محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

وقتی نوجوان شما دوستان بدی را انتخاب می کند چه کاری باید انجام دهید

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وقتی نوجوان شما دوستان بدی را انتخاب می کند چه کاری باید انجام دهید

مشکل
اخیراً ، یک مربی و سخنران مشهور درباره مسائل مربوط به والدین ، ​​لیستی از تمام سوالات دشواری را که والدین درباره نوجوانان از او می پرسیدند ، تهیه کرده است. وی متوجه شد که از بین تمام مسائلی که والدین را آزار می دهد ، مسئله اصلی یک مسئله این است که در مورد دوستان بد باید چه کرد. این سوال بیش از دو برابر بیشترین نگرانی بعدی مطرح شده است.
این مربی سپس آزمایش بسیار جالبی را انجام داد. در آن زمان ، او با تعدادی از نوجوانان مشکل کار می کرد. بسیاری از این نوجوانان از خانواده های خود دور بودند. برخی از آنها مشکلات خود را برطرف کرده بودند و در حال حاضر در صلح با والدین خود بودند.
وی از این نوجوانان پرسید: “به والدین چه باید بگویم تا فرزندان آنها با مشكلات شما روبرو نشوند.”
وی در مورد تعدادی از مواردی كه والدین برایشان دشوار بود از آنها مشاوره گرفت. به طور کلی ، این نوجوانان توصیه های بسیار خوبی داشتند. با این حال ، وقتی از آنها پرسید که در مورد مسئله شماره یک که والدین را در مورد نوجوانانشان آزار می دهد ، چه باید بکنند ، هیچ یک از آنها حرفی برای گفتن ندارند.
وی سپس از این نوجوانان پرسید که در وهله اول چه عواملی باعث دردسر آنها شده است. جواب شماره یک دوستان بد بود.
بنابراین مسئله شماره یک که والدین را در مورد نوجوانانشان نگران می کند ، دوستان بد است. علت اصلی یک مشکل نوجوانان ، دوستان بد است. و پاسخی که این نوجوانان در مورد چگونگی کمک به والدین در مقابله با این مسئله دادند این بود: “هیچ کاری والدین نمی توانند انجام دهند”.

دلایل

یکی از دلایلی که والدین نمی توانند فرزندشان را از یک دوست بد جدا کنند این است که دوست اغلب رابطه قوی تری دارد. وقتی کودک خردسال است ، والدین او بیشترین تأثیر را در زندگی او دارند. با ورود کودکان به دوران نوجوانی ، تغییری رخ می دهد. یک قسمت طبیعی از بزرگ شدن جدا شدن از والدین و ایجاد پیوند با همسالان است. این طبیعی است. اگر پیوند فرزند و والدین سالم باشد ، سرانجام فرزندان روابط خود را با والدین خود تمدید می کنند. این در اواخر نوجوانی یا اوایل دهه بیست اتفاق می افتد. اما در بیشتر دوران نوجوانی ، یک کودک عادی نسبت به خانواده اش به دوستانش نزدیکتر است.
دلیل دوم اینکه والدین جدایی نوجوانان خود از دوستان بد را بسیار دشوار می دانند این است که ، به بیان ساده ، شما نمی توانید آنچه را که نمی توانید جایگزین آن کنید ، از بین ببرید. والدین نمی توانند جایگزین دوستان فرزندشان شوند.
برای جدا کردن فرزند خود از دوستان بد و تأثیرات بد پس از رسیدن به سن نوجوانی ، کارهای کمی می توانید انجام دهید. با این وجود ، تعدادی دستورالعمل وجود دارد که نباید انجام شود. اگر این چند اصل را رعایت کنید ، به شما کمک می کند طوفان را از بین ببرید و مشکلات را به حداقل برسانید.

