محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator
پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از آنفلوانزا در بارداری

پیشگیری از مرگ در کووید۱۹(ویروس کرونا)

اشتراک گذاری

                            بسم الله الرحمن الرحیم

نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت ویروس کرونا ویروس ۲۰۱۹

ما تصدیق می کنیم که این تحلیل مقطعی محدودیت هایی دارد. تعداد موارد / کشور تحت تأثیر تعداد آزمایشات انجام شده قرار دارد. ما معتقدیم که مرگ و میر نتیجه بهتری برای نشان دادن نقش محافظتی بالقوه ویتامین D است.

مطالعه Seneca نشان داد که در ویتامین D سرم ۲۶ نانومول در لیتر در اسپانیا ، ۲۸ نانومول در لیتر در ایتالیا و ۴۵ نانومول در لیتر در کشورهای اسکاندیناوی ، در افراد مسن تر وجود دارد [۳]. کمبود شدید به عنوان سرم ۲۵ (OH) D کمتر از ۳۰ نانومول در لیتر تعریف می شود [۳]. در سوئیس ، میانگین ویتامین D در خانه های سالمندان ۲۳ (nmol / L) است و در ایتالیا مشخص شده است که در ۷۶٪ از زنان بالای ۷۰ سال سطح گردش خون زیر ۳۰nmol / L وجود دارد [۳]. اینها کشورهایی هستند که تعداد بالایی از موارد COVID-19 دارند و افراد مسن گروهی هستند که بیشترین خطر ابتلا به مرگ و میر را با SARS-Cov2 دارند.

Martineau AR و همکاران در یک متاآنالیز نتیجه گرفتند که مکمل ویتامین D در برابر عفونتهای حاد دستگاه تنفسی ایمن و محافظت کننده است. آنها توصیف کردند بیمارانی که کمبود شدید ویتامین D داشتند بیشترین سود را داشتند [۵].

در نتیجه ، ما ارتباط قابل توجهی بین سطح ویتامین D و تعداد COVID-19 موارد و به ویژه مرگ و میر ناشی از این عفونت پیدا کردیم. آسیب پذیرترین گروه جمعیت برای COVID-19 همچنین گروهی است که بیشترین کمبود ویتامین D را دارد.

قبلاً نشان داده شده است که ویتامین D در برابر عفونتهای حاد تنفسی محافظت می کند و ایمن بودن آن نشان داده شده است. ما معتقدیم که می توانیم از مکمل ویتامین D برای محافظت در برابر عفونت COVID-19 و مرگ و میر استفاده کنیم

آسپرین با دوز پایین خطر مرگ و میر ناشی از COVID-19 را در بیماران بستری کاهش می دهد

بر اساس یافته های مطالعه ای که  در مجله Anesthesia and Analgesia منتشر شده است ، خطر عوارض و مرگ در بیماران COVID-19 بستری در بیمارستان که روزانه دوز پایین آسپرین مصرف می کنند ، در مقایسه با بیمارانی که آسپرین مصرف نمی کنند ، به طور قابل توجهی پایین تر است.

به گفته نویسندگان مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند (UMSOM) ، بیمارانی که از آسپرین استفاده می کنند نیز کمتر مجبور به پذیرش در بخش مراقبت های ویژه (ICU) یا قرار گرفتن در تهویه مکانیکی می شوند.

محققان کاهش ۴۷ درصدی خطر کلی مرگ و میر در بیمارستان را در بیمارانی که روزانه دوز پایین آسپرین مصرف می کنند ، ۴۴ درصدی کاهش خطر قرار گرفتن در تهویه مکانیکی و ۴۳ درصدی کاهش خطر بستری در ICU را مشاهده کردند.

بحث

در بسیاری از جاها – شاید به ویژه در مکانهایی که دارای سیستم های بهداشت  عمومی مانند NHS هستند – غالباً یک موقعیت پیش فرض برای جلوگیری از بستری شدن و تسهیل ترخیص سریع بیماران وجود دارد.  معمولاً با افزایش تقاضاها از ما موضع لازم است . در زمان های کنونی ، با این دشمن جدید ، ذهنیت جلوگیری از پذیرش در بیمارستان باید با دانستن اهمیت مداخله زودهنگام در این بیماری جدید تعدیل شود.

یک سیستم مراقبت های بهداشتی درهم شکسته بسیار ضعیف عمل می کند ، عمدتا به دلیل از دست دادن کنترل ها و توازن های معمول که مانع از بدتر شدن افراد در جامعه می شود ، تأخیر در ارائه و سپس انجام اقدامات قهرمانانه برای داشتن یک فرصت جنگی به آنها. اگر منحنی صاف شده باشد – اگر موج افزایش را کم کرده باشیم – و شرایط احتمالی فضای خالی را آزاد کند ، استفاده از چنین منبعی برای شناسایی فعال بیمارهای در معرض خطر و ارزیابی منظم آنها ، با حفظ آستانه پایین تر برای پذیرش ، عاقلانه خواهد بود.چیزی که  شاید ما به آن عادت کرده ایم. مداخله زودهنگام احتمالاً از منابع کمتری استفاده می کند و جان بیشتری را نجات می دهد.

گزینه دیگر این است که به بیماران اجازه دهیم خود را تنظیم کنند. تا زمانی که بیمار مدرک پزشکی و مانیتور اشباع اکسیژن در خانه نداشته باشد ، آنها در موقعیتی نیستند که تعیین کنند آیا باید  “ماندن در خانه” را که بسیاری از جهان را گرفته است بشکنند. شاید بدون چنین فشارهایی برای ماندن در خانه ، افراد بتوانند از قضاوت طبیعی (غیر همه گیر) خود برای تعیین زمان درخواست کمک پزشکی استفاده کنند. آنها به دلیل عدم تماس واقعی جسمی با پزشک جامعه خود بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. باز هم ، ارزیابی وضعیت بالینی بیمار از طریق تلفن ، با عفونت که قبلاً هرگز ندیده ایم ، از بسیاری از پزشکان و بیماران سوال می کند.

نبرد برای زندگی احتمالاً در جامعه پیروز خواهد شد. این پزشکان جامعه ، پیراپزشکان و کارکنان بخش اورژانس هستند که تعادل را تغییر می دهند و بیشتر زندگی ها را نجات می دهند. بیشتر ، سیستم های تریاژ صوتی و واضح و رهنمودهای کلینیکی مشخصی است که میزان مرگ و میر را احتمالاً بسیار بیشتر از تعداد کل دستگاه های تهویه موجود تعیین خواهد کرد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.rcpjournals.org/content/clinmedicine/20/3/248

https://www.patientcareonline.com/view/low-dose-aspirin-reduces-risk-of-covid-19-mortality-in-hospitalized-patients

https://www.researchsquare.com/article/rs-21211/v1

دسته بندی : کرونا ویروس , مقالات
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 09 / 11 / 2020
بازدید : 44 بار
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=3627