محصولات و مطالب رایگان
اندازه گیری شاخص توده بدنی(BMI) ……….. راهنما: زیر 18.5 لاغر …………. طبیعی:25_18.5 ………… اضافه وزن:30_25 …………….. چاقی کلاس یک: 35_30 ……………………..چاقی کلاس دو:40_35………چاقی کلاس سه:40 به بالا ………… Imperial را انتخاب کرده قد و وزن را وارد کنید سپس calculate را بزنید
BMI Calculator
Imperial    Metric
ft in
lbs
Powered by Easy BMI Calculator

نکات مهم برای کودکان نوپا

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری

محافظت از کودکان

مهارت هایی از قبیل قدم اول ، لبخند زدن برای اولین بار و تکان دادن “خداحافظ” نقاط عطف توسعه است. نقاط عطف رشد کارهایی است که اکثر کودکان تا سن مشخصی قادر به انجام آن هستند. کودکان در بازی ، یادگیری ، صحبت کردن ، رفتار و حرکت (مانند خزیدن ، راه رفتن یا پریدن) به نقاط عطف می رسند.

در طول سال دوم ، کودکان نو پا بیشتر در حال حرکت هستند و از خود و محیط اطراف خود آگاه هستند. تمایل آنها برای کشف اشیاء جدید و افراد نیز در حال افزایش است. در این مرحله ، کودکان نوپا استقلال بیشتری نشان خواهند داد. شروع به نشان دادن رفتارهای متنفر خود را در تصاویر یا آینه بشناسند. و از رفتار دیگران به ویژه بزرگسالان و کودکان بزرگتر تقلید کنید.

کودکان نو پا همچنین باید بتوانند نام افراد و اشیاء آشنا را بشناسند ، عبارات و جملات ساده را تشکیل دهند و از دستورالعمل ها و دستورالعمل های ساده پیروی کنند.

نکات مثبت والدین

در زیر مواردی وجود دارد که شما به عنوان والدین می توانید در این مدت به کودک نو پا کمک کنید:

  • خواندن مادر به کودک نو پا
  • روزانه به کودک نو پا خود بخوانید.از او بخواهید که اشیاء را برای شما پیدا کند یا نام های بدن و اشیاء را بنویسد.
  • بازی هایی را با کودک نوپای خود انجام دهید ، مانند مرتب سازی شکل و معماهای ساده.
  • او را تشویق کنید تا چیزهای جدید را کشف و آزمایش کند.

با مکالمه با او و اضافه کردن به کلماتی که شروع می کند، به او در توسعه زبان کودک کمک کنید. به عنوان مثال، اگر کودک نوپای شما می گوید “بابا”، شما می توانید پاسخ دهید،”بله” شما درست است – این یک بطری است.

“به استقلال رو به رشد فرزندتان را با اجازه دادن به او در لباس پوشیدن و تغذیه خود کمک کنید.و…برای دانلوذ روی آدرس کلیک کنید.

لینک دانلود

http://www.drjadid.com/wp-content/uploads/2020/01/نکات-مهم-در-کودکان-نوپا.pdf

دسته بندی : آموزش , کودکان
نویسنده : دکترجدید
تاریخ انتشار : 05 / 01 / 2020
بازدید :
لینک کوتاه : https://www.drjadid.com/?p=1200