باید نتایج را از دست ندهیم بلکه مکث را برای تفکر فراهم می کند.

یک مطالعه جدید دیگر که روی اسپیرولینا متمرکز شده است ، زیست توده خشک یک باکتری به نام Spirulina platensis است. تولید کنندگان می توانند آن را به غذاها اضافه کنند و برخی از افراد آن را به عنوان مکمل مصرف می کنند.آزمایشات اولیه در مورد پتانسیل اسپیرولینا برای کاهش فشار خون بالا اشاره داشتند و در جدیدترین مطالعه ، آنها تلاش کردند تا علت این امر را کشف کنند.دانشمندان به این نتیجه رسیدند که پروتئینی که هضم اسپیرولینا تولید می کند باعث شل شدن رگ های خونی می شود. نویسندگان امیدوارند که این پروتئین ، با نام SP6 شناخته شود ، ممکن است روزی در درمان فشار خون بالا مفید باشد.

مواد نگهدارنده ، مواد افزودنی و آب

به جای تمرکز بر روی غذاهای خاص ، یک مطالعه دیگر به بررسی تأثیر خرید مواد غذایی از خرده فروشان محلی و نه سوپر مارکت ها پرداخت.

نویسندگان این تئوری را تصور می کنند که با خوردن فرآورده های محلی ، افراد از مصرف مواد نگهدارنده و افزودنی های مختلفی که مواد غذایی را تازه و تازه در طی مسافت های طولانی نگه می دارند خودداری می کنند.اگرچه این مطالعه نسبتاً اندک بود ، اما نویسندگان دریافتند که پس از گذشت ۶ ماه ، افرادی که کالاهای محلی مصرف می کنند ، سطح کمتری چربی احشایی ، بهبود نمرات افسردگی و کاهش فشار خون سیستولیک داشتند.

با نزدیک شدن از زاویه ای دیگر ، تیمی از دانشمندان اخیراً سؤال کردند که آیا نوشیدن آب با مواد معدنی ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

برای تحقیق ، آنها به افرادی که در یک منطقه ساحلی بنگلادش زندگی می کنند متمرکز شدند. نوشیدن آب در شوری متفاوت است. در مناطقی که دارای شوری زیاد هستند ، آب حاوی مقادیر بیشتری سدیم است که می دانیم فشار خون را افزایش می دهد. با این حال ، همین آب همچنین شامل منیزیم و کلسیم بیشتری است که هر دو فشار خون را کاهش می دهند.نویسندگان نتیجه گرفتند که سطح بالاتر شوری باعث کاهش فشار خون در کل می شود. آنها می نویسند که “اثرات تقویت کننده [فشار خون] [کلسیم] و [منیزیم] اثرات مضر [سدیم] را خنثی کردند(این مطلب در آبهایی که ذاتا شور هستند درست است و  نه در مورد افزودن نمک به غذا ).

علل و عوامل خطر

برخی از عوامل خطر فشار خون بالا نسبتاً خوب مشخص شده اند. این موارد شامل نوشیدن مقادیر زیاد الکل ، استعمال دخانیات ، استرس و چاقی است. با این حال ، از آنجا که فشار خون بالا بسیار رایج است ، به احتمال زیاد عوامل بسیار بیشتری در بازی وجود دارد.به طور مشابه ، گرچه دانشمندان می دانند کدام شیوه زندگی و عوامل رژیم غذایی بر فشار خون تأثیر می گذارد ، اما کاملاً مطمئن نیستند که چگونه باعث ایجاد تغییرات می شوند.

درک دلیل و چگونگی فشار خون در بعضی از افراد و نه دیگران بوجود آمده ضروری است و به طور بالقوه می تواند منجر به راههای ابتکاری در درمان یا جلوگیری از فشار خون شود.برخی دانشمندان در حال بررسی عوامل خطر احتمالی هستند که از نظر ارزش چهره بعید به نظر می رسد. به عنوان مثال ، یک مقاله ، که در ژوئن در مجله بهداشت عمومی آمده است ، نقش محل زندگی مردم را بررسی کرده است.مطالعات قبلی ارتباط بین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و فشار خون را نشان می دهد ، و این آخرین کار آن سوء ظن های قبلی را تأیید می کند و آن را گامی فراتر می برد.همانطور که انتظار می رفت ، محققان بین آلودگی هوا و فشار خون بالا رابطه برقرار کردند. با این حال ، افزایش خطر فقط برای کسانی که در خانه های چند خانواده زندگی می کردند ، از جمله بلوک های آپارتمان ، قابل توجه بود.

نویسندگان معتقدند که این ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد ، برای مثال ، زندگی در مجاورت نزدیک با افراد دیگر ممکن است استرس زا یا پر سروصدا باشد. این مطالعه اجمالی از قلمرو پیچیده عناصر بالقوه تأثیرگذار بر فشار خون را ارائه می دهد.

بهداشت دهان

به طرز عجیبی ، اخیراً یک گروه از دانشمندان بررسی کردند که چگونه دهانشویه دهان ممکن است در خطر فشار خون بالا تأثیر بگذارد.

نویسندگان با انتشار یافته های خود در ژورنال Frontiers in Cellular and Microbiology Infection ، نتیجه گرفتند که دهانشویه دهان “باکتری های خوب” را در دهان می کشد. این باکتری های خوب اکسید نیتریک (NO) تولید می کنند ، که برای سلامتی رگ های خونی مهم است.NO به عنوان یک گشادکننده عروق عمل می کند ، به این معنی که باعث می شود ماهیچه هایی که رگ های خونی را احاطه می کنند ، شل شوند و در نتیجه عروق را گسترده کرده و فشار خون را کاهش دهند.