آنچه شما می توانید انجام دهید

به دوستان فرزندان خود حمله نکنید

هنگامی که کودک شما در میان جمعیت بدی در حال دویدن است ، محکم نگه داشتن او سست شده یا وجود ندارد. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید به دست آوردن دشمن است. اگر یک حمله شخصی به دوست فرزند خود انجام دهید ، این دقیقاً همان چیزی است که قصد دارید بدست آورید ، یک دشمن قسم خورده. این دشمن اکنون برای گرفتن شما بیرون خواهد بود و به احتمال زیاد او بیش از شما بر فرزند شما تأثیر می گذارد.
این به شما کمک نخواهد کرد که به فرزند خود بگویید این را به این دوست نگوید. اگر دوست فرزند خود را (فحش)زباله دانی کنید ، این شخص چند دقیقه تا چند ساعت پس از ترک کلمات از دهان شما در مورد آن اطلاع خواهد یافت. شما برای زندگی دشمن ساخته اید ، در زمانی که به هر متحدی که می توانید پیدا کنید نیاز دارید.
این بدان معنا نیست که نمی توانید رفتار را نقد کنید. منصفانه و منطقی است که به فرزند خود بگویید که شما به انواع کارهایی که دوست وی انجام می دهد اعتراض دارید. با این حال ، آن را یک حمله شخصی نکنید. پس از انجام این کار ، خود را در نبردی قرار می دهید که تقریباً مطمئن هستید که می بازید.

راهنما را وارد کنید

به عنوان بخشی از بزرگ شدن ، کودک شما در تلاش است تا از شما جدا شود و مسیر زندگی خود را پیروی کند. این طبیعی است. با این حال ، این نیاز به جدا شدن فقط شما را درگیر می کند. بزرگسالان دیگر را درگیر نمی کند. این به شما فرصتی می دهد تا به طور غیر مستقیم بر فرزند خود تأثیر بگذارید.
شما باید سعی کنید یک بزرگسال یا یک بزرگسال مسئول را پیدا کنید که بتواند با کودک شما رابطه برقرار کند. این می تواند یکی از اعضای خانواده گسترده شما یا کسی در جامعه شما باشد. شما می توانید از این شخص بخواهید که با کودک شما ارتباط برقرار کند و سعی کند هر زمان ممکن او را راهنمایی کند.
فرزند شما به شخصی اعتماد خواهد کرد. اگر بتوانید ترتیب دهید این یک نوجوان بزرگسال یا مسن تر باشد که به قضاوت او اعتماد دارید بسیار بهتر است. بیشتر نوجوانان فقط به همسالان خود اعتماد می کنند.
اگر کودک شما هنوز کوچک است ، باید از فرصت استفاده کرده و سعی کنید با شخص مسن تری رابطه برقرار کنید در حالی که هنوز نفوذ دارید. من شخصاً چندین بزرگسال برای هر یک از فرزندان نوجوانم تنظیم کرده ام. اینها افرادی هستند که فرزندانم به آنها احترام می گذارند. گرچه من هنوز به آنها احتیاج نداشته ام ، اما می دانم که اگر هرگز شرایط  بد شود می توانم به آنها اعتماد کنم.
در اینجا یک نکته مهم برای یادآوری وجود دارد. اگر کودک شما به یک فرد بزرگسال مسئول اعتماد می کند ، پس باید مراقب باشید که این شخص را تحت فشار قرار ندهید تا موارد مورد بحث را فاش کند. شما حق دارید برخی از پاسخ های کلی را بدانید ، مثل اینکه همه چیز خوب نیست یا کودک شما زمان سختی را پشت سر می گذارد. اما برای کسب اطلاعات فشار ندهید. ممکن است شما به کودک خود آسیب بزرگی وارد کنید.

