کووید19 (ویروس کرونا)می تواند ماه ها پس از عفونت فرد را بکشد

اشتراک گذاری

کووید19 می تواند ماه ها پس از عفونت فرد را بکشد

 

23 آوریل 2021-طبق یک مطالعه گسترده که در مجله نیچر منتشر شده است ، بیماران مبتلا به کووید -19 طولانی مدت تا 6 ماه پس از ابتلا به این ویروس با بسیاری از تهدیدات سلامتی-از جمله احتمال مرگ بیشتر-روبرو هستند.

دومین مطالعه ، که توسط CDC در روز جمعه منتشر شد ، همچنین نشان داد که علائم ماهانه دیرتر در بین بیماران مبتلا به COVID-19 که در ابتدا علائم خفیفی داشتند ، مشاهده شد.

برای مطالعه Nature ، محققان بیش از 87000 بیمار COVID-19 و نزدیک به 5 میلیون بیمار کنترل کننده را در پایگاه داده فدرال مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که بیماران مبتلا به COVID-19 تا 6 ماه پس از عفونت در مقایسه با افراد غیر آلوده ، 59 درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

به گفته محققان ، این یافته ها به هشت مورد مرگ بیشتر در هر 1000 بیمار در طول 6 ماه می رسد ، زیرا بسیاری از مرگ و میرهای ناشی از عوارض طولانی مدت COVID به عنوان مرگ COVID-19 ثبت نمی شود. در بین بیمارانی که در بیمارستان بستری شده و پس از بیش از 30 روز فوت کردند ، 29 مرگ اضافی به ازای هر 1000 بیمار در طول 6 ماه وجود داشت.

“زیاد العلی” ، نویسنده ارشد این مطالعه و کارگردان ، می گوید: “از نظر تعداد کل مرگ و میر همه گیر ، این اعداد نشان می دهد که مرگ و میرهای ناشی از عفونت ویروسی فوری ما فقط نوک کوه یخ است.” از مرکز اپیدمیولوژی بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی امور جانبازان سنت لوئیس ، در خبری از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس اعلام شد.

دانشگاه جان هاپکینز می گوید بیش از 3 میلیون نفر در سراسر جهان و حدود 570 هزار نفر در ایالات متحده به دلایل مرتبط با کرونا جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این مطالعه ، بیماران طولانی مدت کووید همچنین شانس بسیار بیشتری برای بیماری و نه فقط در سیستم تنفسی داشتند.

سکته مغزی و سایر بیماریهای سیستم عصبی در بیماران بالا بود. مشکلات روانی مانند افسردگی ؛ شروع دیابت ؛ بیماری قلبی و سایر مشکلات عروق کرونر ؛ اسهال و اختلالات گوارشی ؛ بیماری کلیوی؛ لخته شدن خون؛ درد مفاصل ؛ ریزش مو؛ و خستگی عمومی

بیماران اغلب خوشه هایی از این بیماری ها را داشتند. این مطالعه می گوید و هرچه مورد COVID-19 شدیدتر باشد ، احتمال مشکلات طولانی مدت سلامتی نیز بیشتر می شود.

محققان مطالعه خود را بر اساس پایگاه داده های مراقبت های بهداشتی وزارت امور سربازان ایالات متحده انجام دادند. علاوه بر 87000 بیمار مبتلا به کووید ، پایگاه داده شامل حدود 5 میلیون بیمار بود که به ویروس کرونا مبتلا نشده بودند. در خبرنامه آمده است که جانبازان در این مطالعه حدود 88 درصد مرد بودند ، اما حجم نمونه بزرگ شامل 8880 زن با موارد تایید شده بود.

العلی ، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن ، گفت که این مطالعه نشان می دهد که COVID-19 طولانی مدت می تواند “بحران بزرگ بعدی سلامت آمریکا” باشد.

وی گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که تا 6 ماه پس از تشخیص ، خطر مرگ حتی در صورت یک مورد خفیف COVID-19 بی اهمیت نیست و با شدت بیماری افزایش می یابد.” “با توجه به اینکه بیش از 30 میلیون آمریکایی به این ویروس آلوده شده اند و با توجه به این که بار طولانی مدت COVID-19 بسیار زیاد است ، آثار طولانی مدت این بیماری برای سالها و حتی دهها سال ادامه خواهد داشت.”

در همین حال ، CDC روز جمعه مطالعه جدیدی را در مورد افرادی که موارد خفیف تری از COVID-19 داشتند منتشر کرد. مشخص شد که تقریباً دو سوم آنها طی 6 ماه پس از عفونت های اولیه با علائم جدید به پزشک مراجعه کردند.

این مطالعه حساب بسیاری از مسافران طولانی مدت COVID-19را تایید می کند که می گویند ماه ها بعد هنوز بیمار هستند ، اگرچه عفونت های اولیه آنها خفیف بود.

بیش از 3100 مورد برای مطالعه بررسی شد. هیچ یک از بیماران به دلیل عفونت های اولیه در بیمارستان بستری نشده بودند. این مطالعه نشان داد که نزدیک به 70، یا 2100 نفر مبتلا به عفونت های خفیف تحت درمان توسط سیستم بهداشتی Kaiser Permanente در گرجستان 1 تا 6 ماه پس از تشخیص اولیه به پزشک مراجعه کردند و تقریبا 40 needed نیاز به مراجعه به متخصص داشتند.

در مقایسه با افرادی که پس از بهبودی از عفونت های اولیه خود به پزشک مراجعه نکردند ، مسافران طولانی مدت بیشتر احتمالاً آمریکایی های آفریقایی تبار ، زنان و افراد بالای 50 سال بودند. در حدود 10 درصد از آنها تشخیص دوم یک عفونت فعال COVID داشتند

دکتر آلفونسو هرناندز رومیو ، نویسنده مطالعه ، در ایمیلی گفت: “ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از تشخیص عفونت فعال استفاده کردند تا نشان دهند که اثرات COVID-19 بر مراقبت های پزشکی در زمان ویزیت تأثیر می گذارد.” هرناندز رومیو ، که بخشی از تیم بالینی CDC است که در حال مطالعه طولانی مدت است ، می گوید: “بنابراین نمی توان تعیین کرد که آیا بیماران ممکن است علائم عفونت مجدد با SARS-CoV-2 را تجربه کرده باشند یا نه علائم کووید 19.” عوارض COVID-19.

متخصصان ریه ، قلب ، مغز و اعصاب و متخصصان سلامت روان از جمله تخصص هایی بودند که اغلب مورد مشورت قرار می گرفتند.

نویسندگان این مطالعه می گویند پزشکان باید آگاه باشند که بیمارانی که به آنها مراجعه می کنند ممکن است علائم جدیدی در ارتباط با تشخیص قبلی COVID داشته باشند.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدیدhttp://t.me/jadidpdf

دکترجدید

526 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