محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

کنترل خونریزی بعد از زایمان توسط تحریک نوک سینه

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

خونریزی بعد از زایمان

تغذیه با شیر مادر یا تحریک نوک پستان برای کاهش خونریزی پس از زایمان در مرحله سوم زایمان کسی توسین و پروستاگلاندین هورمونهایی هستند که مسئول انقباض رحم در مرحله سوم زایمان هستند.

گیرنده های عضلات رحم توسط اکسی توسین برون زا یا درون زا تحریک می شوند و منجر به انقباضات رحمی می شوند. تحریک نوک سینه یا شیردهی محرکی است که می تواند منجر به ترشح اکسی توسین و متعاقب آن انقباضات رحمی شود. در نتیجه ، انقباضات رحمی می تواند خونریزی را در مرحله سوم (postpartum haemorrhage (PPH) زایمان کاهش دهد.

هیچ یک از مطالعات شامل یکی از نتایج اولیه این بررسی گزارش نشده است: شدید PPH ≥ خونریزی بیشتر از۱۰۰۰ میلی لیتر. فقط یک مطالعه در مورد مرگ مادر یا عوارض شدید گزارش شده است. نتایج پیامد ثانویه محدود برای نتایج مادر و تعداد پیامدهای ثانویه برای نتایج نوزادی وجود دارد.

هیچ تفاوتی بین تحریک نوک پستان (مکیدن) در مقابل هیچ درمانی در رابطه با مرگ مادر، بروز (PPH 500 میلی لیتر پوند)، ریزش خون در مرحله سوم زایمان، جفت حفظ شده، مرگ پری ناتال یا بستری مجدد مادران به بیمارستان وجود نداشت.

در حالی که این داده ها مبتنی بر یک مطالعه واحد با اندازه نمونه معقول است، کیفیت این داده ها عمدتاً کم یا بسیار پایین است.شواهد کافی برای ارزیابی اثر تحریک نوک سینه در کاهش خونریزی بعد از زایمان در مرحله سوم زایمان وجود ندارد و شواهد بیشتری از مطالعات با کیفیت بالا لازم است. علاوه بر این ، مطالعات با کیفیت بالا باید اندازه کافی نمونه را داشته باشند ، تأثیر تحریک نوک پستان را در مقایسه با عوامل رحمی مانند syntometrine و oxytocin ارزیابی کند و نتایج مهم را مانند موارد ذکر شده در این بررسی گزارش دهد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی   t.me/jadidpdf

منبع:https://www.cochranelibrary.com/search

دسته بندی : زنان و مامایی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 09 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1228