دوستان کودک خود را بشناسید

این یک توصیه بسیار جسورانه است ، اما معمولاً خوب جواب می دهد. شما باید شخصاً با دوستان فرزند خود آشنا شوید. تعدادی از چیزهای خوب ممکن است از این امر ناشی شود.
ممکن است دریابید که کودکانی که فرزند شما با آنها ارتباط برقرار می کند واقعاً به اندازه برداشت اولیه شما بد نیستند. سالهای نوجوانی برای همه سخت است. همه کودکان مشکل دارند. بسیار ممکن است شما متوجه شوید که دوستان فرزند شما اصولاً بچه های خوبی هستند که دوران سختی را پشت سر می گذارند.
در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است. یک رویداد مانند تولد فرزندتان یا پایان سال تحصیلی یا یک مناسبت خاص دیگر را انتخاب کنید. به فرزند خود بگویید که می خواهید او و چهار یا پنج نفر از دوستانش را برای جشن گرفتن بیرون ببرید تا شام بگیرید. آنها را به یک رستوران ببرید. اگر قرار است از دیده شدن با آنها خجالت بکشید ، آنها را در جایی دور از خانه خود ببرید. اگر در بروکلین زندگی می کنید ، آنها را به رستورانی در کوئینز ببرید. اگر در ساحل شمالی بوستون زندگی می کنید ، آنها را به رستورانی در ساحل جنوبی منتقل کنید. لازم نیست خود را شرمنده کنید ، اما باید در این مورد ظریف باشید. فرزند شما نباید بتواند بفهمد دلیل اینكه شما 20 کیلومتر از خانه خود دور هستید این است كه شما ترجیح می دهید مرده باشید تا اینکه با دوستانش دیده شوید.
این چیزی است که به دست خواهید آورد:
ممکن است متوجه شوید که درمورد این کودکان اشتباه قضاوت کرده اید.
شما به فرزند خود پیام هایی می دهید که چون آنها دوست او هستند ، از او استقبال می کنید.
شما همین پیام را به دوستان فرزند خود خواهید داد. بسته به وضعیت شخصی خود شما ممکن است تنها بزرگسالی باشید که در زندگی آنها با آنها رفتار می کند.
شما چهار یا پنج متحدی را پیدا خواهید کرد که در موقعیتی بسیار قوی قرار دارند تا در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید به شما کمک کنند.
مزیت داشتن دوستان فرزندتان به عنوان متحدین
اولین چیزی که باید بدانید این است که کودکان احساس بسیار درست و غلطی دارند. آنها ممکن است کار اشتباهی انجام دهند ، اما به خوبی از آن آگاه هستند.
اکنون ، این سناریو را به تصویر بکشید. فرزند شما شنبه شب با دوستانش بیرون است و کارهایی را انجام می دهد که ترجیح می دهید از آن بی خبر باشید. ساعت 11:30 است و از طریق تلفن با شما تماس می گیرد. فرزند شما روزهای خوبی را سپری می کند و همه هنوز در اینجا هستند ، آیا او می تواند تا ساعت 2 بامداد بیرون بماند؟ شما به فرزند خود یادآوری می کنید که ساعت 12:00 ممنوعیت رفت و آمد دارد و باید در خانه باشد. کودک شما چند مورد انتخابی را به شما می گوید و تلفن را به شدت کوبید.
حالا نوجوان وقتی از پدر و مادرش عصبانی است به چه کسی شکایت می کند؟ دوستانش. بنابراین پس از اینکه تلفن را قطع کرد ، به سراغ دوست خود می رود و شروع می کند تا در واژگان تا حدودی گسترده شما هر نامی را صدا کند. بگذارید بگوییم این دوست کسی است که سه هفته پیش برای شام بیرون بردی.
آن شخص ممکن است فقط به فرزند شما بگوید: “تو چه مشکلی داری؟ مادرت خوب است. ببین ، می دانی حق با اوست. چرا چنین رفتاری به او می کنی؟” این نوجوان که تازه برای شام بیرون آورده اید ممکن است کودک شما را قبل از شروع هرگونه مشکل واقعی به خانه بفرستد ، همه به این دلیل است که شما برای او شام خریده اید و مانند او با او رفتار کرده اید.
حالا اگر این شخص را فحش میدادید چه اتفاقی می افتاد؟ فکر می کنید خیلی زود طرف شما را بگیرد؟ این مزیت این است که دوستان کودک خود را به جای دشمن، متحد کنید.

نتیجه

نوجوان شما قصد دارد دوستانش را انتخاب کند. در این سن ، برای تأثیرگذاری بر انتخاب های وی ، کارهای بسیار کمی می توانید انجام دهید. با این حال ، اگر با خرد با مشکل برخورد کنید ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید به طور غیر مستقیم بر فرزند خود تأثیر بگذارید و به او کمک کنید تا از دردسر دور شود.
درباره نویسنده: آنتونی کین ، دکتر ، پزشک ، مدرس بین المللی و مدیر آموزش ویژه است. او نویسنده یک کتاب ، مقالات متعدد و تعدادی دوره آنلاین است که در زمینه ADHD ، ODD ، مسائل مربوط به والدین و آموزش و پرورش سرو کار دارد.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

منبع: https://www.healthyplace.com/adhd/children-behavioral-issues/what-to-do-when-teen-chooses-bad-friends
مقاله دوم

