محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

پوشیدن ماسک در پیشگیری از کووید ۱۹ بسیار مهم است

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

یک مطالعه توسط تیمی از محققان به سرپرستی استاد دانشگاه تگزاس A&M نشان داد که نداشتن ماسک صورت به طور چشمگیری احتمال ابتلا به فرد به ویروس COVID-19 را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

رنی ژانگ ، استاد برجسته علوم جوی تگزاس ، رئیس هارولد جی هینز در کالج علوم زمین و همکاران دانشگاه تگزاس ، دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو و انستیتوی فناوری کالیفرنیا فعالیت خود را منتشر کرده اند. شماره فعلی PNAS (مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم)

ماسک زدن به صورت مداوم

این تیم شانس ابتلا به COVID-19 و چگونگی انتقال ویروس از فرد به شخص دیگر را مورد بررسی قرار دادند. ماه ۹ژانگ گفت:از روند و روشهای کاهش در چین ، ایتالیا و شهر نیویورک ، محققان دریافتند که استفاده از ماسک صورت باعث کاهش تعداد عفونتها در ایتالیا از ۶ آوریل تا ۹ ماه مه و بیش از ۶۶۰۰۰ نفر در شهر نیویورک از ۱۷ آوریل شد.

“نتایج ما به وضوح نشان می دهد که انتقال هوایی از طریق ذرات تنفسی مسیر اصلی گسترش شیوع COVID-19 را نشان می دهد.” وی ادامه داد: با تجزیه و تحلیل روندهای همه گیر بدون پوشش صورت با استفاده از روش آماری و با پیش بینی روند ، محاسبه کردیم که بیش از ۶۶۰۰۰ عفونت با استفاده از ماسک صورت در مدت زمان کمی در شهر نیویورک پیشگیری شده است و نتیجه می گیریم که پوشیدن ماسک صورت در ملاء عام با مؤثرترین وسیله برای جلوگیری از انتقال بین انسان مطابقت دارد.

“این عمل ارزان قیمت ، همراه با مسافت دوری اجتماعی و سایر روشها ، محتمل ترین فرصت برای متوقف کردن بیماری همه گیر COVID-19 است. کار ما همچنین نشان می دهد که علم صدا در تصمیم گیری برای همه گیری های بهداشت عمومی فعلی و آینده ضروری است.

“یکی از نویسندگان مقاله ، ماریو مولینا ، استاد دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو و دریافت کننده جایزه نوبل سال ۱۹۹۵ به دلیل نقش خود در درک تهدید برای لایه ازن زمین ساخته شده گازهای هالوکربن توسط انسان است. .

“مطالعه ما به وضوح نشان می دهد که استفاده از ماسک صورت نه تنها برای جلوگیری از رسیدن قطرات سرفه افراد آلوده به افراد سالم مفید است بلکه برای این افراد سالم نیز بسیار مهم است که از تنفس ذرات آئروسل(ذرات معلق در هوا) که افراد آلوده هنگام صحبت کردن پخش میکنند

که می تواند ده ها دقیقه درهوا بماند و می تواند چندین متررا طی کند پیشگیری کنند. .

“ژانگ گفت: بسیاری از مردم چین سالها ماسک صورت را پوشیده اند ، عمدتا به دلیل کیفیت بد هوا ی این کشور.وی گفت: “بنابراین مردم به نوعی عادت کرده اند.” “پوشش چهره اجباری به چین در مهار شیوع COVID-19 کمک کرد.

“ژانگ گفت که نتایج باید یک پیام واضح برای مردم در سراسر جهان ارسال کند – پوشیدن ماسک صورت برای مبارزه با ویروس ضروری است.وی گفت: “کار ما نشان می دهد که عدم موفقیت در کنترل پاندمی COVID-19 در سراسر جهان تا حد زیادی به اهمیت ناشناخته انتقال ویروس موجود در هوا منتسب است

“فاصله گرفتن و شستن دست های ما باید ادامه یابد ، اما این به اندازه کافی محافظت نمی کند. پوشیدن ماسک صورت و همچنین انجام مراقبت های بهداشتی خوب دستها و رعایت فاصله های اجتماعی شانس هرکسی را که احتمال ابتلا به ویروس COVID-19 را دارد ، به شدت کاهش می دهد.”

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع:https://www.sciencedaily.com/releases/2020/06/200612172200.htm

دسته بندی : کرونا ویروس
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 28 / 06 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=2074