محاسبه کالری مورد نیاز روزانه بدن Male(مرد)……Female(زن)………لطفا میزان فعالیت خود را با توجه به متن زیر پرکنید:::میزان متابولیک پایه (BMR)(خانه اول:افراد ناتوانو معلول)—–بی تحرک : ورزش کم یا عدم ورزش کردن(خانه دوم)—— فعال :تمرین یا ورزش 1-3 بار در هفته (حانه سوم)——- فعال متوسط – تمرین یا ورزش 3-5 بار در هفته (خانه چهارم)—— – – بسیار فعال :تمرین یا ورزش سخت 6-7 بار در هفته (خانه پنجم)—– فعالیت اضافی : تمرین یا ورزش یا شغل فیزیکی(جسمی)بسیار سخت(خانه آخر)
Please enter your age
Please enter your gender
Please enter your height
Please enter your weight (Kg)
Please select an activity level
Please enter your First Name
Please enter your Last Name
Please enter your best email address
محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator
پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

چه کسانی در معرض خطر آسیب بیشتری از ویروس کرونا یا کووید۱۹ هستند؟

اشتراک گذاری

چه کسانی در معرض خطر آسیب بیشتری از ویروس کرونا یا کووید۱۹ هستند؟

خلاصه تغییرات اخیر
تجدید نظر در ۱۷ ژوئیه سال ۲۰۲۰ انجام شد تا داده های اخیر در مورد افزایش خطر ابتلا به COVID-19 شدید در میان افراد مبتلا به سرطان پشتیبانی شود. شرایط پزشکی ذکر شده در کودکان نیز اصلاح شد تا نشان دهد که این شرایط ممکن است خطر را افزایش دهد تا کیفیت داده های موجود در حال حاضر را بهتر نشان دهد. ما هر روز در مورد COVID-19 بیشتر می آموزیم ، و با در دسترس قرار دادن اطلاعات جدید ، CDC اطلاعات زیر را به روز می کند.

افراد در هر سنی با شرایط پزشکی خاص زمینه ای در معرض خطر بیماری شدید ناشی از COVID-19 قرار دارند:

افراد در هر سنی با شرایط زیر در معرض خطر بیماری شدید ناشی از COVID-19 قرار دارند:

سرطان
بیماری مزمن کلیوی
COPD (بیماری انسدادی مزمن ریوی)
حالت نقص ایمنی (سیستم ایمنی ضعیف) از پیوند اعضای جامد
چاقی (شاخص توده بدنی [BMI] 30 یا بالاتر)
بیماری های جدی قلبی ، مانند نارسایی قلبی ، بیماری عروق کرونر ، یا کاردیومیوپاتی
بیماری سلول داسی شکل
دیابت شیرین نوع ۲

COVID-19 یک بیماری جدید است. در حال حاضر اطلاعات و اطلاعات محدودی در مورد تأثیر شرایط پزشکی زمینه ای و اینکه آیا آنها خطر ابتلا به بیماری شدید از COVID-19 را افزایش می دهند ، وجود دارد. بر اساس آنچه در این زمان می دانیم ، افراد با شرایط زیر ممکن است در معرض خطر بیشتری برای بیماری شدید ناشی از COVID-19 قرار بگیرند:

آسم (متوسط تا شدید)
بیماری عروق مغزی (رگهای خونی و خون رسانی به مغز را تحت تأثیر قرار می دهد)
فیبروز سیستیک
فشار خون بالا یا فشار خون بالا
حالت نقص ایمنی (سیستم ایمنی ضعیف) ناشی از پیوند خون یا مغز استخوان ، نقص ایمنی ، اچ آی وی ، استفاده از کورتیکواستروئیدها یا استفاده از سایر داروهای تضعیف کننده ایمنی
شرایط نورولوژیک ، مانند زوال عقل
بیماری کبد
بارداری
فیبروز ریوی (داشتن بافت های ریه آسیب دیده یا زخم)
سیگار کشیدن
تالاسمی (نوعی اختلال خونی)
دیابت شیرین نوع ۱

کودکانی که دارای پیچیدگی پزشکی هستند ، دارای شرایط عصبی ، ژنتیکی ، متابولیکی یا بیماری مادرزادی قلب هستند ، ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید از COVID-19 در مقایسه با سایر کودکان باشند.

منظور از لیست شرایط زمینه ای اطلاع رسانی به پزشکان برای کمک به آنها در ارائه بهترین مراقبت های ممکن از بیماران و اطلاع رسانی به افراد در مورد میزان خطر آنها است تا بتوانند تصمیمات فردی در مورد پیشگیری از بیماری بگیرند. ما هر روز در مورد COVID-19 بیشتر می آموزیم. این لیست یک سند زنده است که ممکن است در هر زمان و با تکامل علم ، سریعاً تغییر کند.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/need-extra-precautions/people-with-medical-conditions.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fcoronavirus%2F2019-ncov%2Fneed-extra-precautions%2Fgroups-at-higher-risk.html

دسته بندی : کرونا ویروس , مقالات
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 13 / 09 / 2020
بازدید : 23 بار
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=2830