من نگرانم که دوستان نوجوانم تأثیر بدی بگذارند

دانستن اینکه چگونه می توانید واکنش نشان دهید وقتی نوجوان شما شروع به معاشرت با دوستانی می کند که شما آنها را تأیید نمی کنید واقعاً دشوار است.
ممکن است آگاه باشید که نمی توانید با بزرگتر شدن با کسانی که دوست می شوند «کنترل» کنید – اما باز هم ممکن است نگران این باشید که آنها دچار مشکل شوند یا خطرات احمقانه ای را بپذیرند. این می تواند کمی محکم باشد که بین احترام گذاشتن به استقلال آنها و اینکه بخواهید مطمئن شوید در آنجا هستید تا راهنمایی کنید.
اگر گروه دوستی نوجوان شما را نگران کرده است ، ممکن است نکات زیر مفید باشد.

گفتگو را باز کنید

همیشه راحت نیست که نوجوانتان با شما صحبت کند اما گفتگو کردن یک راه عالی برای درک بهتر شرایط است.
ممکن است نوجوان شما شروع به معاشرت با دوستان جدید کند زیرا آنها با دوست یا همسر قدیمی خود درگیر شده اند. یا ممکن است از چیزی ناراحت شوند. از آنها سوال کنید آیا موضوعی وجود دارد که آنها بخواهند با شما صحبت کنند – و به آنها یادآوری کنید که در صورت نیاز به آنها کمک می کنید.
در صورت عدم موفقیت در این امر ، ممکن است دوست داشته باشید نگرانی های خود را مستقیماً بیان کنید. معمولاً ایده خوبی نیست که مستقیماً از خود دوستان انتقاد کنید.
به آرامی به جای خود شخص ، نگرانی در مورد رفتار دوست را مطرح کنید و از فرصت برای بحث گسترده تری در مورد ارزش ها استفاده کنید.
وقتی مسائل را مطرح می کنید ، فکر خوبی نیست که در وسط یک بحث تنش آور انجام شود. در زمانی بنشینید که هر دو احساس آرامش می کنید – و توجه کامل خود را به گپ اختصاص دهید. و به یاد داشته باشید: فقط صحبت نکنید. همچنین گوش دادن و تلاش برای درک مهم است.
همچنین ، از انجام کارهای اب زیر کاه و تلاش برای فهمیدن اینکه چه اتفاقی می افتد ، مانند بررسی تلفن آنها یا خواندن ایمیل ها ، خودداری کنید ، زیرا این امر باعث می شود نوجوان شما اعتماد به شما را از دست بدهد.
اگر چیزهایی مشکل پیدا می کنید ، نکات برتر ما در مورد صحبت با نوجوان خود را بخوانید.

خودتان با آنها ملاقات کنید

اگر خودتان کمی با دوستان نوجوان خود بگذرانید ، ممکن است بتوانید درک بهتری از مسائل پیدا کنید. چرا دوستان را برای یک وعده غذایی دعوت نکنید تا بتوانید آنها را بهتر بشناسید. با این کار ، شما به دوستان جدید پیام واضحی می دهید که به صحنه اجتماعی کودکان خود علاقه مند هستید.
اگر هنوز نگران هستید ، ممکن است بخواهید در مورد تماس با والدین آنها فکر کنید. یک رویکرد ملایم و باز بهترین است. از فرزندان آنها انتقاد نکنید و یا شایعاتی را تکرار نکنید که می تواند اوضاع را بدتر کند. در عوض ، در مورد حوادث خاصی که شما را نگران کرده اند بحث کنید. فراموش نکنید ، آنها ممکن است نگرانی های ناراحت کننده ای در مورد فرزند شما داشته باشند که باید به آنها گوش دهید.
حمایت بیشتر
بسیاری از نوجوانان در یک مرحله دوره ای از رفتار دشوار را می گذرانند. این می تواند موردی باشد که به سادگی از آنها پشتیبانی کنید در حالی که منتظر می مانیم تصویب شود. با این حال ، اگر احساس می کنید ممکن است از پشتیبانی بیشتری بهره مند شوند ، ممکن است بخواهید نگاهی به موارد زیر بیندازید:

 با یک مشاور آموزش دیده صحبت کنید

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

https://www.relate.org.uk/relationship-help/help-family-life-and-parenting/parenting-teenagers/behaviour/im-worried-my-teenagers-friends-are-bad-influence
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 24 / 02 / 2021
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=4236