محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

کرونا ویروس و زنان باردار

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

خطر ویروس کرونا برای زنان باردار

لینک دانلود PDF

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/02/کرونا-ویروس-و-زنان-باردار.pdf

                                  بسم الله الرحمن الرحیم

کرونا ویروس و زنان باردار

سوالات و پاسخهای متداول: کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ (COVID-19) و بارداری

زنان حامله

سوال: آیا زنان باردار مستعد ابتلا به عفونت هستند یا در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید ، عوارض مرگ و میر با کرونا ویروس(COVID-20199) در مقایسه با عموم مردم بیشتر هستند؟پاسخ: ما از گزارشهای علمی منتشر شده درباره حساسیت زنان باردار به کرونا ویروس(COVID-2019 )اطلاعاتی نداریم. زنان باردار دچار تغییرات ایمنی و فیزیولوژیکی می شوند که ممکن است آنها را در معرض عفونت های تنفسی ویروسی ، از جمله  COVID-2019 حساس تر کند. زنان باردار همچنین ممکن است در مقایسه با جمعیت عمومی در معرض بیماری های شدید ، عوارض و یا مرگ و میر قرار گیرند ، همانطور که در موارد دیگر عفونت کروناویروس مرتبط مشاهده می شود (از جمله سندرم حاد تنفسی حاد کروناویروس (SARS-CoV)   (کرونا ویروسی که باعث سارس یا بیماری شدید ریوی میشود)و سندرم تنفسی کورنوویروس خاورمیانه (MERS- CoV)]  (کرونا ویروس مدیترانه ای)و سایر عفونتهای تنفسی ویروسی ، مانند آنفولانزا ، در دوران بارداری.

راهنمایی موقت در مورد شیردهی مادر ، تأیید شده یا تحت بررسی COVID-2019 است

اگرچه شیوع ویروس از فرد به شخص که باعث COVID-2019 در ایالات متحده در بین تماس های نزدیک مشاهده شده است ، اما این ویروس در حال حاضر در بین افراد جامعه در ایالات متحده شیوع ندارد و خطر فوری برای عموم مردم کم است. زنان باردار برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مانند شستن دستها و جلوگیری از مریض بودن ، باید درگیر اقدامات پیشگیرانه معمول شوند

سوال

: آیا زنان باردار مبتلا بهCOVID-2019 در معرض خطر عواقب نامطلوب بارداری هستند؟پاسخ: ما در مورد پیامدهای بارداری نامطلوب در زنان باردار با COVID-19 اطلاعاتی نداریم. در موارد ابتلا به عفونت با سایر کروناویروسهای مرتبط مثل [SARS-CoV و MERS-CoV] در دوران بارداری ، از دست رفتن حاملگی ، از جمله سقط جنین و مرگ جنین است. تب های بالا در سه ماهه اول بارداری می تواند خطر بروز نقایص خاص هنگام تولد را افزایش دهد.

سوال: در صورت مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا( COVID-2019 ، پرسنل مراقبت های بهداشتی باردار در معرض خطر عواقب نامطلوب قرار دارند؟پاسخ: پرسنل مراقبت های بهداشتی باردار ((HCP) باید دستورالعمل های ارزیابی ریسک و کنترل عفونت را برای HCP در معرض بیماران مشکوک یا تأیید شده COVID-2019 دنبال کنند. پیروی از روشهای پیشگیری و کنترل عفونت توصیه شده بخش مهمی از محافظت از HCP در تنظیمات بهداشتی است. اطلاعات در موردCOVID-2019  در بارداری بسیار محدود است. امکانات ممکن است بخواهند در صورت امکان بر اساس در دسترس بودن کارمندان ، محدود کردن قرار گرفتن در معرض HCP باردار را در مورد بیماران مبتلا به COVID-2019 تأیید شده یا مشکوک در نظر بگیرند ، به ویژه در مراحل خطر بالاتر (به عنوان مثال ،در پروسجر(روش کار) تولید ذرات معلق در هوا مثل برداشتن نمونه).

انتقال در دوران بارداری یا هنگام زایمان

سوال: آیا زنان باردار مبتلا به ویروس کرونا( COVID-2019 می توانند ویروس را به جنین یا نوزاد خود منتقل کنند (یعنی انتقال عمودی)؟پاسخ: تصور می شود ویروسی که باعث COVID-2019 شود ، عمدتا از طریق تماس نزدیک با شخص آلوده از طریق قطرات تنفسی گسترش می یابد. این که آیا یک زن باردار مبتلا به COVID-2019 می تواند ویروسی را که باعث COVID-2019 به جنین خود یا نوزادان شده توسط سایر مسیرهای انتقال عمودی (قبل ، حین یا بعد از زایمان) منتقل شود ، هنوز مشخص نیست. با این حال ، در سری موارد محدود اخیر کودکانی که به مادران مبتلا به COVID-2019 متولد شده اند ، در متون بررسی شده با همسالان منتشر شده اند ، هیچکدام از نوزادان آزمایش ویروس ایجاد کننده COVID-2019 را آزمایش مثبت نداشته اند. علاوه بر این ، ویروس در نمونه های مایع آمنیوتیک یا شیر مادر تشخیص داده نشده است.

اطلاعات محدودی در مورد انتقال عمودی برای سایر ویروسهای کرونا (MERS-CoV و SARS-CoV) در دسترس است ، اما انتقال عمودی برای این عفونت ها درنوزادان  گزارش نشده است.

سوال: آیا نوزادان متولد شده در مادران مبتلا به COVID-19 در دوران بارداری در معرض خطر عواقب نامطلوب قرار دارند؟پاسخ: براساس گزارش موارد محدود ، پیامدهای نامطلوب نوزاد (به عنوان مثال ، تولد زودرس) در بین نوزادان متولد شده برای مادران مثبت برای COVID-19 در دوران بارداری گزارش شده است. با این حال ، هنوز مشخص نیست که این پیامدهای مربوط به عفونت مادرانه بوده و در این زمان خطر عواقب نامطلوب در نوزادان مشخص نیست.

با توجه به داده های محدود مربوط به COVID-19 در دوران بارداری ، آگاهی از نتایج منفی از سایر عفونت های ویروسی تنفسی ممکن است برخی از اطلاعات را ارائه دهد. به عنوان مثال ، سایر عفونتهای ویروسی تنفسی در دوران بارداری ، مانند آنفولانزا ، با پیامدهای نامطلوب نوزادی ، از جمله وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس همراه است. علاوه بر این ، داشتن سرماخوردگی یا آنفلوانزا با تب بالا در اوایل بارداری ممکن است خطر بروز نقایص خاص هنگام تولد را افزایش دهد. نوزادان در سن حاملگی زودرس و / یا کوچک برای مادرانی با سایر عفونت های کروناویروس ، SARS-CoV و MERS-CoV در دوران بارداری به دنیا آمده اند.

سوال: آیا این خطر وجود دارد که COVID-19 در یک زن باردار یا نوزاد بتواند اثرات طولانی مدت بر سلامت و رشد نوزادان داشته باشد که ممکن است به فراتر از دوره نوزادی نیاز به حمایت بالینی داشته باشد؟پاسخ: در این زمان ، در مورد اثرات سلامتی طولانی مدت بر روی نوزادان یا COVID-19 یا کسانی که در معرض ویروسی هستند که باعث ایجاد COVID-19 در رحم می شوند ، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. به طور کلی ، نارس و وزن کم هنگام تولد با عوارض جانبی طولانی مدت در سلامتی همراه هستند.

انتقال از طریق شیر مادر

سوال: آیا بیماری مادر با COVID-19 در دوران شیردهی با خطر احتمالی شیرخوار شیرده همراه است؟پاسخ: انتقال انسان به انسان از طریق تماس نزدیک با شخصی که COVID-19 تأیید شده است گزارش شده است و تصور می شود که عمدتا از طریق قطرات تنفسی ایجاد می شود که فرد مبتلا به سرفه یا عطسه باشد.

در سری موارد محدودی که تاکنون گزارش شده است ، هیچ مدرکی مبنی بر ویروس در شیر مادر زنان مبتلا به COVID-19 یافت نشده است. اطلاعی در مورد انتقال ویروس ایجاد COVID-19 از طریق شیر مادر وجود ندارد (که آیا  ویروس عفونی در شیر مادر یک زن آلوده وجود داشته باشد).در گزارش های محدود از زنان شیرده آلوده به SARS-CoV ، ویروس در شیر مادر تشخیص داده نشده است. با این حال ، آنتی بادی علیه SARS-CoV حداقل در یک نمونه مشاهده شد.

                              تهیه و ترجمه :دکترحسین جدید

منبع: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/specific-groups/pregnancy-faq.html

نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 27 / 02 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1600