محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

آیا دگزامتازون برای درمان کووید۱۹(ویروس کرونا) موثر است؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

آیا دگزامتازون برای درمان COVID-19 موثر است؟
گزارش اخیر در مورد یک آزمایش بالینی نشان داد که داروی کورتیکواستروئید دگزامتازون خطر مرگ در بیماران بسیار بد حال COVID-19 بستری در بیمارستان را کاهش می دهد. این گزارش قبل از انتشار مطالعه در یک مجله پزشکی منتشر شده است ، این بدان معناست که نتایج تحقیقات از بررسی دقیق معمول گذشته نیست.
بسیاری از پزشکان ، از جمله پزشکان در ایالات متحده ، از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، بیماران COVID-19 بسیاربد حال را با کورتیکواستروئیدها تحت درمان قرار می دهند. این برای کسانی که پاسخ بیش از حد ایمنی (طوفان سیتوکین) نسبت به عفونت ویروسی دارند ، منطقی بیولوژیکی است. در این موارد ، واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن است که به ریه ها و سایر اندام ها آسیب می رساند و اغلب منجر به مرگ می شود.
دگزامتازون و سایر کورتیکواستروئیدها (پردنیزون ، متیل پردنیزولون) داروهای ضد التهابی قوی هستند. آنها به راحتی در دسترس و ارزان هستند.
یک سوال اساسی در مورد اینکه دگزامتازون برای برخی از بیماران COVID-19 موثر است: چه زمانی باید شروع شود؟ اگر خیلی زود شروع کنید سیستم دفاعی طبیعی بدن را مختل می کنید و این می تواند باعث رشد ویروس شود. آنچه ممکن است بیشترین حس بیولوژیکی را داشته باشد ، تجویز دگزامتازون است وقتی که مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد سیستم ایمنی بدن درفعالیت بیش از حد پس ازآنکه مقدار ویروس در بدن شروع به کاهش میکند.اما برای تأیید اثربخشی دارو به مطالعات بیشتری فراتر از این گزارش اخیر نیاز خواهیم داشت.

 

چه روش های درمانی برای درمان ویروس کرونا وجود دارد؟
در اکتبر سال ۲۰۲۰ ، FDA داروی ضد ویروسی remdesivir را برای معالجه بیماران خاصی که با COVID-19 بستری شده اند ، تصویب کرد. سایر روشهای درمانی که هنوز تحت بررسی هستند ، ممکن است در دسترس افرادی باشد که تحت درمان COVID-19 در بیمارستان هستند.اگر در حال بهبودی در خانه هستید ، این اقدامات می تواند به شما کمک کند:
در حالی که نیازی به ماندن در رختخواب ندارید ، باید استراحت زیادی داشته باشید.
هیدراته باشید.
برای کاهش تب و تسکین دردها ، استامینوفن مصرف کنید. حتماً دستورالعمل ها را دنبال کنید. اگر داروی ترکیبی یا سرماخوردگی یا آنفولانزا مصرف می کنید ، تمام مواد تشکیل دهنده و دوزهای آن را بخاطر بسپارید. برای استامینوفن ، کل دوز روزانه از همه محصولات نباید بیش از ۳۰۰۰ میلی گرم باشد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/treatments-for-covid-19

دسته بندی : اخبار , کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 24 / 10 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3567