برای دستیاری تخصص پزشکی چه رشته ای را انتخاب کنم؟

اشتراک گذاری

این چهار سوال می تواند به شما کمک کند انتخاب رشته تخصص پزشکی خود را محدود کنید.

آیا تخصص رویه ای می خواهید؟

در ظاهر، این سوال به جراحی در مقابل مراقبت های مطب برمی گردد. برخی از تخصص ها، مانند مامایی و زنان، ممکن است ترکیبی از هر دو را ارائه دهند. همچنین شایان ذکر است، بسیاری از تخصص‌ها وجود دارند که در زیر چتر جراحی قرار نمی‌گیرند – مانند ریه، قلب و عروق مداخله‌ای و مداخله – که در آنها پزشکان بیشتر وقت خود را صرف انجام عمل‌ها می‌کنند.

کارولین بارانگان، پزشک متخصص اطفال که بر روی پزشکی نوجوانان تمرکز دارد، گفت: «در دانشکده پزشکی، می‌دانستم که می‌خواهم هر روز عمیقاً با بیمارانم درگیر باشم، به آنها کمک کنم زندگی شاد و سازنده داشته باشند، و همچنین از آن لذت ببرند. بنابراین، من رشته‌ای را انتخاب کردم که تمام مراحل و بحران‌های پزشکی را شامل نمی‌شود. به همین دلیل، می‌دانستم که دستمزد من از یک سبک زندگی راحت پشتیبانی می‌کند، اما نه یک سبک زندگی زیاد.»

چگونه می خواهید با بیماران ارتباط برقرار کنید؟

تخصص‌های مراقبت‌های اولیه مانند پزشکی داخلی، پزشکی خانواده یا اطفال فرصت ایجاد روابط عمیق‌تر با بیماران را فراهم می‌کنند، در حالی که سایر تخصص‌ها مانند رادیولوژی، تعامل محدود با بیمار و زمان بیشتری را برای کار روی جنبه‌های فنی پزشکی دارند.

سوزان تامپسون هینگل، متخصص داخلی، عضو AMA، گفت: “من 15 تا 20 سال است که بسیاری از بیمارانم را در مطب خود داشته ام، بنابراین می توانم چنین روابط طولانی مدت و معناداری با آنها برقرار کنم.” من واقعاً بیمارانم را به عنوان مردم می شناسم و برای همیشه از این بابت سپاسگزارم.»

چه نوع تعادل بین کار و زندگی را می خواهید؟

برخی از افراد زمانی که فشار زیاد است و ساعات طولانی است در بهترین حالت خود هستند. کار در این نوع تخصص پزشکی برای همه مناسب نیست. یک نظرسنجی در سال 2020 نشان داد که تخصص‌هایی که بالاترین میزان فرسودگی شغلی را داشتند، آن‌هایی بودند که بیشترین ریسک را داشتند.

آمیت پاندیا، متخصص پوست، گفت: “تعادل بین کار و زندگی برای همه انسان ها مهم است.” «از آنجایی که میزان کار برای یک پزشک بسیار زیاد است، مهم است که برای میزان درآمدی که فرد می‌خواهد و کاری که باید به صورت روزانه انجام دهد، محدودیت‌هایی قائل شود. اگرچه سخت کار می‌کنم، اما هر روز برای خودم مرخصی می‌گیرم تا با خانواده و دوستان، ورزش یا سرگرمی‌هایی که به ایجاد تعادل در زندگی‌ام کمک می‌کنند، وقت بگذارم.»

چه کسی را می خواهید درمان کنید؟

بسته به نوع حرفه پزشکی که انجام می دهید، شرایط و جمعیت شناسی تغییر می کند. از آموزش بالینی خود برای ترسیم انواع جمعیت بیمارانی که از کار با آنها لذت می برید و سناریوهایی که ممکن است در آنها پیشرفت کنید، استفاده کنید.

دکتر هینکل گفت: “بیماران داخلی معمولا مسن تر و بیمارتر هستند و مشکلات پزشکی متعدد و اغلب چالش های اجتماعی و روانی قابل توجهی دارند.” با این حال، متخصصان داخلی – از جمله من – از پیچیدگی این کار لذت می برند. کار کردن نه تنها بر روی مشکل حاد موجود، بلکه نحوه تداخل آن با مشکلات مزمن آنها و نحوه ارائه بهترین مراقبت بیمار محور بسیار ارزشمند است.

یک الگوریتم خوب برای #انتخاب_رشته_دستیاری_پزشکی

Medical Career Flowchart

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

پیج اینستاگرام dr_jadid

منبع: https://www.ama-assn.org/medical-students/specialty-profiles/choosing-medical-specialty-4-questions-help-get-you-started

 

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

راز های عمر طولانی

راز عمر طولانی

3
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان