آیا ویتامین D از کرونا ویروس یا کووید19 محافظت می کند؟-دکترجدید

اشتراک گذاری

آیا ویتامین D از کرونا ویروس یا کووید19 محافظت می کند؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ویتامین D می تواند در برابر آلوده شدن و ایجاد علائم جدی COVID-19 از شما محافظت کند. به عنوان مثال می دانیم که افرادی که سطح ویتامین D کمی دارند ممکن است بیشتر در معرض عفونت دستگاه تنفسی فوقانی باشند. یک متاآنالیز نشان داد افرادی که از مکمل های ویتامین D استفاده می کنند ، به ویژه افرادی که سطح ویتامین D کمی دارند ، در مقایسه با افرادی که این داروها را مصرف نمی کنند ، کمتر دچار عفونت حاد دستگاه تنفسی می شوند.
ویتامین D ممکن است به دو روش در برابر COVID-19 محافظت کند. اول ، ممکن است به تقویت دفاع طبیعی بدن ما در برابر ویروس ها و باکتری ها کمک کند. دوم ، ممکن است به جلوگیری از پاسخ التهابی اغراق آمیز کمک کند ، که نشان داده شده است در برخی افراد مبتلا به COVID-19 به بیماری شدید کمک می کند.
بدن ما وقتی در معرض آفتاب باشد ویتامین D می سازد. پنج تا ۱۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب در بعضی یا بیشتر روزهای هفته به دست ها ، پاها یا کمر بدون ضد آفتاب ، شما را قادر می سازد ویتامین کافی داشته باشید. منابع غذایی مناسب ویتامین D شامل ماهی های چرب (مانند ماهی تن ، ماهی خال مخالی و ماهی قزل آلا) ، غذاهای غنی شده با ویتامین D (مانند لبنیات ، شیر سویا و غلات) ، پنیر و زرده تخم مرغ است.
دوز توصیه شده ویتامین D در رژیم غذایی هر روز ۶۰۰ IU برای بزرگسالان ۷۰ سال و کمتر و ۸۰۰ IU هر روز برای بزرگسالان بالای ۷۰ سال است. مکمل روزانه حاوی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ IU ویتامین D برای اکثر افراد بی خطر است. برای بزرگسالان ، خطر اثرات مضر بالاتر از ۴۰۰۰ IU در روز است.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید http://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/treatments-for-covid-19

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

واکسن کووید 19

3
دقیـقه مطالعه
مشاهده

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