محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

مراقبت از نوزاد

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

۱۰ نکته برای والدین استرس زا

مراقبت شبانه روزی از نوزاد می تواند زندگی شما را وارونه کند. از این راهکارهای عملی برای مقابله با استرس جدید در زندگی خود استفاده کنید.
نوزاد متولد شده می تواند گرداب فعالیت و هیجان را به زندگی شما وارد کند – و استرس و خستگی زیادی نیز به همراه دارد. این که آیا شما یک والدین بار اول یا ]کارکشته هستید ، ۱۰ نکته عملی را در نظر بگیرید تا استرس را تحت کنترل خود نگه دارید.

  •  مواظب خود باشید

در برابر نیاز به مقابله با کافئین به عنوان یک گروه عمده غذایی یا جایگزین خواب مقاومت کنید.در عوض ، یک رژیم غذایی سالم بخورید ، آب زیادی بنوشید و هوای تازه بگیرید. هنگام خواب کودک بخوابید – و سعی کنید یک برنامه شبانه با شریک زندگی خود داشته باشید که به شما امکان می دهد استراحت کرده و از کودک مراقبت کنید. عادت های خوب به شما کمک می کند تا انرژی لازم برای مراقبت از نوزاد خود را حفظ کنید.

  •  تنظیم قوانین بازدید

دوستان و عزیزان ممکن است برای کمک به مراقبت از کودک به خانه شما بیایند. به آنها بگویید که کدام روزها به بهترین وجه کار می کنند و چقدر زمان برای بازدید دارید.اصرار کنید که بازدید کنندگان ق از نگه داشتن کودک دست های خود را بشویند و از هر کسی که مریض است بخواهید در خانه بماند.بگذارید بازدید کنندگان مورد اعتماد از کودک مراقبت کنند در حالی که شما به استراحت بسیار نیاز دارید.

  •  با جریان بروید

هر روز وقت کافی برای جلسات شیر دادن ، چرت زدن و دوره های گریه کنید. هنگامی که شما نیاز به بیرون رفتن دارید ، به خودتان فرصت اضافی بدهید تا وسایل خود را بسته بندی کنید و آن را تعویض ناخوشایند پوشک در آخرین لحظه انجام دهید.

  •  انتظار یک غلتک احساسات را دارید

ممکن است شما از زینت دادن کودک خود و شگفتی زدن با انگشتان و انگشتان پا به سمت ناراحتی از دست دادن استقلال خود و نگرانی از توانایی خود در مراقبت از یک نوزاد ، در فضای نیم ساعت نگران باشید.احتمالاً شما و شریک زندگی تان نیز خسته و مضطرب هستید.برای کمک به شما در ارتباط ماندن ، در مورد آنچه شما را آزار می دهد صحبت کنید – مانند بودجه سخت و یا مشکل درآرام کردن کودک. یک خنده مشترک ممکن است به بیشترشدن روحیه کمک کند.

  •  استانداردهای خود را ملایم کنید

اکنون سطوح گرد و غبار را در جایی که در حال حاضر هستند رها کنید. لباس های تمیز را در سبد لباس های شسته شده – یا در پشته های کف – ذخیره کنید تا زمانی که به آنها احتیاج پیدا کنید. حمام را با پوشک تازه تمیز کنید. وقتی که خیلی خسته هستید برای تهیه یک وعده غذایی سنتی تر ، نان تست سرد غلات و کره بادام زمینی را برای شام میل کنید.۶٫ از خانه خارج شوید
اگر می خواهید با یک نوزاد تازه متولد شده عصبانی شوید ، کودک را برای پیاده روی بیرون ببرید. اگر می توانید ، اجازه دهید کسی که به او اعتماد دارید مدتی کودک را نگه دارد(به نظر من به کمتر کسی میشه اعتماد کرد).

  •  یک کمک کننده را بپذیرید

هنگامی که دوستان و عزیزان به شما کمک می کنند ، آنها را پیگیری کنید. کودک را پیشنهاد دهید ، لباسشویی را به کار بگیرید یا چند کار را انجام دهید – هر کاری بیشتر از همه به شما کمک کند.

  •  روابط دیگر را پرورش دهید

نوزاد شما به عشق و توجه شما احتیاج دارد ، اما شما نمی توانید کودک خود را با گذراندن وقت با دیگران کم کنید.اگر فرزندان دیگری دارید ، هر یک از آنها را یک به یک کنار بگذارید. برنامه زمان بندی با شریک زندگی خود است. برای ناهار یا فیلم با یک دوست ملاقات کنید.

  •  چشم انداز خود را حفظ کنید

روزهای تازه تولد طولانی نخواهد بود. حتی در میان هرج و مرج ، قدم به عقب بگذارید و قدر آن لحظه را بدانید.

  •  بدانید چه موقع به دنبال کمک بیشتر باشید

تربیت فرزند حتی یک روز خوب یک چالش است. اگر افسرده هستید یا در تنظیم زندگی با یک نوزاد متولد شده اید ، با ارائه دهنده خدمات درمانی یا یک ارائه دهنده سلامت روان در مرکز بهداشت مشورت کنید.یادگیری مسئولیت رسیدگی به استرس جدید در زندگی شما می تواند به شما در لذت بردن از ثروتهایی که به عنوان والدین ارائه می دهید کمک کند.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرام   t.me/jadidpdf

دسته بندی : آموزش , کودکان
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 23 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1323