هنگام مراقبت از فردی که مبتلا به ویروس کرونا یا کووید19 است ، از خود محافظت کنید-دکترجدید

اشتراک گذاری

هنگام مراقبت از فردی که مبتلا به کرونا یا کووید19 است، از خود محافظت کنید

برای محافظت از خود در هنگام مراقبت از فرد مبتلا به COVID-19 ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کنند:
دستان خود را تمیز و دور از صورت نگه دارید. دستان خود را به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید ، به خصوص پس از تماس نزدیک یا در همان اتاق بیمار. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از ضد عفونی کننده دست که حداقل ۶۰٪ الکل دارد استفاده کنید.
از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.

استفاده از ماسک صورت را در نظر بگیرید. اگر لازم است با فردی که بیمار است در یک اتاق باشید و او قادر به پوشیدن ماسک صورت نیست ، از ماسک صورت استفاده کنید. حداقل ۶ فوت (۲ متر) از فرد بیمار فاصله داشته باشید. در حین استفاده از ماسک آن را لمس نکنید و آن را دستکاری نکنید. اگر ماسک شما خیس یا کثیف شد ، آن را با ماسک تمیز و خشک جایگزین کنید. ماسک استفاده شده را دور بریزید و دستان خود را بشویید.

خانه خود را مرتبا تمیز کنید. هر روز از اسپری های تمیز کننده خانگی یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن سطوحی که اغلب لمس می شوند ، استفاده کنید ، از جمله پیشخوان ها ، رومیزی ها و دستگیره های در. از تمیز کردن اتاق و سرویس بهداشتی جداگانه بیمار خودداری کنید. ملافه و وسایل مخصوص بیمار را فقط برای استفاده او در نظر بگیرید.
مراقب لباسشویی باشید. لباسشویی کثیف را تکان ندهید. برای شستن لباس های بیمار از شوینده منظم استفاده کنید. از گرمترین تنظیماتی که می توانید استفاده کنید. دستان خود را پس از قرار دادن لباس در خشک کن بشویید. لباسها را کاملاً خشک کنید. اگر لباسهایی را که توسط شخص بیمار آلوده شده است اداره می کنید ، از دستکشهای یکبار مصرف استفاده کنید و وسایل را از بدن دور نگه دارید. دستان خود را پس از برداشتن دستکش بشویید. دستکش ها و ماسک های کثیف را در سطل آشغال و درپوش دار اتاق بیمار قرار دهید. سبدهای لباس را تمیز و ضد عفونی کنید و پس از آن دستان خود را بشویید.
مراقب ظروف باشید. هنگام دست زدن به ظروف ، فنجان ها یا ظروف مورد استفاده شخص بیمار از دستکش استفاده کنید. وسایل را با صابون و آب داغ یا در ماشین ظرفشویی بشویید. دستان خود را پس از برداشتن دستکش یا دست زدن به وسایل استفاده شده تمیز کنید.از تماس مستقیم با مایعات بدن شخص بیمار خودداری کنید.
هنگام مراقبت های دهانی و تنفسی و هنگام دست زدن به مدفوع ، ادرار یا سایر مواد زائد از دستکش یکبار مصرف و ماسک صورت استفاده کنید. دستان خود را قبل و بعد از برداشتن دستکش و ماسک بشویید. از ماسک یا دستکش خود استفاده مجدد نکنید.
از حضور بازدیدکنندگان غیرضروری در خانه خود جلوگیری کنید. تا زمانی که فرد بیمار به طور کامل بهبود نیافته و علائم و نشانه های COVID-19 را نداشته باشد ، به ملاقات کننده اجازه ندهید.

تهیه و ترجمه:دکترحسین جدید

کانال تلگرامی دکترجدید http://t.me/jadidpdf

منبع:https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/coronavirus/in-depth/treating-covid-19-at-home/art-20483273

دکترجدید

525 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

کتاب سوالاتplab۲

150000 تومان
تماس یا پیامک
× ارسال پیام در واتساپ