محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

کیست های تخمدان

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

کیست تخمدان کیسه ها یا پاکت های پراز مایعات در تخمدان یا در سطح آن است. زنان در طرفین رحم دو تخمدان دارند – هر کدام از نظر اندازه و شکل یک بادام است. تخم ها  ، که در تخمدان ها رشد و نمو می کنند ، در دوره های ماهانه در طی سالهای باروری آزاد می شوند.

بسیاری از خانم ها در برخی مواقع به کیست تخمدان مبتلا هستند. بیشتر کیست های تخمدان ناراحتی کمی دارند و یا  بی ضرر هستند. اکثریت بدون درمان در طی چند ماه از بین می رود.

با این حال ، کیست تخمدان – به ویژه آنهایی که پارگی داشته اند – می توانند علائم جدی ایجاد کنند. برای محافظت از سلامتی خود ، معاینات منظم لگن را انجام دهید و علائمی را که می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی بالقوه باشد ، بدانید

علائم

بیشتر کیست ها علائم ایجاد نمی کنند و به خودی خود از بین می روند. با این حال ، کیست بزرگ تخمدان می تواند باعث علائم زیرشود:

برای ادامه مطلب در لینک زیر کلیک کنید

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/08/کیست-های-تخمدان.pdf

دسته بندی : زنان و مامایی
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 24 / 08 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=2538