محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

آموزش قبل از تولد برای توکسوپلاسموز مادرزادی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

توکسوپلاسموز مادرزادی

توکسوپلاسموز مادرزادی یک عفونت نادر اما بالقوه شدید محسوب می شود. آموزش قبل از تولد در مورد توکسوپلاسموز مادرزادی می تواند مؤثرترین و کم خطرترین مداخله باشد ، اما اثربخشی آن نامشخص است.
نتیجه گیری نویسندگان

اگرچه پیشگیری اولیه از توکسوپلاسموز مادرزادی یک مداخله مطلوب محسوب می شود ، با توجه به فقدان خطرات مرتبط با آن در مقایسه با پیشگیری ثانویه و ثالثیه ، اثربخشی آن به اندازه کافی ارزیابی نشده است. شواهد بسیار کمی از RCTS وجود دارد که نشان می دهد آموزش قبل از تولد در کاهش توکسوپلاسموز مادرزادی مؤثر است ، حتی اگر شواهد حاصل از مطالعات مشاهده ای نیز نشان دهد. با توجه به عدم وجود شواهد خوب که از آموزش قبل از تولد در زمینه پیشگیری از توکسوپلاسموز مادرزادی برخوردار است ، برای تایید مزایای بالقوه و نیز کمتر کردن تأثیر در مجموعه های مختلف مداخلات آموزشی ، لازم است RCT های بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

منبع:https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006171.pub4/full

دسته بندی : آموزش , زنان و مامایی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 09 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1231