به طور خاص ، دانشمندان روی کلرهگزیدین شیمیایی ، که در بعضی از دهانشویه ها یافتند ، تمرکز کردند.به گفته نویسندگان ، آنها ثابت کردند که “مصرف کلرهگزیدین دو بار در روز با افزایش معنی داری در فشار خون سیستولیک(فشار بزرگ) بعد از ۱ هفته استفاده همراه بود ، و بازیابی از استفاده منجر به غنی سازی باکتری های کاهش نیترات روی زبان شد.”بازنگری که در سال ۲۰۱۹ با تمرکز روی منطقه دهان و دندان انجام شد ، به دنبال ارتباط بین بیماری لثه و فشار خون بالا بود.

 آنها نشان دادند که افراد مبتلا به پریودنتیت شدید (عفونت های دندان و لثه)- نوعی بیماری لثه – ۴۹٪ خطر فشار خون بالا دارند.پروفسور Francesco D’Aiuto ، نویسنده ارشد ، نتایج خود را به طور خلاصه توضیح می دهد: “ما یک ارتباط خطی را مشاهده کردیم – هرچه پریودنتیت شدیدتر باشد ، احتمال فشار خون بالاتر می رود.”

نقش روی (زینک zinc)

یک پروژه دیگر نقش روی را در حفظ فشار خون در سطح سالم بررسی کرده است. با گذشت سالها ، محققان به ارتباط بین سطح پایین روی و افزایش خطر فشار خون اشاره کرده اند ، اما مکانیسم دقیق برای پایین آمدن سخت بوده است.آخرین تحقیق ، نقش اصلی در این تعامل بین روی و فشار خون را نشان داد. به گفته نویسندگان ، انتقال دهنده کلرید سدیم (NCC) در کلیه لینچپین است. NCC مسئول پمپاژ سدیم به بدن است ، از این طریق از دفع آن در ادرار جلوگیری می کند.روی با NCC تداخل دارد: هنگامی که روی وجود دارد ، NCC فعال تر است ، به این معنی که بدن سدیم کمتری را ذخیره می کند.

این مهم است زیرا مقادیر زیاد سدیم – از جمله مصرف نمک زیاد ، فاکتورهایی در افزایش خطر فشار خون هستند.نویسندگان امیدوارند که این دانش جدید به بهبود درمان کمک کند و می نویسد:”دانستن مکانیسم های خاص که با کمک آن [کمبود روی] در تنظیم فشار خون [فشار خون] نقش دارد ممکن است تأثیر مهمی در درمان فشار خون بالا در تنظیمات بیماری مزمن داشته باشد.”

فشار خون بالا و زوال عقل(آلزایمر)

دانشمندان رابطه بین فشار خون بالا و زوال عقل عروقی را مشخص کرده اند. این ارتباط حساس است زیرا زوال عقل در اثرعارضه عروقی در  سکته مغزی ایجاد می شود و فشار خون بالا یک عامل خطر سکته مغزی است.با این حال ، همچنین به نظر می رسد فشار خون بالا احتمال ابتلا به انواع دیگر زوال عقل ، از جمله بیماری آلزایمر را افزایش می دهد.

مطالعه ای که در ژوئن سال جاری انجام شد ، نشان داد که یک داروی مشترک فشار خون – نیلووادیپین – پیشرفت بیماری آلزایمر را با بهبود جریان خون در مغز کاهش می دهد.به طور خاص ، تیم تحقیق نشان داد که افرادی که این  دارو را مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که نیلاوادیپین مصرف نکردند ، ۲۰٪ افزایش خون در هیپوکامپ ، یک منطقه مغز برای حافظه و یادگیری بسیار مهم را  دارند.

الگوهای در طول زندگی

دانشمندان دیگر به نوسانات فشار خون و نقش احتمالی آنها در زوال عقل پرداخته اند. به عنوان مثال ، یک تحقیق که در آن شرکت کننده هایی که با بیماری آلزایمر زندگی می کردند ، بررسی شده است ، نشان داد که در افرادی که فشار خون آنها بیشترین نوسان دارد ، این بیماری سریعتر پیشرفت می کند.”نوسانات بیشتر [در فشار خون] ممکن است تأثیر کند که عملکرد شناختی کندتر یا سریع کاهش می یابد.”

نویسنده ارشد دکتر یورگن کلاسنبا یک مضمون مشابه ، گروه دیگری از دانشمندان الگوی فشار خون را طی چند دهه مشاهده کردند. نویسندگان یافته های خود را خلاصه می کنند:”[الگوی فشار خون پایدار از اواسط زندگی تا اواخر عمر و الگوی فشار خون بالا در زندگی میانی و به دنبال آن فشار خون بالا در اواخر عمر با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل بعدی همراه بود ، در مقایسه با شرکت کنندگان که فشار خون طبیعی را حفظ می کردند.”پروژه دیگری که فشار خون بالا را در طول زندگی ترسیم کرده است ، نشان داد که افراد با فشار خون بالا یا در حال افزایش بین ۳۶ تا ۵۳ سال ، بیشتر در معرض ضایعات ماده سفید مغز و حجم مغز کمتری هستند.

نویسندگان امیدوارند که این یافته ها هم پزشکان و هم مردم را ترغیب کند تا فشار خون خود را زودتر از موعد بررسی و مسئولیت پذیر کنند.از آنجا که از سال ۲۰۲۰ مشاهده می شود ، فشار خون بالا مطمئناً در دستور کار تحقیقات پزشکی قرار دارد. از آنجا که علم به تدریج علل و مکانیسم فشار خون را کشف می کند ، مدیریت و به حداقل رساندن این شرایط بسیار شایع باید هر چه بیشتر در موعد زودتر انجام  شود.

                               تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

              منبع: https://www.medicalnewstoday.com/articles/327097.php#9

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 18 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1286