محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

آیا ویتامین D از کووید۱۹(ویروس کرونا) محافظت می کند؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

آیا ویتامین D از COVID-19 محافظت می کند؟
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ویتامین D می تواند در برابر آلوده شدن و ایجاد علائم جدی COVID-19 از شما محافظت کند. به عنوان مثال می دانیم که افرادی که سطح ویتامین D کمی دارند ممکن است بیشتر در معرض عفونت دستگاه تنفسی فوقانی باشند. یک متاآنالیز نشان داد افرادی که از مکمل های ویتامین D استفاده می کنند ، به ویژه افرادی که سطح ویتامین D کمی دارند ، در مقایسه با افرادی که این داروها را مصرف نمی کنند ، کمتر دچار عفونت حاد دستگاه تنفسی می شوند.
ویتامین D ممکن است به دو روش در برابر COVID-19 محافظت کند. اول ، ممکن است به تقویت دفاع طبیعی بدن ما در برابر ویروس ها و باکتری ها کمک کند. دوم ، ممکن است به جلوگیری از پاسخ التهابی اغراق آمیز کمک کند ، که نشان داده شده است در برخی افراد مبتلا به COVID-19 به بیماری شدید کمک می کند.
بدن ما وقتی در معرض آفتاب باشد ویتامین D می سازد. پنج تا ۱۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب در بعضی یا بیشتر روزهای هفته به دست ها ، پاها یا کمر بدون ضد آفتاب ، شما را قادر می سازد ویتامین کافی داشته باشید. منابع غذایی مناسب ویتامین D شامل ماهی های چرب (مانند ماهی تن ، ماهی خال مخالی و ماهی قزل آلا) ، غذاهای غنی شده با ویتامین D (مانند لبنیات ، شیر سویا و غلات) ، پنیر و زرده تخم مرغ است.
دوز توصیه شده ویتامین D در رژیم غذایی هر روز ۶۰۰ IU برای بزرگسالان ۷۰ سال و کمتر و ۸۰۰ IU هر روز برای بزرگسالان بالای ۷۰ سال است. مکمل روزانه حاوی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ IU ویتامین D برای اکثر افراد بی خطر است. برای بزرگسالان ، خطر اثرات مضر بالاتر از ۴۰۰۰ IU در روز است.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/treatments-for-covid-19

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 24 / 10 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3564