محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

گردو درسرطان پستان و دیابت

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

گردو و سرطان پستان

مصرف گردو با سرکوب رشد سرطان پستان در ارتباط بوده است. به طور خاص ، افرادی که دو  گردو در روز در طی دو هفته مصرف می کردند ، بیان ژن تومور قابل ملاحظه ای را در افرادی که مبتلا به سرطان پستان تایید شده بودند ، نشان دادند.

به عنوان بخشی از کارآزمایی بالینی ، زنان مبتلا به سرطان سینه بیوپسی از توده های قبل از مداخله و بعد از مداخله داشتند. پس از مصرف گردو ، نتایج نشان داد که بیان ۴۵۶ ژن تغییر یافته است. این کار براساس تحقیقات مشابه انجام شده است ، نشان می دهد که خوردن گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی را کاهش داده و شروع تومورهای پستان در موشها را کاهش می دهد.

گردو و دیابت

یک مطالعه اپیدمیولوژیک نشان داده است که افرادی که گردو مصرف می کنند ، تقریباً نیمی از خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در مقایسه با مواردی که مصرف آجیل ندارند ، دارند. در این مطالعه گزارش شده است که میانگین مصرف روزانه گردو ۱٫۵ قاشق غذاخوری بوده است. با این حال ، افزایش مصرف روزانه گردو به دو برابر ، با توجه به شاخص توده بدنی ، جنس ، سن ، نژاد یا فعالیت ، به ۴۷٪ شیوع پایین دیابت نوع ۲ مرتبط است.

این تحقیقات همچنین نشان داده است که مصرف آجیل مانند گردو ممکن است برای بهبود سلامت قلب و عملکرد کل شناختی مفید باشد.

تهیه و ترجمه : دکتر حسین جدید

کانال تلگرامی   t.me/jadidpdf

دسته بندی : بیماریهای داخلی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 15 / 12 / 2019
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=991